پناهندگی در آمریکا و قابل توجه متقاضیان پناهندگی در آمریکا

پناهندگی در آمریکا
211

پناهندگی در آمریکا و قابل توجه متقاضیان پناهندگی در آمریکا  .قابل توجه متقاضیان پناهندگی در آمریکا:  اداره خدمات شهروندی و مهاجرتی ایالات متحده(USCIS) اعلام کرد رسیدگی به پرونده های درخواست پناهندگی در آمریکا (Affirmative asylum) در دفاتر این اداره بر اساس سیاست Last come first serve را بار دیگر و با جدیت بیشتری از سر خواهد گرفت.

به گزارش سایت ایرانیان آمریکا به نقل از دفتر وکالت کیانوش رزاقی در مریلند  بدین معنی که پرونده هایی که به تازگی تشکیل می شود ابتدا در نوبت رسیدگی قرار می گیرد و تلاش خواهد شد ظرف ۲۱ روز به این پرونده ها رسیدگی شود. با این حال به دلیل محدودیت منابع، تعدادی از پرونده های جدید پناهندگی در آمریکا نیز به صف طولانی انتظار برای رسیدگی فرستاده خواهد شد.

این اداره اعلام کرده است که این سیاست به منظور جلوگیری از اخذ اجازه کار توسط متقاضیان پناهندگی در آمریکا انجام می شود که پرونده آن ها بیش از ۶ ماه در انتظار رسیدگی بوده است. بدین ترتیب، افرادی که تا کنون پرونده پناهندگی آن ها در انتظار رسیدگی بوده با تاخیر بیشتری در تعیین وقت مصاحبه و تعیین تکلیف نهائی پرونده های خود روبرو خواهند شد.

و اما با توجه به اخبار و گزارشاتی که از طریق مراجعین به سفارتخانه های مختلف به دفتر وکالت کیانوش رزاقی رسیده است در شرایط فعلی به تمام افرادی که درخواست ویزای توریستی غیرپزشکی دارند توصیه می شود تا اطلاع بعدی وقت مصاحبه خود را به تاخیر بیاندازند.

– به افرادی که دارای پرونده پزشکی معتبر بوده و مدارک لازم از طریق بیمارستان و پزشک آمریکایی را هم تهیه کرده اند توصیه می شود در وقت مقرر برای مصاحبه و دریافت ویزا حاضر شوند.  برای دریافت پاسخ برخی سوالات متداول در رابطه با روند جدید رسیدگی به پرونده های پناهندگی به این لینک مراجعه کنید. این متن توسط انجمن وکلای مهاجرتی آمریکا (AILA) تهیه شده است:

نظرات بسته شده است، اما بازتاب و پینگ باز است.

error: Content is protected !!