مهاجرت به آمریکا از طریق ویزاهای کاری و توضیحاتی در رابطه با آن

مهاجرت به آمریکا
174

مهاجرت به آمریکا از طریق ویزاهای کاری و توضیحاتی در رابطه با آن .با توجه به سوالات زیادی که در رابطه با مهاجرت به آمریکا از طریق پیشنهاد کار به دفتر ما می رسد ‌و همچنین فعالیت افراد شیاد در این رابطه چند نکته را برای علاقه مندان به مهاجرت از این طریق توضیح می دهیم:
۱- حتی اگر شما شرایط سختی که در ادامه توضیح می دهیم را داشته باشید، فعلا با دو مانع اساسی بر سر راه مهاجرت از طریق پیشنهاد کار مواجه هستید:
اول ممنوعیت صدور ویزا برای ایرانیان و دوم احتمال تغییرات اساسی در سیستم مهاجرتی آمریکا.
توجه داشته باشید که داشتن پیشنهاد کار به هیچ وجه تضمینی برای صدور waiver برای معافیت از فرمان اجرائی سوم رئیس جمهور ترامپ ایجاد نمی کند. تا زمانی که دیوان عالی آمریکا در این زمینه اظهار نظر قطعی نکند، هرگونه اقدام برای مهاجرت به آمریکا کور و با ریسک بالا خواهد بود.

۲- گرفتن گرین کارت از طریق پیشنهاد کار سه شرط اساسی دارد که با روی کار آمدن دولت ترامپ احراز این سه شرط بسیار مشکل تر هم شده است:
اولا کارفرما باید ثابت کند که قادر نیست نیروی کار لازم برای شغلی را که برای شما تعریف کرده است از داخل آمریکا تامین کند. در ماه های اخیر احراز این موضوع با سختگیری های فراوانی همراه شده است از جمله کارفرما باید ثابت کند که تعدادی از افرادی را که از داخل آمریکا برای این شغل درخواست داده اند مصاحبه کرده و باید با دلایل و مدارک نشان دهد که چرا این افراد برای تصدی آن شغل مناسب نبوده اند.
ثانیا کارفرما باید ثابت کند که قادر است حقوق متعارف برای آن شغل (Prevailing wage) را پرداخت کند که بسیار بیشتر از حداقل دستمزد است.
ثالثا کارفرما باید ثابت کند که شما دارای تمام شرایط لازم اعلام شده در آگهی استخدام برای دریافت آن شغل هستید. به علاوه بازرسان اداره کار و اداره مهاجرت آمریکا با دستور رئیس جمهور جدید شروع به بازرسی از شرکت ها و کارفرمایانی کرده اند که برای افراد خارجی درخواست گرین کارت کرده اند. اگر در جریان این بازرسی ها کشف شود که ایجاد موقعیت کاری صوری بوده و یا فرد در آن شغل مشغول به کار نیست مجازات های شدیدی در انتظار کارفرما و فرد مهاجر خواهد بود.
شاید در گذشته های نه چندان دور افرادی موفق به مهاجرت به آمریکا از طریق پیشنهادهای کاری صوری شده باشند اما باید دانست که روزگار مهاجرت های آنچنانی مدت هاست که سپری شده و ادارات دولتی آمریکا با اشراف کامل به تمام حیله های مهاجرتی بسیاری از راه های دور زدن قوانین مهاجرت به آمریکا مانند ازدواج یا پیشنهاد کاری صوری را مسدود کرده اند. لذا توصیه دفتر ما به تمام علاقه مندان به مهاجرت به آمریکا این است که قبل از پرداخت هر وجهی به افرادی که مدعی ارائه راهکارهای میان بر برای مهاجرت هستند، با وکلای دارای دانش قوانین مهاجرتی مشورت کنند.

منبع دفتر وکالت کیانوش رزاقی در مریلند

نظرات بسته شده است، اما بازتاب و پینگ باز است.

error: Content is protected !!