نفوذ به فیس بوک توسط هکرها باعث تغییر رمز اجباری 90 میلیون کاربر شد!

 

نفوذ به فیس بوک مجدادا رخ داده است و نود میلیون کاربر به تغییر رمز ورود خود دعوت شده اند : بر اساس گزارش های اخیر فیس بوک بیش از پنجاه میلیون اکانت در این شبکه اجتماعی تحت تاثیر از نفوذ قرار گرفته اند و هنوز مشخص نیست که چه مقدار از اطلاعات شخصی افراد در این فرایند درز کرده است.

به گزارش سایت ایرانیان آمریکا  و بر اساس گزارش های ارسالی از طرف فیس بوک این اتفاق در روز سه شنبه پیدا شده است و در روز پنج شنبه نیز مرتفع گردیده است و دلیل اصلی بروز این حادثه را انتشار برخی از کدهای این وب سایت در جولای 2017 عنوان شده است.

فیس بوک اذعان داشته است که در طی این فرایند هیچ رمز عبور یا شماره کارت اعتباری لو نرفته است اما هکر ها علاوه بر مشاهده اطلاعات کاربری افراد توانایی انجام اعمالی را به نحوی که بیینده فکر کند آنها صاجب اکانت هستند داشته اند.

razagi-final

مارک زاکربرگ در این باره میگوید ما هنوز نمی دانیم که آیا به راستی حساب کاربری از این حمله دچار ضرر شده است یا خیر اما این مشکلی بسیار جدی است و ما برای حل آن تمام تلاش خود را به کار گرفته ایم و در این مسیر نیز به همرای اف بی آی در حال تلاش برای حل مشکلات هستیم .

چیزی که هم اکنون مشخص است این است که حمله کننده توانسته است به اطلاعات و کنترل اکانت ها دسترسی داشته باشد اما این که گروهی در این حملات نقش داشته اند یا به چه نحوی این کار را انجام داده اند هنوز مشخص نیست.

هم اکنون بیش از 50 میلیون اکانت که تحت تاثیر این حمله بودند به تغییر اجباری رمز عبور دعوت شده اند و نزدیک به 40 میلیون اکانت نیز برای احتیاط دعوت به تغییر رمز عبور خود شده اند.

اگر یکی از این پیغام ها را در اکانت کاربری فیس بوک خود مشاهده کردید سریعا اقدام به تعویض رمز ورود خود کنید و رمزی جدید را برای حساب خود انتخاب کنید.

ترجمه توسط سایت ایرانیان آمریکا

عضويت  در ایرانیان آمریکا

منبع : npr

نفوذ به فیس بوک

© 2018 تمام حقوق این وب‌سایت، بر اساس مقررات کپی‌رایت، برای سایت ایرانیان آمریکا محفوظ است.Iranians Of America LLC

razagi-final
x

Check Also

اظهارنامه مالیاتی

چه افرادی را می توان به عنوان وابسته مالی در اظهارنامه مالیاتی و از تخفیف مالیاتی آن ها استفاده کرد؟

  اظهارنامه مالیاتی و اینکه چه افرادی را می توان به عنوان وابسته مالی (Dependent) ...

error: Content is protected !!