نکاتی مهم از طرف دولت آمریکا در مورد پاسپورت شما ….

(FILES) A US government official with the State Department's Passport Services reaches for a new blank US Passport with an embedded electronic chip to begin the process of entering personal data and the photograph of an applicant 14 June 2007 at the Passport Services office in Washington, DC. US Senator Joe Lieberman, a senior Washington hawk, on May 6, 2010 proposed a law on stripping citizenship from Americans deemed to have joined the "enemy." They "should no longer be entitled to the rights and privileges of American citizens," Lieberman said. The proposal comes days after the botched Ne York car bomb attack, allegedly by a naturalized US citizen born in Pakistan. FILES/AFP PHOTO/Paul J. Richards (Photo credit should read PAUL J. RICHARDS/AFP/Getty Images)
300

نکاتی مهم از طرف دولت آمریکا : همه ما این مسئله را میدانیم که مسافرت کردن به بیرون از مرزهای آمریکا نیاز به پاسپورت دارد اما در این مقاله قصد داریم نکاتی را به شما آموزش دهیم که با استفاده از آن میتوانید در هزینه های خود به مقدار زیادی صرفه جویی کنید و همچنین نکات مهمی را برای داشتن سفری خوش با پاسپورت معتبر به شما یاد آوری میکنیم.

 

به گزارش سایت ایرانیان آمریکا به نقل از سایت رسمی دولت آمریکا ما میخواهیم به شما یادآوری کنیم که چطوری پاسپورت شما میتوانید بیشتر و بهتر از یک دفترچه برای مهر خوردن باشد در ادامه سه مسئله که برای داشتن تجربه سفر بهتر و ارزان تر که باید بدانید را با هم مرور خواهیم کرد :

۱٫ علاوه بر پاسپورت دفترچه ای یک شکل دیگر پاسپورت به نام پاسپورت کارت وجود دارد و پاسورت کارت یک کارتی است که تنها برای برگشتن به خاک آمریکا از طریق دریا و یا زمین از مناطق کانادا ، مکزیک ، دریای کاراییب و برمودا استفاده میشود . این کارت کوچکتر و پر فایده تر و جایگزین ارزان تر نسبت به پاسپورت های دفترچه ای میباشد . این مدل گذرنامه گزینه مناسبی برای افراد است که مجبور به انجام این شکل مسافرت ها می باشند.
برای درخواست دریافت این کارت برای بزرگسالان در مرتبه اول ۵۵ دلار و ۴۰ دلار برای کودکان زیر ۱۶ سال و هزینه تمدید آن ۳۰ دلار است .

۲٫ شما میتوانید از پاسپورت دفترچه ای یا کارتی به عنوان کارت احراز هویت نیز استفاده کنید .
اکثر ما به این مسئله برخورد کردیم که نمیشود با استفاده از گواهی نامه رانندگی از گیت های مرز هوایی عبور کرد و آنها این کارت ها را به عنوان کارت شناسایی قبول نمی کنند .
اما خوشبختانه هر دو نوع پاسپورت شما شامل شماره ای دی شما میباشد و میتوانید از آن به عنوان کارت شناسایی معتبر استفاده کنید .

۳٫ اغلب کشور های دنیا اجازه ورود به خاک کشورشان را به شما در صورتی که کمتر از شش ماه از اعتبار پاسپورتتان باقی مانده باشند نمیدهد یعنی شما با دست داشتن بلیط خود باز هم نمیتوانید وارد هواپیما بشوید یا اگر وارد آن کشور شوید گیت ورودی به شما اجازه ورود نمیدهد پس فرصت را هدر ندهید و نه ماه قبل از اتمام تاریخ پاسپورتتان برای تعویض آن اقدام کنید اداره گذرنامه آمریکا این کار را برای شما انجام میدهیم .

 

 

نکاتی مهم از طرف دولت آمریکا …..

ترجمه توسط سایت ایرانیان آمریکا

منبع : usagov

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

error: Content is protected !!