گرم کردن ماشین در هوای سرد و برفی چگونه است؟

 

گرم کردن ماشین در فصل سرما چگونه است؟ همیشه وقتی هوای سرد از راه میرسد ما راه حل هایی برای فرار از آن را سراغ داریم مثلا پوشیدن لباس زیادتر یا استفاده از پتو بیشتر روی تختمان نوشیدن نوشیدنی های گرم و سوپ همه و همه برای راحت تر شدن این فصل سرد برای ما میباشد
اما خودرو ما چه چیزی احتیاج دارد؟ یا در واقع موتور خودرو ما در فصل سرد برای گرم شدن احتیاج به چه چیزهایی دارد؟

بر اساس یک باور قدیمی اگر شما میخواهید موتور ماشین خود را گرم کنید باید به صورت در جا اینکار را انجام دهید این باور بر این اساس است که اگر با موتور سرد شروع به حرکت کنید به موتور شما آسیب میرسد حتی در برخی موارد بین 20 تا 30 دقیقه قبل از حرکت در خودرو روشن مینشینند.
بسیاری از ما ماشین را گرم میکنیم زیرا دوست نداریم همچون گوشت یخ زده به سمت مقصد رانندگی کنیم مخصوصا افرادی که در سیاهی و سرمای اول صبح حرکت میکنند.
مکانیک ها و رانندگان حرفه ای بر این معتقد هستن که همیشه قبل از حرکت اول موتور ماشین را گرم کنید کیفیت کارکرد موتور بستگی به ترکیب فشار هوا و پمپاژ بنزین دارد برای قدرت بخشیدن به موتور تنها لازم است این دو ترکیب به درستی انجام شود اما هوای سرد ممکن است باعث جلوگیری از پمپاژ صحیح بنزین شود و سیستم بیش از حد بنزین دریافت کند.
این به این معنا است که وقتی اتوموبیل شما در هوای سرد بیرون از منزل، بصورت درجا در حال کار است، شما احتمال اینکه سیستم بنزین خودرو، به درستی کار نکند را بسیار بالا برده اید زیرا بنزین ممکن است روغن لازم برای روان کار کردن موتور را بشورد و از بین ببرد.
این در حالی است که برای ماشین های مدرن به هیچ عنوان احتیاجی به کار کردن درجا برای گرم کردن موتور نیست.
در مجموع خارج شدن نظم ورود بنزین به سیستم ماشین موجب مصرف بیشتر بنزین و در نتیجه آن افزایش هزینه مصرفی شما خواهد شد و همچنین باعث ورود کربن دی اکسید زیادی به اتمسفر میشوید.
اما راه حل گرم کردن ماشین چیست و چه باید بکنیم؟
برای ماشین های مدرن بعد از روشن کردن موتور لازم نیست زمان زیادی را برای گرم کردن خودرو صرف کنید تنها دو سه دقیقه بعد از روشن ماندن خودرو به آرامی شروع به حرکت کنید و بگذارید ماشین در حالت حرکت گرم شود و توجه داشته باشید باری 15-30 دقیقه به خودرو فشار نیاورید.

عضويت  در ایرانیان آمریکا

ماشین های قدیمی یا همان کاربراتی شما احتیاج به گرم کردن خودرو در حالت در جا دارید زیرا در این نوع موتور ها تکنولوژی احتراق بنزین پیشرفته نیست.

razagi-final
sadaf-omidi

 

گرم کردن ماشین

ترجمه توسط سایت ایرانیان آمریکا

منبع : TIPHERO

© 2018 تمام حقوق این وب‌سایت، بر اساس مقررات کپی‌رایت، برای سایت ایرانیان آمریکا محفوظ است.Iranians Of America LLC

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

لباس زیر مخصوص

لباس زیر مخصوص عادت ماهانه و دلایل جایگزینی آنها با پد های امروزی!

  لباس زیر مخصوص عادت ماهانه و دلایل جایگزینی آنها با پد های امروزی : ...

error: Content is protected !!