کسر هزینه ها ی پزشکی از درآمد مشمول مالیات و بررسی شرایط آن!

 

کسر هزینه ها ی پزشکی از درآمد مشمول مالیات و بررسی شرایط آن : در ادامه بررسی مواردی که میتوان آنها را از درآمد مشمول مالیات کسر کرد امروز به سراغ هزینه های پزشکی که قابل کسر از مالیات است خواهیم پرداخت.

به گزارش سایت ایرانیان آمریکا به نقل از کانال تلگرامی ((آشنایی با قوانین مالیاتی- Tax Return Farsi)) شرایط کسر هزینه های پزشکی از درآمد مشمول مالیات.
اگر از روش Itemized برای کاهش درآمد مشمول مالیات خود استفاده می کنید، ممکن است بتوانید هزینه های پزشکی، دندانپزشکی، دارو و حق بیمه (Premium) خود از درآمد خود کسر (deduct) کنید‌.
(برای اطلاع از تفاوت و مزایای استفاده از هر یک روش های itemized و standard به پست های قبلی همین کانال مراجعه کنید.)
⚖️ قاعده کلی درباره کسر هزینه های پزشکی این است که شما تنها حق کسر هزینه هایی را دارید که از ۷.۵ درصد درآمد ناخالص تعدیل شده (AGI)شما بیشتر باشد. این نسبت از سال مالیاتی ۲۰۱۹ به ۱۰ درصد افزایش پیدا خواهد کرد.

عضويت  در ایرانیان آمریکا

👈اگر کسب و کار خودتان را دارید و اصطلاحا self employed هستید، می توانید ۱۰۰٪ هزینه های پرداختی بابت بیمه درمانی و دندانپزشکی خود و خانواده تحت تکفلتان را از درآمد خود کسر کنید‌ به شرط اینکه خودتان یا همسرتان شرایط دریافت پوشش بیمه درمانی از طریق یک کارفرمای دیگر را نداشته باشید‌.
⚠️ اگر دارای حساب های پس انداز ویژه درمان هستید (Health Savings Account یا Flexible Spending Arrangement) و هزینه های پزشکی خود را از این حساب ها پرداخت کرده اید حق کسر این هزینه ها را از درآمد مشمول مالیات خودندارید.
👈 هزینه های پزشکی و دارویی برای امور زیبایی قابل کسر (Deductible) نیست.
👈 هزینه داروهایی که نیاز به نسخه ندارد (به جز انسولین در ایالت هایی که این دارو بدون نسخه فروخته می شود) قابل کسر نیست.
👈 هزینه مکمل های غذائی و ویتامین ها قابل کسر نیست.
👈 هزینه عینک و سمعک قابل کسر است.

razagi-final

انتشار توسط سایت ایرانیان آمریکا

منبع :  کانال تلگرامی ((آشنایی با قوانین مالیاتی- Tax Return Farsi))

© 2018 تمام حقوق این وب‌سایت، بر اساس مقررات کپی‌رایت، برای سایت ایرانیان آمریکا محفوظ است.Iranians Of America LLC

کسر هزینه ها

razagi-final
دکمه بازگشت به بالا
error: Content is protected !!
بستن