پول و وقتی که تصمیم گرفتم برای مدت یک سال، پول خرج نکنم،چه اتفاقی افتاد؟!

376

پول و وقتی که تصمیم گرفتم برای مدت یک سال، پول خرج نکنم،چه اتفاقی افتاد؟!  وقتی که تصمیم گرفتم برای مدت یک سال، پول خرج نکنم،چه اتفاقی افتاد ؟! یک خانم پس از اینکه قول داد برای مدت یک سال هیچ خریدی نکند، توانست ده ها هزار دلار پس انداز کند.درست است که به نظر زیاده روی می آید، اما میشل مک گاگ میگوید، وقتی گرفتار یک جامعه مصرف گرا می شوید، این کار می تواند رابطه شما و پول را تغییر دهد.

گزارش سایت ایرانیان آمریکا  به نقل از New Yourk Post  یک روزنامه نگار که پیرو سیاست های مینیمالیستی بود، شروع به خالی کردن محیط خانه اش از لوازم غیر ضروری کرد و با این کار توانست تقریبا ۲۷۰۰۰ دلار پس انداز کند. این خانم ساکن لندن طی تلگرافی نوشت: پرداخت اقساط وام مسکنی که در سال ۲۰۱۳ گرفته بودم، باعث شد که به فکر صرفه جویی کردن و کمتر مصرف کردن بیوفتم.

با نگاهی به وبسایت های مینیمالیستی آمریکایی او به سمت انجام برنامه “یک روز بدون خرید” رفت و سپس به فکر این افتاد که چه می شود اگر بتواند برای یک سال خرید نکند. او می گوید: وقتی که توانستم به مدت یک سال خرید نکنم، کیف پولم شوکه شد!. این باعث شد که دیگر طاقچه ها و قفسه های خالی را با اشیاء غیر ضروری پر نکنم.

او فقط برای چیزهای ضروری پول خرج می کرد، مانند وام مسکن ، قبوض مختلف، بیمه و هدایای خیریه ها که در ماه معادل ۲۲۰۰ دلار می شد. علاوه بر این، او برای لوازم آرایشی و بهداشتی، شوینده ها و خواربار هم خرج می کرد.  او برای غذا هفته ای ۴۵ دلار خرج می کرد و همیشه به اندازه چند وعده غذا می پخت. اما هیچ پولی برای تجملات خرج نمی کرد.

معنیش اینه که یک سال نه به سینما رفت نه به کلاب و دیسکو رفت، نه لباسی خرید، نه به تعطیلات رفت، نه در باشگاه ثبت نام کرد، نه از سوپرمارکت شکلات و کیک خرید و نه قهوه فلت وایت خورد!. او به مدت یک سال پولی برای حمل و نقل خرج نکرد و همه جا با دوچرخه اش می رفت.  یک سال او از ۲۶ نوامبر ۲۰۱۵ شروع شد.
مک گاگ کریسمس را بدون خرید یا دریافت هدیه گذراند. اما او میگوید که خیلی سخت بود که ماه های زمستان را بدون خوردن شراب و آبجو بگذراند، حتی موقعی که با دوستانش به بار می رفت.

در ماه های زمستان، وقتی هوا بسیار سرد بود و من سوار دوچرخه ام میشدم، خودم را متقاعد می کردم که هیچ هزینه ای نباید برای حمل و نقل بپردازم.  وقتی بهار شد شگفت زده شدم، وقتی هوا کمی معتدل تر شد، دوستانم از من می خواستند که به خرید برویم یا برای تفریح به موزه و پارک برویم.

او برای اینکه به روابط اجتماعی اش با دوستانش آسیب وارد نشود، با آن ها در پارک برای نشستن زیر نور آفتاب قرار می گذاشت و با سالاد فلافل خانگی پیک نیک می گرفتند. مک گاگ: این لذت اندک، من رو بسیار شادتر از خوردن غذا در رستوران های گران می کرد.

او و شوهرش به یکدیگر نزدیک تر شدند و معنای این جمله که: “پول نمیتواند شادی برایتان بخرد” را بهتر درک می کردند. مک گاگ دلش برای فروشگاه های لباس و محصولات زیبا تنگ شده بود. او پس از گذشت این یک سال برای هر کدام از دوستان و فامیل هایی که کمکش کرده بودند نوشیدنی خرید.

حتی پس از آن یک سال، باز هم او دوست نداشت که لوازم غیر ضروری خریداری کند و تنها شلوار و کفش و پیراهن کهنه اش را عوض کرد. مک گاگ: اینطوری خیلی راحت تر می تونم اقساط وام مسکن رو پرداخت کنم.
من فهمیدم که نیاز ندارم چیزهایی بخرم که من و شاد کنن، بلکه گذروندن وقت با کسایی که دوستشون دارم و عاشقشونم میتونه من رو خوشحال تر کنه. اگر پول داشته باشم ترجیح میدم که برای اونا خرج کنم. مثل اینکه برای دیدن پدربزرگم مسافرت کنم یا به استرالیا برای دیدن بهترین دوستانم برم.

 

نظرات بسته شده است، اما بازتاب و پینگ باز است.

error: Content is protected !!