کارت بانکی قدیمی شما قاتل حساب بانکیتان است هشدار برای ایرانیان آمریکا

398

کارت بانکی قدیمی شما قاتل حساب بانکیتان است و معضلات زیادی همیشه برای ایرانیانی که  به تازگی به آمریکا  مهاجرت میکنند وجود دارد اما امروز به یکی از بدترین و معمول ترین مشکلاتی که در کمین شما هست اشاره میکنیم و بیراه نگفته ایم اگر بگوییم:

هشدار! کارت بانکی قدیمی شما قاتل حساب بانکیتان است!

این مقاله با همت سایت ایرانیان آمریکا ترجمه شده و هدف آن تنها و تنها آن است که از گرفتار شدن هموطنان عزیزمان در یک منجلاب بزرگ جلوگیری کنید پس این مقاله را با دقت بخوانید و با دوستانتان به اشتراک بگذارید. اخیرا با توجه به مشکلات عظیمی که کارتهای بانکی قدیمی داشتند کارتهای جدید بانکی در سطح وسیعی توضیه شدند که دارای چیپ ست امنیتی هستند.

در نگاه اول این کارت ها قطعه اضافی فلزی دارند که بعد از وارد شدن به دستگاه اسکن میشوند و با این کار دیگر لازم نیست مثل کارت های قدیمی بخش سیاه رنگ پلاستیکی را درون دستگاه بکشید تا اسکن انجام بشود و مسلما با روش اسکن چیپ ست خرید بسیار امن و مطمئنی انجام میدهد.

اما این کارت های جدید نیاز به دستگاه های جدید برای اجرا شدن نیاز دارند و خب اگر محل خرید شما این دستگاه ها را نداشت و یا شاید شما از کارت های قدیمی استفاده میکنید باید از دستگاه های قدیمی اسکنر که که در فروشگاه ها هستند استفاده کنیم؟

دست نگه دارید !!! به هیچ عنوان این کار را  انجام ندهید خطر بزرگی در کمین شما است….بعد از اینکه اطلاعات حساب بانکی بسیاری از افراد با همین روش به سرقت رفت ما کاملا مطئمن شدیم که به روشی امن تر برای استفاده کارت بانکی نیازمندیم.

جای تبلیغ شما اینجاس

دلیل این امر نیز سادس اگر با کارت های قدیمی اطلاعات شما به سرقت رفت کسی مسئولیت آن را به عهده نمیگیرد و لی اگر خرید شما از طریق روش اسکن چیپ ست انجام شود مسلما تمام مسئولیت سرقت اطلاعات به گردن دستگاهی که از آن استفاده شده و شخص صاحب فروشگاه است و به راحتی قابل رد یابی میباشد و آنها باید پاسخگوی پول مفقوده شما باشند اما در روش قدیمی تنها کسی که مقصر است شما هستید!!!

اما چرا بسیاری از مغازه ها هنوز مجهز به این دستگاه ها نشدند ؟

بسیاری از مغازه داران عادت کردن به این سیستم خرید برایشان زمان زیادی میبرد و البته بسیاری از آنها نیز که اماده انتقال به سیستم جدید هستند نیز هنوز از بانک های عامل سیستم جدید را دریافت نکرده اند.

اما با تمام این تفاصیل چیزی که برای شما کاربر عزیز مهم است این است که هرگز از این دستگاه ها که برای شروع اتصال احتیاج به کشیدن کارت داخل آن است استفاده نکنید چون همانطور که میدانید آنها با یک اسکنر ساده به جای دستگاه میتوانند تمامی اطلاعات شمارا  انتقال دهند پس همیشه زمانی که از کارت های چیپ ستی استفاده نمیکنید از پول نقد یا چک استفاده کنید و بسیار دقت کنید که هرگز هرگز و هرگز از سیستم قدیمی کارت خوانها استفاده نکنید!

ترجمه توسط سایت ایرانیان آمریکا

منبع : Tip Hero

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

error: Content is protected !!