پشت پرده پروازهای مسافربری چه میگذرد اتفاق هایی که شاید نمیدانید!

http://worldscrews.blogspot.com
205

پشت پرده پروازهای مسافربری چه میگذرد اتفاق هایی که شاید نمیدانید : پرواز میتواند بخشی زیادی از زندگی ما انسانها را پر کند و دلیل آن میتواند مسائل مختلف مثل دیدن اقوام یا مسائل کاری یا تفریح نیز میتواند باشد.

به گزارش سایت ایرانیان آمریکا اما با این حال پرواز برای بسیاری از افراد ترسناک است .شاید صد ها دلیل برای اینکه سفر شما در هنگام پرواز به وحشت عظیم تبدیل شود وجود دارد.

اما ما در مقاله زیر مواردی را برای شما آورده ایم که شاید با دانستن آن از این به بعد پرواز دلنشین تری داشته باشید و در حقیقت این مسائل در پشت پرده پرواز ها جریان دارد.

غذا مختلف

اگر در پرواز شما دو خلبان وجود داشته باشد مطمئن باشید که هر دو خلبان غذای یکسان نمیخورند و این کار برای این است که اگر غذا موردی داشته باشد هر دو خلبان همزمان دچار مشکل نشوند.

مهماندار ها هرگز انعام نمیگیرند

باید بدانید که یک مهماندار در طول پرواز هرگز هدیه یا پولی را از مسافران دریافت نخواهد کرد این یکی از مهمترین  حقایقی در مورد پرواز که شما نمیدانید.

جای مخفی برای گذاشتن دست

کسانی که در پرواز نزدیک پنجره مینشینند باید بدانند که برای آنها در نزدیکی پنجره دکمه ای قرار گرفته است که با زدن آن محفظه ای برای قرار دادن دست باز میشود.

هواپیما به دو موتور نیاز ندارد

در حالی که پرواز با دو موتور ایمن تر و راحت تر است باید این را بدانید که هواپیما ها برای حرکت در آسمان تنها به یک موتور نیاز دارند.

خلبانان در پرواز میخوابند

شاید این موضوع کمی ترسناک باشد ولی خوب است که بدانید خلبانان هم مثل بقیه مسافران گاهی در پرواز میخوابند اما نگران نباشید وظیفه کمک خلبان ها در این مواقع کنترل هواپیما ست.

هرگز نگویید یک لیوان آب میخواهم

اگر خواستید در پرواز درخواست یک لیوان آب بکنید حتما دوباره در موردش باندیشید.

این آب ها معمولا از یک ظرف ذخیره آب خارج میشود که اصلا بهداشتی نیست همیشه درخواست یک بطری آب معدنی در بسته کنید.

مواظب باشید غذایتان را کجا میگذارید

هواپیما ها همیشه کثیف هستند . بسیار مواظب باشید که هرگز غذای خود را روی دستگیره ها و جاهای دیگر نگذارید.

حقیقت در مورد محفظه اکسیژن

در واقع اگر مشکلی برای هواپیما اتفاق بیافتد و مسافران احتیاج به اکسیژن داشته باشند این محفظه ها تنها ۱۵ دقیقه اکسیژن ذخیره دارند که البته این مقدار معمولا برای فرود هواپیما کافی است.

اما نکته مهمتر این است که شما در ارتفاع زیاد تنها ۲۰ ثانیه زمان برای غش نکردن دارید و این دلیل این است که شما باید اول ماسک خود را بگذارید .

چراغ ها باید کم نور باشد.

دلیل اینکه در هنگام بلند شدن با نشستن در شب چراغ ها را خاموش میکنند این است که اگر هواپیما دچار مشکل الکتریکی شود و نیاز به فرود اضطراری داشته باشد شما باید بدانید هواپیما در حالت تاریکی چه شکلی است و در واقع چشم شما به تاریکی کابین عادت داشته باشد.

حقایقی در مورد پرواز که شما نمیدانید.

ترجمه توسط سایت ایرانیان آمریکا

منبع : TİPHERO

پشت پرده

نظرات بسته شده است، اما بازتاب و پینگ باز است.

error: Content is protected !!