واکسن دیابت اعلام شد

35947439559110195

واکسن دیابت اعلام شد ،فقط در امریکا 1.25 میلیون نفر به دیابت از نوع اول مبتلا هستند. ولی نقطه روشن این موضوع اینه که واکسن سل که 100 سال پیش کشف شد به نظر میاد میتونه سیر پیشرفت دیابت رو معکوس کنه. این روزها محققان بهداشت و پزشکان از این واکسن برای درمان سرطان مثانه استفاده میکنند. این نشانه آن هست که این واکسن مشکلی ایجاد نمیکنه.

در هفتاد و پنجمین جلسه American Diabetes Association اعلام شد که بزودی اداره Food and Drug Administration آمریکا این واکسن را روی 150 نفر که به بیماری حاد دیابت مبتلا هستند تست خواهد کرد. کسانی که مبتلا به نوع یک دیابت هستند بدنشان قادر به تولید انسولین نیست چرا که سیستم ایمنی بدن آنها سلولهایی را که انسولین تولید میکند از بین میبرد. بدن انسان سلولهای T تولید میکند و این باعث میشود که رد معده الوزه آنها مختل شود و نتواند انسولین تولید کند. این واکسن سلولهای T را منهدم میکند.

واکسن دیابت اعلام شد

عضويت  در ایرانیان آمریکا
sadaf-omidi

کسانی که به مرض دیابت مبتلا هستند و کسانی که این واکسن به آنها تزریق شده ماده ای که نام آن tumor necrosis factor میباشد در بدنشان زیاد میشود. ازدیاد این ماده در بدن باعث کشته شدن سلولهای T در بدن میشود. در آزمایشی که قبلا انجام شده کسانی که این واکسن سل دو بار در ماه به آنها تزریق شده سلولهای خطرناک T در بدنشان از بین رفته و بعضی از آنها شروع به تولید انسولین کردند. این نتایج دکرت فاوتسمن مدیر بیمارستان مصونیتهای شهر بوستون را بسیار هیجان زده کرده. در آزمایشهای اولیه عکس العمل به این بیماری خیلی خوب بوده ولی هدف ما این است که یک تراپی کامل طراحی کنیم. ایشان اضافه کرد که با بیماران حاد دیابت کار خواهند کرد. این تراپی فقط برای پیشگیری نیست. بلکه هدف ما ایجاد رژیمی است که حتی مراحل پیشرفته دیابت را معکوس کند.

35947439559110195

منبع :jerseydemic.com

مترجم : تورنگ بي رنگي

© 2018 تمام حقوق این وب‌سایت، بر اساس مقررات کپی‌رایت، برای سایت ایرانیان آمریکا محفوظ است.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

جادوی صرفه جویی در هزینه سوخت

جادوی صرفه جویی در هزینه سوخت!! استفاده راحت از خودرو در آمریکا…

جادوی صرفه جویی در هزینه سوخت!داشتن وسیله نقلیه شاید برای همه انسانها در دنیای کنونی ...

google-site-verification: googlecce377d486895c51.html