مقررات جدید Public Charge و تاثیر آن بر درخواست های مهاجرت به آمریکا از طریق خانوادگی

1,878

👈مطابق قوانین مهاجرتی آمریکا، افرادی که مایل به دریافت اقامت دائم در این کشور هستند باید ثابت کنند که تا زمان دریافت شهروندی آمریکا هزینه ای را برای منابع عمومی این کشور ایجاد نمی کنند که اصطلاحا به آن Public charge گفته می شود.
👈مقررات جدید در رابطه با تعریف public charge و تعیین مصادیق آن است.
👈مقررات جدید از ۱۵ اکتبر امسال به اجرا گذاشته خواهد شد و پرونده هایی که پیش از آن مورد رسیدگی نهائی قرار بگیرند مشمول مقررات جدید نخواهند بود.
👈مطابق دستورالعمل جدید افرادی که ظرف ۳ سال منتهی به درخواست گرین کارت خود مجموعا بیش از ۱۲ ماه از کمک های عمومی استفاده کرده اند می توانند public charge محسوب شوند.
👈 مقررات جدید کمک های عمومی را شامل این موارد اعلام کرده است: برنامه کمک های غذایی (SNAP) یا همان فود استمپ، برنامه یارانه مسکن شامل Section 8، بیمه Medicaid، پوشش تکمیلی هزینه دارو برای دارندگان Medicare (معروف به Part D)، افرادی که از حقوق SSI تامین اجتماعی استفاده می کنند.
👈👈 استفاده از Medicaid توسط افراد زیر ۲۱ سال و خانم های باردار ( تا ۶۰ روز پس از پایان حاملگی) به عنوان Public charge محسوب نمی شود.
👈مقررات جدید تاثیری بر افرادی که هم اکنون دارای گرین کارت هستند ندارد و تنها در رابطه با افرادی که متقاضی گرین کارت هستند اعمال می شود. با این حال، فعالان حقوق مهاجرین نگران تاثیر این مقررات بر استفاده دارندگان گرین کارت از کمک های عمومی هستند.
👈افرادی که خارج از آمریکا هستند و برای دریافت ویزای مهاجرتی اقدام می کنند نیز مشمول مقررات جدید می شوند.
👈مقررات جدید تعیین احتمال Public charge شدن افراد را بر اساس ارزیابی مجموع معیارهایی مانند سن، تحصیلات، آشنایی با زبان انگلیسی و وضعیت سلامت جسمی فرد تعریف می کند.
👈 افرادی که دارای بیماری هایی هستند که مستلزم درمان فراگیر یا طولانی مدت است نیز شانس بیشتری برای رد درخواست گرین کارت بر اساس احتمال public charge شدن دارند.

منبع : کانال تلگرام دفتر وکالت کیانوش رزاقی وکیل رسمی دادگاهای آمریکا

نظرات بسته شده است، اما بازتاب و پینگ باز است.

error: Content is protected !!