پاسپورت آمریکا و مواردی که جدیدا برای اخذ مجدد آن لازم است انجام دهید!

 

پاسپورت آمریکا و مواردی که جدیدا برای اخذ مجدد آن لازم است انجام دهید :اگر شما جز 49 میلیون آمریکایی هستید که به زودی پاسپورت آنها نیاز به تمدید خواهد داشت مقاله زیر را مطالعه کنید!

به گزارش سایت ایرانیان آمریکا اگر برنامه دارید که در آینده نزدیک به یک سفر خارجی بروید و نیاز دارید پاسپورت خود را عوض کنید به توصیه وزارت خارجه باید هرچه سریعتر اقدام کنید چون ممکن است تعداد زیادی از افراد برای دریافت پاسپورت جدید اقدام کنند و شما در صف انتظار بمانید.

این طور به نظر می رسد که بعد از گذشت یک دهه و سال 2007 بعد از تصویب لزوم ارائه پاسپورت برای سفر از  کانادا ،مکزیک و منطقه کاراییب و برعکس توسط کمیته یازده سپتامبر که موج افراد زیادی را برای دریافت گذر نامه به اداره گذرنامه فرستاد این افراد دوباره به سمت تمدید این مدارک بیایند زیرا ده سال اعتبار پاسپورت آنها به پایان رسیده و اکنون همه آنها نیاز به تمدید گذرنامه خود دارند و این به این معنی است که دوباره صف انتظار برای دریافت پاسپورت جدید به راه خواهد افتاد.

razagi-final

اما کسانی که می خواهند برای دریافت پاسپورت جدید اقدام کنند باید منتظر این تغییرات باشند :

دیگر آیدی کارت ها مثل سابق برای احراض هویت کافی نیستند و باید کارت های هویتی چیپ دار جدید که در ماشین های الکتریکی خوانده می شوند استفاده کرد . برخی از ایالت ها که به ساکنین خود تا ژانویه 2018 این کارت ها را نداده اند فرصت دوباره ای برای دریافت این کارت ها داده می شود اما تا سال 2020 باید طبق استاندارد های مشخص کارت هویت صادر شود .

مانند شناسه های ایالتی پاسپورت ها هم اکنون دارای تدابیر امنیتی بیشتری درون خود هستند تا از هر فریب و تقلبی جلوگیری کنند و به طور مشخص در آنها چیپ های امنیتی که شامل تمام اطلاعات هویت فرد می باشد لحاظ شده است و همچنین پاسپورت های جدید نیز تعداد صفحات کمتری دارند و به جای 52 صفحه 28 در آنها موجود است.

اگر به همراه خود کودکی در سفر دارید حتما پاسپورت آنها را چک مجدد کنید زیرا اعتبار پاسپورت آنها تنها پنج سال است و تجدید پاسپورت آنها نیاز به کار اداری بیشتری همچون اثبات نسبت با والدین و … دارد.

عضويت  در ایرانیان آمریکا

اگر قصد تمدید پاسپورت خود را دارید میتوانید از طریق این لینک به صورت آنلاین یا از طریق اداره جات رسمی همچون اداره پست اقدام کنید . توجه داشته باشید که مطابق دستور العمل ها کار خود را انجام دهید و همه مدارک لازم را به درستی ارائه دهید و قوانین جدید همچون استفاده نکردن از عینک در عکس پاسپورت را مد نظر داشته باشید.

ترجمه توسط سایت ایرانیان آمریکا

منبع : usatoday

پاسپورت آمریکا

© 2018 تمام حقوق این وب‌سایت، بر اساس مقررات کپی‌رایت، برای سایت ایرانیان آمریکا محفوظ است.Iranians Of America LLC

razagi-final
x

Check Also

اظهارنامه مالیاتی

چه افرادی را می توان به عنوان وابسته مالی در اظهارنامه مالیاتی و از تخفیف مالیاتی آن ها استفاده کرد؟

  اظهارنامه مالیاتی و اینکه چه افرادی را می توان به عنوان وابسته مالی (Dependent) ...

error: Content is protected !!