کثیف ترین مشاغل در آمریکا و ۹ کار کثیف که کسی دوست ندارد انجام بدهد

کثیف ترین مشاغل در آمریکا
1,459

کثیف ترین مشاغل در آمریکا و ۹ کار کثیف که کسی دوست ندارد انجام بدهد با ۱۴ میلیون آمریکایی بیکار و صف های شلوغ برای یافتن فرصت های شغلی مختلف، و آژانس های کاریابی که پر از متقاضیان مختلف شده، هنوز کارهایی هستند که خالی هستند و کسی سراغشان نمی رود. علارغم اقدامات نا امید کننده ای که برخی برای پیدا کردن کار انجام می دهند، باز هم تعداد انگشت شماری از این شغل ها، خالی مانده اند.

به گزارش سایت ایرانیان آمریکا به نقل از Business insider  ماه گذشته کمپانی رتبه بندی Fitch اعلام کرد که علاوه بر آمار بیکاری بسیار بالا، برخی از شغل ها هنوز خالی هستند و نمیتوانند کسی را برای استخدام پیدا کنند. شرکت های نرم افزاری و همچنین کمپانی های استخراج منابع طبیعی، جزو این دسته هستند که همچنان به دنبال استخدام کردن می باشند، چراکه نمی توانند افرادی را با مهارت های مورد نیاز پیدا کنند.

سوفیا کوروپسکیج، مدیر عامل بخش پیش بینی های اقتصادی شرکت خدمات مالی مودیز آنالتیک می گوید: با اینکه چندین سال است که در آمریکا آمار بالای بیکاری وجود دارد، اما داشتن اینگونه مهارت ها برای استخدام در این شرکت ها کمی زمان بر است. برای مثال، من باید بدانم که کمپانی های مانند مودیز، بسیار طول می کشد که یک اقتصاددان را استخدام کنند.

او می گوید: مشکلات جغرافیایی نیز وجود دارند. افرادی که بیکار می شوند، غالبا در محل کار خودشان زندگی نمی کنند. این تنها به این دلیل نیست که آن ها از نقل مکان کردن به نزدیکی محل کار امتناع می کنند، بلکه بسیاری از آن ها نمی توانند این کار را انجام دهند، به دلیل اینکه گرفتار پرداخت اقساط وام های مسکن هستند. در سال ۲۰۰۸ محققان بانک فدرال رزرو نیویورک، به این نتیجه رسیدند که ۵۰ درصد از صاحبخانه هایی که بیشتر قیمت خانه خود را بدهکار هستند، کمتر احتمال دارد که نقل مکان کنند.

با این حال کارهای کثیفی وجود دارند که از کثیف ترین مشاغل و استرس بالایی برخوردار هستند، سخت و طاقت فرسا، خطرناک و بسیار بد هستند، که با صرف نظر از بحران اقتصادی و کسادی بازار، باید بسیار از جان گذشته باشید که در آن ها ثبت نام کنید. در اینجا ۹ شغل زننده و ترسناک را معرفی میکنیم و اینکه چگونه کارگر پیدا می کنند.

کثیف ترین مشاغل در آمریکا و ۹ کار کثیف که کسی دوست ندارد انجام بدهد

کارگر شیر دوشی مزرعه:

منظره های زیبای مزرعه ها را فراموش کنید، شیردوشان در انبارهای بسیار گرم یا بسیار سرد کار می کنند.  کریس گالین، سخنگوی فدراسیون ملی تولید شیر می گوید: وقتی که در حال شیر دوشیدن هستید، در حقیقت در مهمترین مکان نزدیک گاو هستید. که همیشه مقداری سرگین و مدفوع در نزدیکی شما ریخته می شود. به همین دلیل است که کثیف ترین  مشاغل در آمریکا  هست و بومیان آمریکا عموما از انجام این کار امتناع می کنند. ۴۱ درصد از کارگران شیردوشی مزرعه هم اکنون خارجی ها هستند.  صنعت لبنیات گزارش می دهد: بدون این کارگران، ۴۵۰۰ مزرعه بر اثر کمبود کارگر، تعطیل خواهند شد.

تکنسین معالجه شپش سر:

تقریبا ۶ الی ۱۲ میلیون نفر هر ساله به این شپش دچار می شوند، و به همین دلیل کمپانی های معالجه شپش در حال زیاد شدن در کشور هستند.  اما جمعیت کارمندانی که باید در این شغل، تخم شپش را از سر مریض ها جمع آوری کنند، زیاد نیستند.  امی گراف، صاحب خدمات بهداشت در خانه لوس کالز، در قسمت مرکزی و جنوبی فلوریدا، می گوید: تنها نیمی از متقاضیان او حاضر به شرکت در مصاحبه های کاری هستند. او تقریبا یک سال است که به دنبال کارمندانی می گردد که در شعبه میامی برای این کار استخدام کند.

شوینده پنجره:

تقریبا همه کارهای شست و شوی پنجره، در ارتفاعات بالا و در تماس با مواد شیمیایی مختلف انجام می شوند. میزان آسیب و صدمات در این شغل بسیار زیاد است _ تقریبا ۸ شوینده پنجره هر سال در نیویورک دچار حوادث مختلف می شوند و از سال ۱۹۸۳ تا سال ۲۰۰۸، ۷۵ نفر در این شغل جان خود را از دست داده اند. پیدا کردن کسانی که پنجره ها را روی داربست با کهنه ای در دست، تمیز کنند، و این کار برایشان آسان باشد، سخت است. لئونارد مالری از گروه خدمات پیمان کاری بخش اورنج کالیفرنیا می گوید: از ۶ مرکز شست و شوی پنجره که از ابتدای سال بازگشایی کرده، تنها در دو مرکز توانسته کارمند استخدام کند.

خدمات شست و شو و تعویض پوشک کودکان:

لورا گتلی، مسئول بلسد بومز در سانتا کلاریتا کالیفرنیا، در رابطه با شست و شوی پارچه پوشک کودکان و تعویض آن ها می گوید: کار خیلی کثیف و حال به هم زنی است. جودی آگرد، عضو هیئت مدیره صنعت پوشک ریل می گوید: تاثیرات مخرب محیط زیستی و همچنین قیمت بالای پوشک های یک بار مصرف، باعث به وجود آمدن تعدادی شرکت شست و شو و تعویض پارچه پوشک شد. اما علارغم نامطبوع بودن این شغل، او می گوید که کمپانی های جدید، به راحتی می توانند کارمندان را برای استخدام کردن پیدا کنند.  او می گوید در کمپانی خدمات پوشک “تینی تاتز” خودش، در سانفرانسیسکو، در کمتر از یک روز می تواند کارمند پیدا و استخدام کند.

آهنگری در ارتفاعات:

آهنگران پل ها، اتوبان ها و ساختمان ها را می سازند و بالا می برند، و معمولا در ارتفاعاتی کار می کنند که با دیدن آن ها زانوهایمان به لرزه در می آید. حقوق پایین این کار که در ماه به طور میانگین ۳۴ هزار دلار می باشد باعت شد که در رتبه بندی CareerCast در سال ۲۰۱۱، در جایگاه دومین شغل از بدترین شغل ها قرار بگیرد. با این حال هنوز بسیاری برای استخدام در این کار، درخواست می دهند. اتحادیه محلی آهنگران در اوماها،نبراسکا می گوید: امسال ۵۰ تا ۱۰۰ کار آموز با حقوق پایین استخدام کرده.

سرویس دهی کثافات لوله و مخزن فاضلاب:

کامیون های دارای مخزن مکنده، امروزه با مکش صدها گالون فاضلاب به داخل مخزن، این کار را بسیار آسان تر و تمیزتر از گذشته کرده اند. اما وقتی خطوط فاضلاب مسدود می شوند، تکنسین های این کار مجبورند که خودشان را در فضاهای تنگ و کثیف بچپانند، که این کار نیاز به داشتن معده قوی دارد. ریچارد روزانو، مالک شرکت حفاری و تخلیه R.W و متخصصین فاضلاب در نزدیکی بوستون می گوید: پیدا کردن کارگرانی که این کارها را انجام دهند و همچنان با مشتری ها خوب رفتار کنند کار آسانی نیست. پیدا کردن کارگر برای سرویس دهی مخازن فاضلاب، با حقوق ساعتی ۱۷ دلار، برای او ۹ ماه طول کشید.

کارگر اسکله نفت و گاز:

کارهای کمر شکن و طاقت فرسا، فضای کم، میزان صدمات بالا، قرار گرفتن در معرض مواد مختلف، برای متوسط حقوق ۱۵ دلار در ساعت، باعث شد که این کار در رتبه بندی CareerCast،  بدترین و  کثیف ترین مشاغل در سال ۲۰۱۱ بشود. در منطقه ی شیل در پنسیلوانیا که به سرعت در حال رشد و پیشرفت است، شرکت های حفاری گاز سالیانه چند صد تقاضای استخدام دریافت می کنند، که تقریبا همه متقاضیان را برای این کار استخدام می کنند. بر طبق سخنان تراویس ویندل، سخنگوی این صنعت: تقریبا ۹۰ تا ۹۵ درصد از متقاضیان که در کلاس های ۶ تا ۸ هفته ای آموزش کار بر روی اسکله شرکت می کنند، استخدام می شوند، مگر کسانی که در تست اعتیاد به مواد مخدر رد بشوند.

متر کن ها:

این ها تنها کارگران دولتی هستند که بیش از همه تحقیر شده اند، به خصوص بعد از اینکه دستگاه های تنظیم خودکار به بازار آمدند، دولت پیش بینی کرد که جمعیت این کارگران در ۲۰۱۸ بیست درصد نسبت به ۲۰۰۸ کاهش پیدا کند. این تنها برخی از دلایلی است که باعث شد CareerCast این شغل را در رده نهمین و  کثیف ترین مشاغل در آمریکا  از بدترین شغل های سال ۲۰۱۱ قرار بدهد. اما متقاضیان این شغل باز هم وجود دارند.  مگی دومینگز، از شرکت کاریابی سلکت استافینگ از سان سیتی کالیفرنیا، می گوید: برای هر بار آگهی نیاز به متر کن، تقریبا ۴۰ نفر استخدام می شوند که معمولا ساعتی ۱۰ دلار حقوق می گیرند.

کشتار و سلاخی حیوانات:

اتاق های مرطوب، زمین های لیز و سر، ساتور، زنجیر و اره برقی، باعث شده که کشتارگاه جزو خطرناک ترین و  کثیف ترین مشاغل در آمریکا مکان ها باشد(بر اساس گزارش های وزارت کار آمریکا، قطع عضو های گاه و بیگاه اتفاق می افتد). این کمپانی ها متقاضیان زیادی دارند اما نگه داشتن آن ها برایشان مشکل است. (به دلیل اینکه در سال اول گشایش این کشتارگاه ها، حجم معاملات و بازده ی آن ها بیش از ۲۰۰ درصد بالا می رود). در شرکت عمده فروشی گوشت، گلد مدال پکینگ، در روم نیویورک، یکی از نمایندگی ها می گوید: تقرییا سه هفته طول می کشد که کسی را پیدا کنیم که بتواند با این شغل کنار بیاید.

 

نظرات بسته شده است، اما بازتاب و پینگ باز است.

error: Content is protected !!