مشروبات الکلی در تگزاس و چگونگی اخذ مجوز فروش کلی و جزئی

مشروبات الکلی در تگزاس و چگونگی اخذ مجوز فروش کلی و جزئی
291

مشروبات الکلی در تگزاس و چگونگی اخذ مجوز فروش کلی و جزئی . چگونه اخذ مجوز فروش کلی و جزئی .
شاید این نوشتار فقط به شغل خاصی اشاره داشته باشد. قصد خودم راه اندازی مشروب فروشی یا تولیدش نبود، بلکه بابت روش های کسب و کارهای پر درآمد آمریکا مطالعه می کردم و فضولی و کنجکاوی، دیدم فروش مشروبات الکلی بخصوص در تگزاس بسیار بالاست.

در توصیحاتش روش اخد مجوز مشروب فروشی یا تولید مشروب در تگزاس را دیدم و خواندم و از این روی گفتم شاید دوستی قصد راه اندازی مشروب فروشی بصورت جزئی و کلی داشته باشد، یا بخواهد کارخانه مشروب یا آبجو سازی بزند، از این جهت، برای جلوگیری از دوباره کاری بطور خلاصه شرایط را می نویسم شاید عزیز و هم وطنی بکارش آید. فروش مشروب بصورت مغازه، بار یا رستوران تقریبن یک روند دارد با این تفاوت که شما برای رستوران و بار و …باید یک سری مجوز دیگر هم علاوه بر فروش مشروبات الکلی بگیرید که مخصوص فروش غذا و… است ولی برای مشروبات بصورت جزئی و کلی قوانین ثابت است. شما باید مجوز یا همان لیسانس فروش مشروب را بخرید که این مجوز در تگزاس از ۲۵۰ دلار شروع می شود و بسته به محلی که می خواهید مشورب فروشی خود را تأسیس کنید (County مورد نظر) تا چند هزار دلار پیش می رود.
مرحله نخست
برای شروع شما باید اطلاعات و قوانین فروش مشروبات الکلی را کسب کنید و در هر ایالتی آژانسی مسئول این کار است که در تگزاس ( Texas Alcohol Beverage Commission (TABCمسئول اینکار است. در واقع این آژانس مذکور، مسئول تأیید مشروبات الکلی آشامیدنی در تگزاس است. این آژانس دو نوع مجوز صادر می کند، یکی برای خرده فروشها و دیگری برای عمده فروشها، توزیع کنندگان و تولید کنندگان. شما قوانین و استانداردهای لازم برای فروش و توزیع و تولید را می توانید از این آزانس دریافت کنید.

مرحله دوم
در مرحله دوم شما باید در خواست توزیع (در حد خرده فروشی) از دولت نمایید که اجازه آن از سوی دولت در ازای دریافت مبلغی توسط آژانس مذکور صادر می شود و همزمان باید از سازمان محلی (در هر County متفاوت است و آژانس مذکور شما را راهنمایی می کند که در County مورد نظر به کجا باید مراجعه کنید) که می خواهید در آنجا اقدام به اینکار کنید نیز مجوز محلی یا همان Local را خریداری کنید که آن هم مبلغی دارد و هر چه محل بقول ما ایرانی ها بورس اینکارها باشد و مردم بسیاری به آن محل برای نوشیدن مشروبات بیایند، مبلغ پرداختی برای گرفتن لیسانس فروش مشروب و بار و …در آن محل نیز بیشتر می شود و این مبلغ از یک منطقه به منطقه دیگر فرق می کند.
مرحله سوم
بر اساس قانون دولتی یا منطقه ای ممکن است یک مصاحبه و یک بازدید نیز در دستورکار قرار گیرد. یک بازرسی از محلکه می تواند به همراه یک قاضی محلی صورت گیرد. در تگزاس برای تولید شراب و آبجو می بایست یک قاضی محلی و یک مامور آژانس TABC از محل بطور قطع بازدید به عمل آورند. استانداردهای مورد نظر را آژانس TABC به شما در همان مرحله نخست تحویل خواهد داد
مرحله چهارم
شما می بایست هزینه سالانه تمدید مجوز محلی و دولتی را بپردازید و این مبلغ ممکن است در سال های پیش روی تغییر کند (بیشتر هزینه محلی تغیر می کند تا دولتی) و همچنین قانون های مربوط به فروش را مرور کنید و مطلع باشید تا مجوز شما باطل نشود، این امر بسیار مهم است زیرا در صورت لغو مجوز شما به هر دلیلی، دریافت مجوز دوباره شاید سالها بطول انجامد.
دوستدار شما
کاوش 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

error: Content is protected !!