پسر محمد علی کِلی از رییس جمهور آمريكا آقاي ترامپ شکایت كرد

35947439559110195

طرح شکایت پسر محمد علی کِلی از رییس جمهور ترامپ ,پسر محمد علی : اگر پدرم زنده بود، به من در این شکایت علیه ترامپ می پیوندید. او پس از دو مرتبه بازجویی شدن در فرودگاه به خاطر عقاید دینیش و مسلمان بودنش تصمیم به شکایت از رییس جمهور ترامپ به خاطر ممنوعیت ورود مسلمانان به خاک آمریکا گرفت.

به گزارش  سايت ايرانيان آمريكا به نقل ازسايت daily mail ,گزارش‌ها حاکی از آن است که پسر محمدعلی کلی، قهرمان اسطوره‌ای بوکس جهان، در فرودگاه فلوریدای امریکا بازداشت شده و تحت بازجویی قرار گرفته است. کریس مانچینی، وکیل پسر محمد علی کِلی، پسر 44 سالۀ کِلی، شنبه (7 اسفند) در مصاحبه با یک روزنامۀ امریکایی گفت وی در تاریخ 7 فوریه (19 بهمن) در فرودگاه بین‌المللی فورت لادردیل–هالیوود در ایالت فلوریدا به دست افسران پلیس مهاجرت بازداشت شد و از او دربارۀ نام وی و اینکه مسلمان است یا خیر، بازجویی شد.

3fabd9bf00000578-4453316-ali_jr_claimed_his_father_an_known_activist_would_have_joined_mo-a-1_1493380879683

sadaf-omidi

بنا بر این گزارش، مقامات فرودگاه 2 ساعت با سؤالاتی نظیر «آیا تو مسلمان هستی؟» و «آیا نام تو اسلامی است؟» علی را که همراه با مادرش، خلیفه، از جامایکا به امریکا بازگشته بودند، مورد بازجویی قرار دادند. مانچینی گفت مقامات فرودگاه پس‌ازآنکه متوجه شدند علی مسلمان است، به بازجویی از وی ادامه دادند. علی متولد فیلادلفیا است و گذرنامۀ امریکایی دارد.

35947439559110195

وکیل پسر محمد علی کِلی گفت: «مثل روز روشن است که این اتفاق ارتباط مستقیم با دستور اجرایی (دونالد) ترامپ (رئیس‌جمهور امریکا) مبنی بر ممنوعیت ورود مسلمان به امریکا دارد. »

عضويت  در ایرانیان آمریکا
پسر محمد علی کِلی از رییس جمهور آمريكا آقاي ترامپ شکایت كرد

پسر محمد علی کِلی از رییس جمهور آمريكا آقاي ترامپ شکایت كرد

دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور امریکا، هفتم بهمن‌ماه با امضای یک فرمان اجرایی، سعی کرد ورود اتباع ایران، عراق، سوریه، یمن، لیبی، سومالی و سودان به خاک ایالات‌متحده را ممنوع کند اما دادگاه فدرال این کشور با صدور حکمی از اجرایی شدن این فرمان جلوگیری کرد.

از آن زمان شهرهای مختلف امریکا در هفته‌های اخیر صحنۀ برگزاری اعتراضاتی علیه ممنوعیت ورود مسلمانان به امریکاست.

منبع :daily mail
مترجم : على گل صباغ

ويرايش : شهرام فقيه لو

© 2018 تمام حقوق این وب‌سایت، بر اساس مقررات کپی‌رایت، برای سایت ایرانیان آمریکا محفوظ است.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

شراب

شراب خوب رو چرا من آنلاین می خرم و چرا شما هم باید آنلاین بخرید؟

شراب خوب رو چرا من آنلاین می خرم و چرا شما هم باید آنلاین بخرید؟  ...

google-site-verification: googlecce377d486895c51.html