10 توصیه مهم دفاع شخصی براي خانمها در آمريكا

 

10 توصیه مهم در مورد دفاع شخصی براي خانمها در آمريكا اولین و شاید مهمترین قسمت دفاع آگاهی است. آگاه باشید که کجا هستیددر اطرافتان چه میگذرد و استراتژی شخصی که به شما حمله میکند ممکن است چه باشد.

1. آگاه باشید: اولین دفاع شما آگاهی است. بیشتر آدمها وقتی حرف از دفاع شخصی میشود فورا در مورد لگد به گرده و دفاع جلوی مشت فکر میکنند. ولی دفاع شخصی واقعی خیلی قبل از مقابله فیزیکی آغاز میشود.

اولین استراتژی جنایتکارها سورپرایز هست که به نفع خودشان از آن استفاده میکنند. تحقیقات نشان داده که جنایتکارها معمولا هدفهایی رو انتخاب میکنند که به نظر میاد نسبت به اطراف خودشون آگاهی ندارند. وقتی شما نسبت به دور و بر خود آگاهی دارید و نشون میدین که حضور پرقدرتی دارید جلوی خیلی از حملات گرفته میشود.

2. حس ششم شما. حس ششم و یا هر اسمی که برایش میگذارید: حسهای غریزی شما یک قوه ناآگاه قوی است که وضعیت و مردم را ارزیابی میکند. همه ما مخصوصا خانمها این هدیه را داریم ولی کمتر بهش توجه میشه. یاد بگیرید که به این قدرت اعتماد کنید و به نفع خودتان از آن استفاده کنید. از آدمها و وضعیتهایی که به نظر امن نمیاید دوری کنید.

razagi-final
sadaf-omidi

10 توصیه مهم در مورد دفاع شخصی

3. کلاسهای آموزشی دفاع شخصی. خیلی مهمه که اهداف و کاربرد دفاع شخصی زنان رو قبل از این که ثبت نام کنید بشناسید.دو راهنمایی:

* از کلاسهای رزمی دوری کنید مگر این که واقعا هدفتون یادگیری کلاسهای سنتی کاراته و تکواندو است و آماده باشید که یک دوره خیلی طولانی رو باید سپری کنید.

* دوره آموزشی دفاع شخصی باید شبیه سازی حمله های واقعی داشته باشه و استادی داشته باشه که سناریوهای واقعی شبیه سازی تجاوز و حمله را به اجرا در بیاره و به شما اجازه بده چیزهایی رو که یاد گرفتید تمرین کنید.

4. فرار: همیشه بهترین گزینه فرار است. تصور کنید اتفاقی بدی رخ بده. شما ناگهان جلوی جنایتکاری قرار گرفته اید که از شما میخواهد که با او بروید: یا داخل ماشین یا داخل یک کوچه یا ساختمان. خیلی ها فکر میکنند که باید اطاعت کنند ولی شما هیچ وقت نباید از محل اولیه برخورد دور شوید. اگر با او بروید احتمال این که شما به دست یک جنایتکار کشته شوید و یا به طور جدی زخمی شوید خیلی بیشتر از وقتی است که فرار میکنید.

(حتی اگر قول میدهد که به شما آسیب نرساند) فرار کنیدداد بزنید و کمک بخواهیدسنگ پرتاب کنید و شیشه یک مغازه را یا یک ماشین را بشکنید. هر کاری میتوانید انجام دهید تا توجه جلب کنید. اگر جنایتکار کیف شما را و یا وسایل قیمتی دیگر را میخواهد آنها را به یک طرف پرتاب کنید و از سمت مخالف فرار کنید.

10 توصیه مهم در مورد دفاع شخصی

عضويت  در ایرانیان آمریکا

5. شما حق دارید بجنگید. متاسفانه هر چقدر هم آگاه باشیم و سعی کنیم از مناطق خطر دوری کنیم باز هم ممکن است با حمله فیزیکی روبرو شویم. چه آموزش دفاع شخصی داشته اید یا خیر چه مسن باشید یا جوانچه وضع فیزیکی شما ضعیف باشد چه قویفرقی نمیکند. خیلی مهم است که متوجه باشید که شما میتوانید و باید از لحاظ فیزیکی از خودتان دفاع کنید.شما هم حق معنوی و هم هم قانونی برای دفاع از خود دارید حتی اگر شخص مقابل فقط شما را تهدید کرده باشد و هنوز دست روی شما بلند نکرده باشد. خیلی از خانمها نگران این موضوع هستند که ممکن است اگر از خودشان دفاع کنند طرف عصبانی شود و بیشتر به آنها صدمه بزند. ولی آمار به طور واضح نشان میدهد که شانس زنده ماندن اشخاصی که میجنگند خیلی بالاتر است. اول چشمهای طرف را نشانه بگیرید و بعد زیر شکم. فراموش نکنید که از عنصر سورپرایز باید به نفع خودتان استفاده کنید. سریع ضربه بزنید و خیلی هم تو این کار جدی و پرقدرت باشید. شاید فقط یک شانس داشته باشید.

6. اسپری فلفل: خوبی هاش و بدی هاش: اسپری فلفل مثل خیلی از ابزار دیگه دفاع شخصی میتونه جزو ابزار مثمر ثمری باشه. ولی مهمه که بدونید که خیلی چیزهای بد هم داره. مثلا میدانستید که روی همه افراد اثر نداره؟ تعجب نکنید وقتی میشنوید که 15 تا 20 درصد آدمها اسپری فلفل روشون تاثیری نداره حتی اگر به تمام صورتشان بپاشید. در ضمن اگر اسپری فلفل در کیف شماست فقط وقتتان را تلف میکند و در حال پیدا کردنش حمله کننده متوجه نیت شما میشود.

هیچ وقت برای باز داشتن حمله کننده ها وابسته به هیچ ابزار دفاع شخصی نباشید.

به بدن خودتان اعتماد کنید و هوشتان. چیزی که همیشه میشه بهش اعتماد کرد.

7. دزدهایی که وارد خانه شما میشوند:

این جنایتی است که در حال رشد است. اولین پیشنهاد این است که هیچ وقت در را به روی کسی که نمیشناسید و یا اگر دلیل خاصی برای حضور آن شخص وجود ندارد در را باز نکنید. اگر کسی وارد خانه شما شد و شما هم خانه هستید همیشه داخل خانه یک اتاق امن درست کنید. جایی که میتوانید به آنجا فرار کنید. این اتاق باید درهای ضخیم و قفلهای بزرگ داشته باشد و یک تلفن (موبایل بهتر است) و یک قوطی اسپری فلفل یا کپسول آتش نشانی.

8. دزدی ماشین:

وقتی داخل ماشین هستید همه درها را قفل کنید و در حین رانندگی پنجره ها را بالا دهید. بیشتر دزدی های ماشین در حین توقف در چهارراهها اتفاق میفتند (در غرب).

جنایتکارها از زاویه 45 درجه به طرف شما میایند جایی که نقطه کور شماست و یا شما را از صندلی راننده پایین میکشند و یا خودشان سوار صندلی مسافر میشوند.

9. راهنمایی در حین مسافرت:

جنایات خشن بر ضد خانمها هم در بهترین و هم در بدترین هتلها در سراسر دنیا اتفاق میفتند. جنایتکارها نقش کارکنان هتل را ممکن است بازی کنند و در را فشار داده باز میکنند و یا این که کلید اتاق را به دست میاورند. درست مثل حمله به خانه هیچ وقت در را باز نکنید مگر این که مطمئن باشید کسی که آن طرف در ایستاده مطمئن هست. همیشه با خود در مسافرت یک میله حائل داشته باشید و پشت در کار بگذارید. حائل از خود در محکمتر است.

10.امنیت در فضای مجازی

اینترنت گرچه میتونه سرگرم کننده و حتی آموزشی باشه ولی در عین حال اگر مواظب نباشید پر از خطره. وقتی آنلاین با کسی ارتباط برقرار میکنید همیشه از اسم جعلی استفاده کنید و همیشه اطلاعات شخصی خود را مثل آدرس خانه و تلفن خود را محفوظ نگه دارید. به افراد خانواده هم همین توصیه را بکنید. آخرین اخبار امنیتی و ویروس و دزدی را دنبال کنید

منبع :www.powertochange.com

مترجم : تورنگ بي رنگي

زنهایی که اولین نفری هستند که لخت میشوند

© 2018 تمام حقوق این وب‌سایت، بر اساس مقررات کپی‌رایت، برای سایت ایرانیان آمریکا محفوظ است.Iranians Of America LLC

One comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

خطرناک ترین مناطق آمریکا

خطرناک ترین مناطق آمریکا در کدام ایالت ها هستند؟

  خطرناک ترین مناطق آمریکا در کدام ایالت ها هستند؟ امروز قصد داریم تعدای از ...

error: Content is protected !!