موجوداتی که در تگزاس از شما پذیرایی میکنند !

 

در هنگام ورود به تگزاس مخصوصا هیوستن یک سری موجودات هستند که از شما پذیرایی میکنند گاه بی خطر با کمی سوزش و خارش گاه پر خطر و حتی مرگ .

من این مطلب رو از تجربه خودم از هیوستن تگزاس مینویسم براتون .وقتی از فرودگاه خارج میشید شروع میکنم .

میزبان شماره یک پشه (Mosquito)

این حشره مهربون بسیار بیصدا و خیلی آرام عمل میکنه و حتی از تکان خوردن شما هم نمیترسه در بعضی مواقع مثل زنبور هم دنبال شما هم میکنه .این نوع پشه طوری سرعت عمل داره که به محض اینکه روی پوست شما بشینه خون شما رو میمکه و وقتی که کارش تموم میشه تازه شما متوجه میشید که چه اتفاقی افتاده درد و خارش و حتی سوزش به سراغ شما میاد خارش به قدری زیاده که واقعا شما رو کلافه میکنه و روز بعد جای نیش ضخم میشه و شاید چند روز شما خارش داشته باشید .

razagi-final

پشه هیوستن

البته درمانهایی برای جلوگیری از گزیدگی و حتی بعد از گزیدگی وجود داره مثلا یک اسپره بسیار معروف به اسم(Before bite) و بعد از گزیدگی پمادهایی هست که شما رو در مان کنه مثل (OFF) ,قابل ذکر هست که این پشه قابلیت این رو داره که شما رو از روی لباس هم نیش بزنه .پس حتمی اسپری همیشه تو کیف خود داشته باشید مخصوصا اگر کودک دارید.

نیش پشه در هیوستن

عضويت  در ایرانیان آمریکا

میزبان شماره دو مورچه آتشی (fire Ant)

در آمریکا همیشه دقت کنید پای خود را کجا میگذارید چون ممکنه خیلی دردسر ساز بشه برای شما و درد زیادی رو تحمل کنید .

این موجود بسیار ریز میتونه حسابی شما رو اذیت کنه .

مورچه آتشی

بعضی وقتها وقتی برای پیاده روی در هیوستن تگزاس به بیرون خانه میروید اگر تپه های کوچکی از خاک روی زمین میبینید قطعا نباید با اون تماس داشته باشید چون کندوی موچه میباشد و اگر پای خود را روی اون گذاشتید باید بگم بهتون بعد از چند ثانیه مثل این میمونه که آب جوش روی پای شما ریختند و سوزش طاقت فرسایی احساس میکنید و بعد هم ضخم و در کل خیلی بده من تجربه داشتم .این مورچه بسیار میتونه خطرناک باشه برای کودکان مخصوصا وقتی به پیک نیک میروید قبل از همه چیز مطمن باشید که اطراف شما مورچه ای دیده نمیشه .

نیش مورچه آتشی

در بعضی موارد دیده شده که گزیدگی زیاد مورچه در یک زمان باعث تشنج و حتی مرگ هم شده فقط کافیه شما به سم موجود در دهان این مورچه آلرژی داشته باشید و کافیه شما رو از اومدن به تگزاس پشیمون بکنه .

میزبان شماره سه پاسوم (possum)

به این موجود نمیتونم بگم خطرناک یا بیخطر چون فقط شبها دیده میشه اما من چند باری هم دیدم که با سگها در گیر شده و خوب از پس خودش بر اومده .

پاسوم

این حیوان که مثل تقریبا موش با جثه بزرگ هست بچه های خودش رو در پشتش هر جا که میره میبره و معمولا تو سطل زباله ها در شب دیده میشه و یا صبح زود وقتی به محل کارتون میرید شاید ببینید که یک ماشین شب گذشته این حیوان رو زیر گرفته .این حیوان کاملا بی آزاره مگر اینکه حار باشه و اگر اذیتش بکیند گاز هم میگیره و در کل نمیتونه آزاری برای شما داشته باشه اگر در خانه دیدید  با دسته جارو بدون اینکه نزدیکش بشید به بیرون خونه بدون خشونت هدایتش کنید . من شنیدم که در شهر لویزیانا این حیوان رو شکار میکنند و میخورند اما در هیوستن تگزاس کسی این کار رو نمیکنه .

میزبان شماره چهار مار علف (grass snak)

این نوع مار رو شما خیلی میبینید و کاملا بیخطر هست و از حشرات و قورباقه و غیره تغذیه میکنه .معمولا وقتی دارید چمن منزل خودتون رو دارید کوتاه میکنید میبینید که در حال فرار هستند و معمولا خیلی کوچک هستند .

مار علف

از این نوع مار هم با جثه بزرگ وجود داره ولی باز هم بیخطر البته توصیه من به شما اینه که دست خودتون رو هیچ وقت در جایی مثل سوراخ نکنید و همیشه قبل از پوشیدن کفش و یا مخصوصا پوتین حتما قبلش اون رو چک کنید .در کل مار سمی و غیر سمی در امریکا زیاده چون کشور بسیار گسترده ای هست .اگر به هر ماری با هر نژاد دیدید در خانه حتما خودتون دستبکار نشید و حتما با پلیس  یا آتشنشانی تماس بگیرید .

مار بزرگ

میزبان شماره پنج تمساح (Alligator)

زیاد نترسید چون این موجود به ندرت از آب بیرون میاد ولی اگر خانه شما نزدیک دریاچه و یا رودخانه هست امکان این هم هست که شما تمساح رو ببینید . در سیل چند وقت پیش هیوستن با بالا اومدن آب در شهر تمساحها هم با جریان آب وارد شهر و بعضی از خانه ها شده بودند . وقتی برای تفریح کنار دریاچه یا یک رودخانه میروید حتما اول قبل از ورود به آنجا اول مطمن شوید که آن آب تمساح داره یا نه که معمولا با تابلو گفته شده و یا در اینترنت جستجو کنید و اما در کل هیچ وقت کنار آب فرزندان خود را رها نکنید و حتی سگ خود را با لیش کنترل کنید که داخل آب نره .

نویسنده :

شهرام فقیه لو 

هیوستن تگزاس

تمساح

این مطلب فقط جنبه آموزشی داره و امکان این هست که شما هیچوقت به بعضی از این

موجودات برخورد نکنید اما احتیاط شرط اوله و من این مطلب رو فقط طی مشاهدات و شنیدهایم نوشتم اما در کل در امریکا مواضب باشید .

 

© 2018 تمام حقوق این وب‌سایت، بر اساس مقررات کپی‌رایت، برای سایت ایرانیان آمریکا محفوظ است.Iranians Of America LLC

razagi-final

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

خطرناک ترین مناطق آمریکا

خطرناک ترین مناطق آمریکا در کدام ایالت ها هستند؟

  خطرناک ترین مناطق آمریکا در کدام ایالت ها هستند؟ امروز قصد داریم تعدای از ...

error: Content is protected !!