ویور چیست و درخواست ویور چگونه است؟ پاسخ به چند سوال متداول.

2,237

ویور چیست و درخواست ویور چگونه است؟

پاسخ به چند سوال متداول در رابطه با Waiver:
۱- درخواست ویور چیست؟ آیا فرم خاصی برای درخواست ویور وجود دارد؟
– درخواست ویور در واقع یک نامه است که خطاب به کنسولگری آمریکا که پرونده را بررسی می کند تهیه شده و در آن دلایل استحقاق فرد برای معاف شدن از دستور ممنوعیت صدور ویزا برای ایرانیان توضیح داده می شود. هیچ فرم خاصی برای درخواست ویور وجود ندارد.
۲- منظور از پکیج ویور چیست؟
– منظور از پکیج ویور مجموعه ای از مدارکی است که همراه درخواست ویور و منظور اثبات ادعاهای مطرح شده در درخواست تهیه و برای سفارت ارسال می شود.
۳- پکیج ویور را باید چه زمانی و برای چه مرجعی ارسال کنیم؟
– پکیج ویور را می توان در هر زمانی از پروسه درخواست ویزا تا قبل از اتخاذ تصمیم نهائی توسط افسر کنسولی ارسال کرد. پکیج ویور باید برای بخش کنسولی سفارتخانه ای ارسال شود که فرد در آن مصاحبه می شود.
۴- آیا بدون ارسال پکیج ویور امکان دریافت ویور و ویزا وجود ندارد؟
– طبق متن فرمان اجرائی سوم رئیس جمهور ترامپ، تمامی پرونده های درخواست ویزا به صورت اتوماتیک و حتی بدون درخواست متقاضی ویزا باید توسط افسر کنسولی رسیدگی کننده به پرونده برای احراز وجود شرایط اعطای ویور بررسی شود. بنابراین ارسال پیکج ویور صرفا جنبه تکمیلی داشته و تنها اثر آن این است که به متقاضی فرصت می دهد تا استدلال و مدارک خود را برای افزایش احتمال دریافت ویزا به نظر افسر کنسولی برساند.
۵- آیا ارسال پکیج ویور افسر کنسولی را ملزم به بررسی مدارک ارسالی می کند؟
– خیر. بسیاری از افسران کنسولی حتی از پذیرش پکیج ویور از متقاضیان ویزا در جلسه مصاحبه هم خودداری می کنند‌‌. در صورت امتناع افسر کنسولی از پذیرش پکیج ویور باید این مدارک برای سفارت پست شود ولی باز هم هیچ تضمینی وجود ندارد که مورد توجه سفارت قرار گیرد.
۶- برخی وکلا ادعا می کنند که می توانند با ارسال پکیج ویور برای ما ویزا بگیرند. آیا این ادعا صحت دارد؟
– هیچ کس نمی تواند ادعا کند که می تواند گرفتن ویزا یا حتی بررسی پکیج ویور توسط سفارت را تضمین کند.
۷- اگر ارسال پکیج ویور تضمینی برای گرفتن ویزا ایجاد نمی کند و حتی ممکن است بررسی هم نشود ارسال آن چه فایده ای دارد؟
– صرفا جنبه بالابردن شانس شما برای گرفتن ویور را دارد و در واقع با ارسال این پکیج مطمئن می شوید که از تمام گزینه های ممکن برای بالابردن شانس دریافت ویزا استفاده کرده اید.
۸- تهیه پکیج ویور توسط یک وکیل چقدر هزینه دارد؟
– تعیین حق الوکاله و هزینه خدمات حقوقی تابع توافق وکیل و موکل است و تعرفه مشخصی ندارد. با این حال قوانین و مقررات حرفه ای که توسط کانون های وکلا در آمریکا وضع شده وکلا را موظف می کند که هزینه خدمات خود را به شیوه متعارف و معقول و متناسب با زمان اختصاص داده شده به پرونده تعیین کنند. تهیه پکیج ویور ممکن است بین ۵ تا ۱۰ ساعت از وقت یک وکیل را بگیرد و متوسط دستمزد وکلا در آمریکا بین ساعتی ۲۰۰ تا ۳۰۰ دلار است.‌
@attorneykrazaghi

انتشار توسط سایت ایرانیان آمریکا

ویور چیست ؟

نظرات بسته شده است، اما بازتاب و پینگ باز است.

error: Content is protected !!