راه های دریافت کمک های حقوقی رایگان یا ارزان در آمریکا

1,528

خدمات حقوقی در کنار خدمات پزشکی گران ترین خدمات در ایالات متحده آمریکا هستند به طوری که بزرگترین چالش در مسیر دسترسی عموم مردم در این کشور به نظام عدالت قضائی عدم توانایی پرداخت حق الوکاله است. با این حال راه هایی برای کمک به افرادی که فاقد توانایی مالی استخدام وکیل هستند در نظر گرفته شده است که در این نوشتار به برخی از آن ها اشاره می‌کنیم:
۱- موسسه خیریه CLINIC به افرادی که از دستورات مهاجرتی رئیس جمهور ترامپ آسیب دیده اند مشاوره حقوقی رایگان ارائه می کند. برای دریافت مشاوره از این موسسه می توانید به این آدرس ایمیل ارسال کنید:
MOCOPROJECT@CLINICLEGAL.ORG
👈 این موسسه وکالت افراد را بر عهده نمی گیرد و صرفا به ارائه مشاوره می پردازد.
۲- ساکنان مریلند می توانند به شرط احراز عدم توانایی مالی برای دریافت کمک حقوقی در رابطه با پرونده های مدنی با موسسه Legal Aid تماس بگیرند:
http://www.mdlab.org/contact
۳- ساکنان مونتگومری کانتی می توانند برای دریافت کمک حقوقی ارزان (نه رایگان) با Montgomery County Bar Foundation تماس بگیرند.
۴- ساکنان مریلند در پرونده های خانواده ممکن است به شرط احراز عدم توانایی مالی از وکیل رایگان در برنامه Judicare استفاده کنند. اطلاعات تماس با این برنامه را در هر کانتی می توانید از دادگاه محل اقامت خود دریافت کنید.
۴- برای جرائمی که مجازات زندان دارند به شرط احراز عدم تمکن مالی از طریق Public Defender وکیل رایگان تعیین می شود.
۵- سازمان MVLS هم به افراد فاقد توانایی مالی در مریلند خدمات حقوقی رایگان‌ارائه می کند. این سازمان بیشتر به ساکنان بالتیمور و حومه خدمات می دهد:
(۴۱۰) ۵۴۷-۶۵۳۷ (Baltimore metro area)(800) 510-0050

👈 تقریبا در تمام ایالت ها برنامه های مشابهی وجود دارد و شما می توانید با جستجو عناوینی مانند pro bono lawyer یا legal aid و همچنین از طریق دادگاه های محل اقامت خود فهرستی از سازمان های ارائه دهنده خدمات حقوقی رایگان یا ارزان را در منطقه خود پیدا کنید.
⚠ توجه داشته باشید که تمام این موسسات دارای فهرست های انتظار طولانی هستند و هیچ تضمینی وجود ندارد که شما بتوانید در زمان مورد نیازتان از خدمات آن ها بهره مند شوید. همچنین هرکدام از این سازمان ها دارای شرایط مخصوص خود برای ارائه خدمات هستند که برای آگاهی از اینکه شما مشمول خدمات آن ها می شوید یا خیر باید با آن ها تماس بگیرید.
۶- علاوه بر سازمان های خیریه، برخی وکلای نیکوکار هم به صورت شخصی وکالت پرونده های افراد کم درآمد را به صورت رایگان یا با تخفیف برعهده می گیرند اما اکثر وکلای داوطلب از طریق یکی از این سازمان ها پرونده های اینچنینی را می پذیرند.
@attorneykrazaghi
📞۲۴۰۷۷۹۶۷۵۸

نظرات بسته شده است، اما بازتاب و پینگ باز است.

error: Content is protected !!