نحوه تنظیم وکالتنامه توسط ایرانیان مقیم آمریکا جهت انجام امور در ایران.

 

تمامی ایرانیان مقیم خارج از ایران از جمله ایرانیان مقیم آمریکا باید برای انجام امور مربوط به تنظیم وکالتنامه برای انجام امور خود در ایران مراحل زیر را انجام دهند:

۱- ابتدا با ورود به سامانه “تاک” به آدرس  با استفاده از کدملی و مشخصات فردی حساب کاربری ایجاد کرده و رمز ورود خود را یادداشت کنید.
۲- پس از ورود به سامانه با مراجعه به قسمت پروفایل نمایندگی یا کنسولگری ایران در کشور مورد نظر را انتخاب کنید که در مورد ایرانیان مقیم آمریکا باید گزینه “دفتر حفاظت منافع جمهوری اسلامی ایران- واشنگتن” انتخاب شود.
۳- از قسمت بالای سایت گزینه وکالتنامه را انتخاب و از بین انواع وکالتنامه های موجود در سامانه گزینه مورد نظر را انتخاب کنید.
۴- پس از انتخاب نوع وکالتنامه وارد صفحه ای خواهید شد که نمونه ای از پیش تنطیم شده از وکالتنامه را ارائه داده است. پس از اطمینان از صحت اطلاعات فردی می توانید متن وکالتنامه را ویرایش کنید.
۵- توجه داشته باشید که متنی که در سامانه قرار گرفته صرفا یک نمونه است و شما باید بر اساس نیازهای خود متن وکالتنامه را با افزودن یا حذف موارد مورد نظر اصلاح کنید.
۶- پس از تکمیل ویرایش متن وکالتنامه با انتخاب گزینه ثبت به شما یک کدرهگیری داده می شود. این کد رهگیری را پرینت و نگهداری کنید.
۷- در صورت نیاز می توانید با ورود مجدد به سامانه و با استفاده از کد رهگیری، وکالتنامه را بازیابی و ویرایش کنید.
۸- اگر وکالتنامه شما بار مالی داشته باشد یعنی به وکیل شما در ایران اجازه انجام اموری را اعطا کند که مستلزم نقل و انتقالات مالی باشد، باید با در دست داشتن کدرهگیری و مدارک شناسایی معتبر به دفتر حفاظت مراجعه و وکالتنامه را تحویل بگیرید.
۹- اگر وکالتنامه شما بار مالی نداشته باشد (برای مثال راجع به انجام امور صرفا اداری در ایران باشد) می توانید با ارسال کد رهگیری برای دفترحفاطت از طریق ای میل متن وکالتنامه را دریافت و برای تایید امضا خود به notary public مراجعه کنید.

منبع : تلگرام دفتر وكالت كيانوش رزاقي

© 2018 تمام حقوق این وب‌سایت، بر اساس مقررات کپی‌رایت، برای سایت ایرانیان آمریکا محفوظ است.Iranians Of America LLC

عضويت  در ایرانیان آمریکا
razagi-final
razagi-final

2 comments

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

اجناسی که در آمریکا

اجناسی که در آمریکا تولید میشوند اما شما مشابه وارداتی آن را میخرید !

  اجناسی که در آمریکا هم تولید میشوند اما شما مشابه وارداتی آن را میخرید ...

error: Content is protected !!