پوسی ریوت گروهی متشکل از سه زن که فینال جام جهانی را بر هم ریختند!

208

پوسی ریوت گروهی متشکل از سه زن که فینال جام جهانی را بر هم ریختند : همانطور که همه در جریان هستید ساعاتی پیش پر ببینده ترین و مهم ترین رویداد ورزشی دنیا که جام جهانی فوتبال است با قهرمانی تیم ملی فرانسه به پایان رسید اما این مسابقه خالی از حاشیه نبود.
به گزارش سایت ایرانیان آمریکا در دقایق اولیه نیمه دوم بازی و در زمانی که تیم کرواسی در حال حمله به سمت دروازه تیم فرانسه برای جبران گل های عقب مانده بود چهار نفر وارد زمین شدند.
این چهار نفر متشکل از سه زن و یک مرد بودند که موجب قطع جریان بازی شدند که بعد از بازی مشخص شد این افراد اعضای گروه pussy riot هستند.
این گروه یک گروه معترض و مخالف ولادمیر پوتین رییس جمهور روسیه است که سال ها سابقه مبارزه با قسمت های مختلف نظام روسیه را در کارنامه هود دارند.
این گروه از سال ۲۰۱۱ تاسیس شد و در اصل یک گروه پانک راک هست اما در دوره های مختلف به مخالفت های سیاسی مختلف و حمایت از حقوق زنان پرداخته اند حتی در برهه ای از زمان اعضای این گروه دستگیر و به مدت دو سال به زندان فرستاده شدند.

آنها در توضیح این عمل خود اعلام کردند با توجه به اینکه امروز یازدهیمن سالروز مرگ Dmitri Prigov یک شاعر سیاسی بوده است به این عمل دست زده اند و در واقع آنها به بسیاری از تبعیض های سیاسی در این کشور اعتراض کردند و لباس پلیسی که این افراد نیز در طی این اتفاق بر تن داشتند نیز الهام گرفته از این شاعر است .

مردی که همراه این گروه بود بلافاصله به کمک یک بازیکن کرواسی متوقف شد اما یکی از دختران توانست خود را به امباپه بازیکن فرانسه برساند و با او خوش و بشی کند.

dikrth7waaaqjeg

این گروه مدتی قبل و بعد از زندانی شدنش به دلیل توهین به مقدسات در روسیه در سرتاسر دنیا خبر ساز شده بودند و بسیاری از کمپین ها و هنرمندان برای آزادی آنها تلاش کردند.

ترجمه توسط سایت ایرانیان آمریکا

منبع : NYTIMES

پوسی ریوت

 

نظرات بسته شده است، اما بازتاب و پینگ باز است.

error: Content is protected !!