اگر پلیس شما را بازداشت کرد چكارهايي بايد انجام داد

 

 پليس  ممکن است افراد را به دلایل مختلف دستگیر کند. اگر به هر دلیلی  پليس آمريكا شما را بازداشت کرد نکات زیر را رعایت کنید

1- به هیچ وجه در مقابل بازداشت مقاومت نکنید. مقاومت در مقابل بازداشت قانونی در مریلند جرم است و اگر پليس  به دلیل مقاومت شما احساس خطر کند ممکن است اتهام assault هم به اتهامات شما اضافه شود. اینکه پلیس حق دستگیر کردن فرد را داشته یا خیر امری مربوط به جلسه رسیدگی در دادگاه است که می تواند برای دفاع از متهم مورد سوال قرار بگیرد اما در لحظه دستگیری هیچ اهمیتی ندارد. بنابراین حتی فکر اینکه بازداشت پلیس ممکن است غیرقانونی باشد و شما حق مقاومت دارید را هم از سرتان بیرون کنید.

2- شما حق دارید برای هرگونه جراحتی که قبل یا هنگام دستگیری پیدا کرده اید درخواست دریافت کمک پزشکی داشته باشید. پلیس موظف است با درخواست امداد پزشکی در محل یا در صورت نیاز در بیمارستان شما را مداوا کند و تنها پس از تایید تیم پزشکی حق انتقال شما مرکز بازداشت را دارد.

razagi-final
sadaf-omidi

3- پس از انتقال به مرکز بازداشت، مقامات بازداشت کننده  پليس آمريكا موظف هستند حداکثر ظرف 24 ساعت شما را در مقابل یک مقام منتصب از سیستم قضایی قرار دهند تا نسبت به ادامه بازداشت یا شرایط آزادی شما تصمیم گیری شود. به این پروسه bail review hearing گفته می شود که معمولا توسط یک commissioner و نه یک قاضی انجام می شود.

4- شما حق دارید در bail review hearing وکیل داشته باشید و اگر امکان استفاده از وکیل شخصی خودتان را ندارید می توانید از وکلایی استفاده کنید که توسط برنامه Court Appointed Attorneys در مراکز بازداشت مستقر شده اند.

5- اگر سابقه کیفری مهمی ندارید یا در حال گذراندن PBJ نیستید و مرتکب یکی از جرائم مهمی که در قانون مشخص شده نشده اید، می توانید امیدوار باشید که با ضمانت شخصی خودتان یا همان own recognizance آزاد شوید.

6- اگر به هر دلیلی به جای آزادی با ضمانت شخصی برای شما وثیقه یا bail مقرر شد، می توانید از commissioner بخواهید که مبلغ وثیقه را به صورت unsecured درج نماید. در صورت موافقت commissioner با این درخواست، بدون پرداخت هیچ وجهی آزاد می شوید ولی اگر در جلسه دادگاه حاضر نشوید کل مبلغ وثیقه از شما دریافت خواهد شد. همچنین می توانید درخواست کنید که با پرداخت 10 درصد از کل مبلغ وثیقه آزاد شوید.

7- شما خودتان نمی توانید به عنوان وثیقه گذار خود عمل کنید. شخص ثالثی باید مبلغ وثیقه را پرداخت کند. بنابراین حتما قبل از اینکه وسایلتان را در بازداشتگاه تحویل دهید، اطلاعات تماس دوستان و یا اقوام را جایی یادداشت کنید و در جلسه رسیدگی آن را در اختیار وکیلتان قرار دهید.

عضويت  در ایرانیان آمریکا

8- اگر به هر دلیلی در اولین جلسه bail review hearing آزاد نشدید، حق دارید درخواست کنید که در اولین روز کاری پس از آن جلسه نزد قاضی District Court حاضر شوید و درخواست تجدیدنظر در شرایط آزادی خود را داشته باشید.

9- در صورتی که اقوام و دوستان شما توانایی تامین وثیقه را ندارند، باید از خدمات موسسات معروف به Bail bondsman استفاده کنید. افراد و موسسات شاغل در این زمینه معمولا تلاش می کنند حداکثر نفع ممکن را از معامله با شما کسب نمایند بنابراین قبل از اینکه با یکی از آن ها قراردادی ببندید، با چندین موسسه فعال در این زمینه تماس بگیرید و چانه بزنید. این موسسات بر اساس قانون حق دارند تا حداکثر 10 درصد از مبلغ وثیقه را به عنوان هزینه از شما دریافت کنند اما شما باید تلاش کنید درصد کمتری را پرداخت کنید.

نويسنده : كيانوش رزاقي وكيل مهاجرت در مريلند

شرايط استخدام در پليس آمريكا

© 2018 تمام حقوق این وب‌سایت، بر اساس مقررات کپی‌رایت، برای سایت ایرانیان آمریکا محفوظ است.Iranians Of America LLC

One comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

پاسپورت آمریکا

افزایش هزینه های پاسپورت آمریکا از دوم آوریل افزایش می یابد

  افزایش هزینه های پاسپورت آمریکا از دوم آوریل افزایش می یابد  .افزایش هزینه های ...

error: Content is protected !!