کاهوی آلوده موجب بیماری 35 نفر در آمریکا شد هشدار در مورد مصرف کاهو !

 

کاهوی آلوده موجب بیماری 35 نفر در آمریکا شد : اخیرا گزارش هایی مبنی بر آلوده بودن کاهو های رشد کرده در Yuma, Arizona به گوش رسیده است که بسیار جدی و خطرناک می باشد.

به گزارش سایت ایرانیان آمریکا به نقل از ABC این کاهو ها آلوده به ویروس E. Coli می باشند و متاسفانه موجب آلوده شدن 35 نفر به این ویروس شده اند که این 35 نفر در یازده ایالت مختلف زندگی می کردند و 22 نفر از آنها در بیمارستان بستری شدند.

مشتریان در سراسر آمریکا باید توجه داشته باشند که اگر این کاهو را در منزل خود دارند و به هر شکلی چه خورد شده و چه مخلوط با سالاد از آن استفاده می کنند سریعا از خوردن آن خود داری کنند و آن را دور بیاندازند توجه داشته باشید حتی اگر قبلا این کاهو ها را مصرف کرده اید و مشکلی برای شما پیش نیامده است هرگز نباید مجددا آن را مصرف کنید!

razagi-final
sadaf-omidi

این ماجرا به حدی جدی است که سازمان غذا و داروی آمریکا به تمام مشتریان توصیه کرده است حتی اگر از اینکه کاهوی شما مربوط به کاهو های تولیدی در Yuma area, 185 miles southwest of Phoenix,  نیست باید سریعا از استفاده آنها خود داری کنید.

متاسفانه سه نفر از افرادی که بر اثر این بیماری در بیمارستان بستری بودند دچار بیماری پیشرفته تری به نام  hemolytic uremic syndrome شده اند .

خوشبختانه تا این لحظه هیچ گزارشی مبنی بر فوت بر اثر استفاده از این کاهو ها گزارش نشده است.

در موارد گزارش شده افراد بین 12 تا 84 سال به چشم می خورد و البته باید بدانیم که ممکن است در هفته های آینده تعداد بیشتری از مبتلایان به این بیماری به لیست اضافه شوند.

بر اساس گزارش سازمان غذا و داروی آمریکا هیچ برند و تامین کننده یا توزیع کننده و یا حتی نام تجاری خاصی مرتبط به این آلودگی ها نیست و ممکن است این بیماری در هر بسته بندی وجود داشته باشد.

سازمان غذا و دارو در ادامه افزود همچنان تحقیقات در مورد علل این آلودگی و منشا آن ادامه دارد و تا رسیدن به جواب درست این تحقیقات متوقف نخواهد شد.

یوما یکی از مراکز مهم تولید کاهو زمستانی است و حتی در این منطقه فستیوال کاهو نیز برگزار می شود.

ترجمه توسط سایت ایرانیان آمریکا

عضويت  در ایرانیان آمریکا

منبع : ABC 

کاهوی آلوده

© 2018 تمام حقوق این وب‌سایت، بر اساس مقررات کپی‌رایت، برای سایت ایرانیان آمریکا محفوظ است.Iranians Of America LLC

x

Check Also

اظهارنامه مالیاتی

چه افرادی را می توان به عنوان وابسته مالی در اظهارنامه مالیاتی و از تخفیف مالیاتی آن ها استفاده کرد؟

  اظهارنامه مالیاتی و اینکه چه افرادی را می توان به عنوان وابسته مالی (Dependent) ...

error: Content is protected !!