هک دیتا بیس هتل های زنجیره ای و انتشار اطلاعات بیش از ۵۰۰ میلیون میهمان!

503

هک دیتا بیس هتل های زنجیره ای و انتشار اطلاعات بیش از ۵۰۰ میلیون میهمان : اخیرا انتشار اطلاعات خصوصی توسط Marriott International به اطلاع عموم رسیده است که در طی آن بیش از ۵۰۰ میلیون میهمان تحت تاثیر قرار گرفته اند.

به گزارش سایت ایرانیان آمریکا  این هک اطلاعاتی بسیار خطرناک و هشدار دهنده است زیرا اطلاعات درز شده در این فرآیند مربوط به چندین سال است.

کمپانی اعلام کرده است که تحقیقات نشان داده است که شخصی بدون اجازه دسترسی از چند سال گذشته به اطلاعات گروه Starwood که شامل هتل های زنجیره ای مانند Sheraton, Westin, و W Hotels می شده است دسترسی پیدا کرده است.

این اطلاعات به راحتی به ۳۲۷ میلیون تراکنش مختلف میرسد که هر بعصی از این ها مربوط به چند نفر نیز می باشد و این اطلاعات ترکیبی از داده هایی مانند نام میهمان ، تاریخ تولد ، جزییات پاسپورت ، آدرس ایمیل ، تلفن شخص و جنسیت بوده است و برای بعضی از افراد نیز حتی اطلاعات پرداخت نیز مورد دسترسی هکران قرار گرفته است.

گمان می رود که حتی برای پایگاه های داده ای که رمز گذاری شده بودند اطلاعات آنها مورد سو قصد و سرقت قرار گرفته است.

مدیر و موسس Marriott  در این باره واکنش نشان داده است و به صورت رسمی عذر خواهی کرده است و تضمین کرده است که هر کاری از دست آنها بر بیایید برای بهبود و برگرداندن حق مشتریان خود انجام خواهد داد.

همچنان نیز متخصین و تکنسین ها به همراه باز پرسان در حال بررسی سطح خسارت وارده و جزییات بیشتر از این حادثه هستند.

از تاریخ سی نوامبر این کمپانی به تمام مشتریانی که تحت تاثیر این حمله بوده اند ایمیل ارسال کرده است و همچنین وب سایت info.starwoodhotels.com را برای پیگیری این موضوع باز گذاشته است و علاوه بر آن شماره ۸۰۰٫۷۲۱٫۷۰۳۳٫ به صورت شبانه روزی آماده پاسخگویی افراد فوق می باشد.

این کمپانی همچنین برای مشتریان فعلی خود یک سیستم امنیتی جدید راه اندازی کرده است تا آنها در امان باشند.

اگر شما فکر میکنید جز افرادی هستید که اطلاعاتتان به سرقت رفته است سریعا با کمپانی تماس حاصل نمایید.

ترجمه توسط سایت ایرانیان آمریکا

منبع : tiphero

هک دیتا بیس

نظرات بسته شده است، اما بازتاب و پینگ باز است.

error: Content is protected !!