برای پیگیری پرونده های مهاجرتی خود با کجا تماس بگیریم؟(قسمت نخست)

 

برای پیگیری پرونده های مهاجرتی خود با کجا تماس بگیریم؟ یکی از مهم ترین سوالاتی که در ذهن تمام افرادی وجود دارد که برای دریافت خدمات مهاجرتی پرونده ای تشکیل داده اند این است که چطور و از چه مرجعی باید پیگیر روند پرونده خود باشند.  در این پست و دو پست آینده به تشریح پاسخ این سوال می پردازیم.

اولین گام در مسیر ردیابی و پیگیری پرونده شما این است که بدانید پرونده شما در USCIS قرار دارد یا در NVC. معمولا تمام درخواست های مهاجرتی ابتدا به USCIS فرستاده می شود و سپس اگر فردی که برای او درخواست خدمات مهاجرتی شده خارج از آمریکا باشد پرونده پس از تایید اولیه در USCIS برای هماهنگی با سفارت و نهایتا صدور ویزا به NVC ارسال می شود. بنابراین اولین گام شما برای پیگیری پرونده مهاجرتی خود مراجعه به قسمت My cases status سایت USCIS است:

برای اطلاع از آخرین وضعیت پرونده خود باید Receipt number پرونده خود را وارد نمایید. این شماره در قسمت بالای تمام مکاتباتی که از این اداره دریافت می کنید درج شده است.

razagi-final

در مرحله بعد برای اینکه متوجه شوید که آیا پرونده شما از زمان معمول برای رسیدگی به آن نوع درخواست ها عقب مانده یا خیر، باید روی لینک USCIS PROCESSING TIMES در پایین همان صفحه کلیک کنید. پس از ورود به این صفحه می توانید مرکز منطقه ای یا دفتری از USCIS را که پرونده شما در آن منتظر رسیدگی است انتخاب و زمان معمول برای رسیدگی به آن نوع درخواست در آن دفتر را ملاحظه نمایید.

دفتر رسیدگی کننده به درخواست شما در رسیدی که به منظور تایید دریافت پرونده شما توسط  USCIS برایتان ارسال شده مشخص شده است. با این حال، سه حرف اول Receipt number شما هم نشان دهنده دفتر رسیدگی کننده است:

CSC – California Service Center

EAC – Eastern Adjudication Center (now known as Vermont Service Center)

IOE – ELIS (efile)

LIN – Lincoln Service Center (now known as Nebraska Service Center)

MSC – Missouri Service Center (now known as National Benefits Center)

NBC – National Benefits Center

NSC – Nebraska Service Center

SRC – Southern Regional Center (now known as Texas Service Center)

TSC – Texas Service Center

عضويت  در ایرانیان آمریکا

VSC – Vermont Service Center

WAC – Western Adjudication Center (now known as California Service Center)

در صورتی که زمان مندرج در جدول مخصوص دفتر رسیدگی کننده به درخواست شما کوتاه تر از زمان انتظار شما باشد، احتمالا مشکلی در رابطه با پرونده شما وجود دارد و باید به یکی از طرقی که در دو پست بعدی توضیح می دهیم پیگیر پرونده خود باشید.

منبع : تلگرام دفتر وكالت كيانوش رزاقي

© 2018 تمام حقوق این وب‌سایت، بر اساس مقررات کپی‌رایت، برای سایت ایرانیان آمریکا محفوظ است.Iranians Of America LLC

razagi-final

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

پاسپورت آمریکا

افزایش هزینه های پاسپورت آمریکا از دوم آوریل افزایش می یابد

  افزایش هزینه های پاسپورت آمریکا از دوم آوریل افزایش می یابد  .افزایش هزینه های ...

error: Content is protected !!