نوشیدنی های رژیمی خوب یا بد؟

 

 محققان دریافتند کسانی که یک روز نوشیدنی های رژیمی و یا شیرین شده می نوشند در مقایسه باا کسانی که اصلا استفاده نمی کنند، تقریبا سه برابر بیشتر به سکته مغزی ایسکمیک، ناشی از رگ های خونی مبتلا میشوند.

نوشیدنی های رژیمی خوب یا بد؟ تحقیقات جدید نشان میدهد نوشیدنی های رژیمی، نه تنها ممکن است سلامتی بدن شما بلکه سلامتی مغز شما را نیز به خطر بیاندازد.طبق مطالعه ای که در مجله سکته مغزی انجمن قلب آمریکا در روز پنج شنبه منتشر شد، نوشیدنی های شیرین شده، مانند Diet Soda، خط ابتلا به سکته مغزی و زوال عقل را بالاتر می برد.

مطالعات محققان قادر به تعیین یک رابطه علت و معلول واقعی بین نوشیدن نوشیدنی های رژیمی و افزایش خطرسکته مغزی و زوال عقل نشدند. بنابراین، برخی از کارشناسان هشدار می دهند که این یافته ها باید به دقت تفسیر شوند.چرا که هنوز به طور دقیق، ارتباطی بین خطر سلامتی و دیگر نوشیدنی های شیرین شده، مانند سودا های رژیمی Diet Soda ، آب میوه ها و نوشابه های میوه ای پیدا نشده است.

نوشیدنی های رژیمی (Diet Beverages)، خوب یا بد؟
ما اطلاعات کمی در مورد اثرات مخرب نوشیدنی های رژیمی داریم و این مشکل بزرگی است. زیرا نوشیدنی های رژیمی در میان مردم بسیار محبوب هستند .طبق مطالعاتی که در موسسه ریه و خون شهر فرامینگهام در یکی از پروژه های قلب روی 2888 زن و مرد بالای 45 سال و 1484 زن و مرد بزرگتر از 60 سال انجام گرفت، داده ها به این صورت بود:
محققان در گروه مسن تر 45 سال، سکته مغزی و در گروه مسن تر از 60، آنها را برای زوال عقل سنجیدند.
آمار بسیار متفاوت بود چرا که افراد در سنین مختلف مورد مطالعه قرارگرفته بودند. زوال عقل در افراد زیر سن 60 بسیار نادر است و بنابراین تحقیقات تنها در سن بیش از 60 سال برای زوال عقل متمرکز شده بود. به طور مشابه، سکته مغزی در افراد زیر 45 سال نادر است و بنابراین در افراد مسن تراز 45 روی سکته مغزی متمرکز شدند.
در حالی که ماموریت های این سازمان برای کمک به جلوگیری از شرایط مانند سکته مغزی و زوال عقل بسیار قابل اجترام است اما نویسندگان این بررسی و تحقیق اذعان کردند که علت و معلول نتیجه گیری های خود را نمی توانند ثابت کنند، علت و فاکتورهای ابتلا به سکته مغزی و زوال عقل بسیار است از جمله عوامل آن میتواند سن، فشار خون بالا، دیابت و ژنتیک باشد که میتوانند این خطر را افزایش دهند. و آنها از zero calorie sweeteners به عنوان یک عامل خطر اشاره نمی کنند. شرکتهای تولید نوشابه در امریکا برای بالانس کردن سبک زندگی با ارائه طیف وسیعی از گزینه ها مانند نوشیدنی های – با و بدون کالری و قند – حمایت و تشویق می کنند به طوری که مردم می توانند نوشیدنی را که برایشان خوب است انتخاب کنند.
.
محققان دریافتند کسانی که یک روز نوشیدنی های رژیمی و یا شیرین شده می نوشند در مقایسه با کسانی که اصلا استفاده نمی کنند، تقریبا سه برابر بیشتر به سکته مغزی ایسکمیک، ناشی از رگ های خونی مبتلا میشوند.
هدر اسنایدر، مدیر ارشد عملیات پزشکی و علمی در انجمن آلزایمر،در بررسی جدید خود به نام “یک تکه از یک پازل بزرگ ” درک بهتری از چگونگی رژیم غذایی و رفتارمان و تاثیر آن بر مغز به ما میدهد.او گفت”در واقع، اکثربیماری های دیابت و قلبی و عروقی با تاثیر رژیم غذایی و شیوه زندگی کلی آنها مرتبط است، و ما درست نمی دانیم که بیماری قلبی و دیابت با افزایش خطر ابتلا به زوال عقل مرتبط است یا نه،…او گفت: “ما می دانیم که نوشیدنی شیرین برای سلامتی خوب نیست مخصوصا برای مغز. او می افزاید”ما میتوانیم جایگزین برای آنها داشته باشیم ،چیزهایی که ما می توانیم هر روز برای حفظ سلامت مغز و بدنمان در هر سنی انجام دهیم.” جایگزین هایی مانند تمرین ها و ورزش های قلبی و عروقی به طور منظم که ضربان قلب و جریان خون را تنظیم می کنند و حل پازل و بازی هایی که به چالش کشیدن ذهن را افزایش می دهد. این توصیه از لیست انجمن های آلزایمر درخصوص 10 سبک زندگی برای کاهش خطر ابتلا به زوال شناختی می باشد.
منبع: CNN

عضويت  در ایرانیان آمریکا
razagi-final
sadaf-omidi

10 توصیه مهم در مورد دفاع شخصی براي خانمها در آمريكا

© 2018 تمام حقوق این وب‌سایت، بر اساس مقررات کپی‌رایت، برای سایت ایرانیان آمریکا محفوظ است.Iranians Of America LLC

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

error: Content is protected !!