کمک های حقوقی رایگان یا ارزان و راه های دریافت در ایالات متحده آمریکا

 

کمک های حقوقی رایگان یا ارزان و راه های دریافت :  خدمات حقوقی در کنار خدمات پزشکی گران ترین خدمات در ایالات متحده آمریکا هستند به طوری که بزرگترین چالش در مسیر دسترسی عموم مردم در این کشور به نظام عدالت قضائی عدم توانایی پرداخت حق الوکاله است. با این حال راه هایی برای کمک به افرادی که فاقد توانایی مالی استخدام وکیل هستند در نظر گرفته شده است کمک های حقوقی رایگان به گزارش سایت ایرانیان آمریکا به نقل از دفتر وکالت کیانوش رزاقی در مریلند که در این نوشتار به برخی از آن ها اشاره می‌کنیم:
۱- موسسه خیریه CLINIC به افرادی که از دستورات مهاجرتی رئیس جمهور ترامپ آسیب دیده اند مشاوره حقوقی کمک های حقوقی رایگان ارائه می کند. برای دریافت مشاوره از این موسسه می توانید به این آدرس ایمیل ارسال کنید:
MOCOPROJECT@CLINICLEGAL.ORG
👈 این موسسه وکالت افراد را بر عهده نمی گیرد و صرفا به ارائه مشاوره می پردازد.
۲- ساکنان مریلند می توانند به شرط احراز عدم توانایی مالی برای دریافت کمک حقوقی در رابطه با پرونده های مدنی با موسسه Legal Aid تماس بگیرند:

۳- ساکنان مونتگومری کانتی می توانند برای دریافت کمک های حقوقی رایگان و ارزان (نه رایگان) با Montgomery County Bar Foundation تماس بگیرند.
۴- ساکنان مریلند در پرونده های خانواده ممکن است به شرط احراز عدم توانایی مالی از وکیل رایگان در برنامه Judicare استفاده کنند. اطلاعات تماس با این برنامه را در هر کانتی می توانید از دادگاه محل اقامت خود دریافت کنید.
۴- برای جرائمی که مجازات زندان دارند به شرط احراز عدم تمکن مالی از طریق Public Defender وکیل رایگان تعیین می شود.
۵- سازمان MVLS هم به افراد فاقد توانایی مالی در مریلند خدمات حقوقی رایگان‌ارائه می کند. این سازمان بیشتر به ساکنان بالتیمور و حومه خدمات می دهد:
(410) 547-6537 (Baltimore metro area)(800) 510-0050

👈 تقریبا در تمام ایالت ها برنامه های مشابهی وجود دارد و شما می توانید با جستجو عناوینی مانند pro bono lawyer یا legal aid و همچنین از طریق دادگاه های محل اقامت خود فهرستی از سازمان های ارائه دهنده خدمات حقوقی رایگان یا ارزان را در منطقه خود پیدا کنید.

razagi-final
sadaf-omidi

⚠️ توجه داشته باشید که تمام این موسسات دارای فهرست های انتظار طولانی هستند و هیچ تضمینی وجود ندارد که شما بتوانید در زمان مورد نیازتان از خدمات آن ها بهره مند شوید. همچنین هرکدام از این سازمان ها دارای شرایط مخصوص خود برای ارائه خدمات هستند که برای آگاهی از اینکه شما مشمول خدمات آن ها می شوید یا خیر باید با آن ها تماس بگیرید.

عضويت  در ایرانیان آمریکا

۶- علاوه بر سازمان های خیریه، برخی وکلای نیکوکار هم به صورت شخصی وکالت پرونده های افراد کم درآمد را به صورت رایگان یا با تخفیف برعهده می گیرند اما اکثر وکلای داوطلب از طریق یکی از این سازمان ها پرونده های اینچنینی را می پذیرند.

نویسنده : کیانوش رزاقی وکیل حقوقی در مریلند

© 2018 تمام حقوق این وب‌سایت، بر اساس مقررات کپی‌رایت، برای سایت ایرانیان آمریکا محفوظ است.Iranians Of America LLC

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

ایبوپروفن خطرات جدی و عواض جانبی

ایبوپروفن و عواض جانبی، مانند خونریزی داخلی و حملات قلبی را افزایش می دهند

  ایبوپروفن،خونریزی داخلی و حملات قلبی را افزایش می دهند .همه ما بیش از اندازه ایبوپروفن ...

error: Content is protected !!