چه هزینه هایی به عنوان هزینه های اتومبیل قابل کسر (Deductible) از درآمد مشمول مالیات است؟

 

چه هزینه هایی به عنوان هزینه های اتومبیل قابل کسر (Deductible) از درآمد مشمول مالیات است؟

به گزارش سایت ایرانیان آمریکا به نقل از کانال تلگرامی ((آشنایی با قوانین مالیاتی- Tax Return Farsi)) اگر از اتومبیل خود فقط برای امور کاری (business) استفاده می کنید تمام و اگر از آن هم برای امور کاری و هم برای امور شخصی استفاده می کنید قسمتی از هزینه های اتومبیل خود را می توانید از درآمد مشمول مالیات خود کم کنید. برای اینکه بدانید چه هزینه هایی و به چه میزان قابل کسر است باید به سه نکته توجه داشته باشید:
۱- استفاده از اتومبیل برای حاضر شدن بر سر کار روزمره شما قابل کسر از درآمد شما نیست. به عبارت دیگر، هزینه رفت و آمد شما به محل کار deductible نیست. برای مثال اگر در یک دفتر کار می کنید و هر روز از منزل خود تا دفترتان و بالعکس رانندگی می‌کنید چیزی از این بابت از درآمد مشمول مالیات شما کسر نمی شود. اما اگر از محل کار ثابت خود برای انجام امور کاری به اماکن دیگری نیز می روید می توانید هزینه آن رفت و آمدها را بر اساس یکی از روش هایی که در ادامه توضیح می دهیم کسر کنید.
۲- هزینه های رفت و آمد شما نباید توسط کارفرما به شما بازپرداخت (reimburse) شده باشد.
۳- برای کسر هزینه های اتومبیل دو روش وجود دارد که شما می توانید تنها از یکی از این دو روش (نه هر دو) استفاده کنید:
👈 روش Standard Mileage:
شما در این روش به ازای هر مایلی که برای امور کاری خود رانندگی کرده اید، می توانید ۵۴.۵ سنت (برای سال ۲۰۱۸) از درآمد مشمول مالیات خود را کسر کنید. برای مثال اگر در طول سال ۲۰۱۸ با اتومبیل خود ۱۰ هزار مایل برای امور کاری رانندگی کرده باشید، ۵۴۵۰ دلار قابل کسر از درآمد شما خواهد بود. اگر از این روش استفاده کنید، دیگر نمی توانید هیچ یک از مخارجی که برای اتومبیل خود می کنید را از درآمدتان کسر کنید.
👈 روش Actual Expenses:
در این روش شما هزینه های واقعی خود را بابت استفاده از اتومبیل خود برای امور کاری ثبت و مجموع آن ها را از درآمد خود کسر می کنید. در این روش می توانید مبلغ‌ پرداختی ماهانه برای اجاره اتومبیل (در صورتی که اتومبیل را lease کرده اید) یا بهره ای که روی وام خرید اتومبیل می پردازید به اضافه افت ارزش اتومبیل (در صورتی که اتومبیل را خریده اید) را کسر کنید. همچنین هزینه های بیمه، بنزین، عوارض ثبت اتومبیل (Title, Registration) و تعمیرات قابل کسر هستند.
⚠️ اگر از اتومبیل خود هم استفاده شخصی و هم استفاده کاری می کنید باید درصد استفاده شخصی و کاری را مشخص و صرفا به میزان استفاده کاری مخارج اتومبیل را از درآمد خود کسر کنید.
👈 شما می توانید از هر یک از دو روش فوق که مبلغ بیشتری از درآمد مشمول مالیات شما را کم می کند استفاده کنید اما نهایتا حق استفاده از تنها یک روش را دارید. می توانید با هر دو روش مبلغ نهائی را محاسبه کنید و هرکدام که مزیت مالیاتی بیشتری برای شما داشت را در اظهارنامه مالیاتی خود وارد کنید.
👈 اگر از اتومبیل خود استفاده کاری می کنید، هزینه کارواش، عوارض جاده ای (Toll) و پارکینگ را در هر دو روش می توانید به عنوان Common Operating Expenses کسر‌ کنید به شرط آنکه آن هزینه را برای انجام امور کاری خود متقبل شده باشید.

عضويت  در ایرانیان آمریکا

🤝 کانال تلگرامی ((آشنایی با قوانین مالیاتی- Tax Return Farsi)) به منظور آموزش و آشنایی فارسی زبانان مقیم آمریکا با حقوق و تکالیف مالیاتی خود زیر نظر کیانوش رزاقی، وکیل رسمی دادگستری در ایالات متحده، فعالیت می کند. با معرفی کانال ما به دوستان خود در گسترش قانونمداری و کمک به آموزش قانون در جامعه ایرانیان مقیم آمریکا سهیم باشید.

razagi-final

انتشار توسط سایت ایرانیان آمریکا

منبع :  کانال تلگرامی ((آشنایی با قوانین مالیاتی- Tax Return Farsi))

© 2018 تمام حقوق این وب‌سایت، بر اساس مقررات کپی‌رایت، برای سایت ایرانیان آمریکا محفوظ است.Iranians Of America LLC

razagi-final
x

Check Also

اظهارنامه مالیاتی

چه افرادی را می توان به عنوان وابسته مالی در اظهارنامه مالیاتی و از تخفیف مالیاتی آن ها استفاده کرد؟

  اظهارنامه مالیاتی و اینکه چه افرادی را می توان به عنوان وابسته مالی (Dependent) ...

error: Content is protected !!