مجازات آشغال ریزی از ماشین در آمریکا

 

یکی از مشکلات فرهنگی که برخی از هم وطنان ما به دلیل عدم فرهنگ سازی و ارزش گذاری در کشورمان، با خود به کشور آمریکا می آورند، فرهنگ ریختن زباله و پسماند های درون ماشین به بیرون از ماشین بخصوص در حین حرکت (آدامس و سیگار رایج ترین آنها هستند) می باشد.

مجازات آشغال ریزی از ماشین در آمریکا

البته شاید الان داد دوستانی برآید که آقا شما مکزیکی ها یا خود آمریکایی ها را ندیدی و لیوان هاو بطری ها و… را رها می کنند و… خدمت آن عده از دوستان بگویم دیده ام، اما من نه مکزیکی هستم نه آمریکایی نه …من ایرانی هستم و سفیر و نماینده مردم کشورم و اگر دَم از احترام به فرهنگ و تاریخ و… کشورمان می زنیم، اگر این عادت بد را داریم باید ترک کنیم و بقیه را نیز تشویق نماییم.
از آنجایی که دولت های ایالتی (فرمانداری ها) میلیون ها دلار صرف پاکیزه نمودن شهرها، که بعنوان خدمات شهری از مالیات دهندگان و عوارض دهندگان شهری اخذ می شود، می نمایند، برای اینکه حقوق مردمی که رعایت پاکیزگی را می نمایند نقض نگردد با رانندگان متخلف برخورد قانونی می نمایند و البته این برخورد از ایالتی به ایالت دیگر متفاوت می باشد.
شایان ذکر است این قانون در وهله نخست در برگیرنده کسانی بوده که حجم عظیمی از پسماندهای خانگی یا نخاله های ساختمانی و صنعتی را در مراکز عمومی رها یا تخلیه می کردند و بر پایه وزن و حجم پسماند،در حال حاضر جریمه نقدی آنها از 20دلار در کلرادو تا 30000 دلار در مریلند را شامل می شود و در برخی ایالت ها همچو آیداهو 10 روز حبس منظور شده است و مردم محترم تنسی تا 6 سال حبس را هم، در کارنامه ایالتی خود دارند و خوب مثل بسیاری از موارد دیگر پلیس مسئول رسیدگی به این تخلفات بوده و هست. در ریز بینی های بیشتر و توسعه قانونی، قانون گذار، عزیزان آشغال ریز از درون ماشین را هم مشمول این قانون نموده است و از جریمه ها کم گرفته تا سنگین که گاهی با نظافت بخشی از شهر نیز همراه است برای مجرمان در نظر گرفته است.
برای اطلاعات بیشتر می توانید به پیوند زیر این نوشتار بروید و سایر ایالت ها و جریمه هایشان را مطالعه نمایید، اما سعی کردم بطور خلاصه برای تگزاس را خدمتتان بگویم.
در تگزاس:
اگر پسماند یا زباله از نظر وزنی 5 پوند یا کمتر باشد جزو جرم های کلاس C قرار می گیرد و جریمه آن می تواند تا 500 دلار باشد.
بین 5 پوند تا 500 پوند جزو جرم های کلاس B قرار می گیرد و جریمه تا 500 دلار یا 30 روز حبس و یا هر دو مورد با هم اعمال می شود
بین 500 تا 1000 پوند برای یک هدف تجاری، پسماند ایجاد شده، و رها گردد جزو جرم های کلاس A و جریمه تا 4000 دلار و یا یک سال حبس یا هر دو مورد با هم اعمال می شود.
برای فرد خاطی با یکی از سه مورد بدون شک زندان و سوء پیشینه زندان ایجاد می شود:
1- پسماند 1000 پوند به بالا.
2- پسماند 200 پوند به بالا که برای هدف تجاری ایجاد و رها شده است.
3- پسماند موجود در بشکه یا درام باشد (امکان نشت دارد بخصوص برای موارد صنعتی)
مجازات تا دو سال حبس و جریمه تا 10000 دلار. در بسیاری موارد وقتی جریمه را بالا می برند زمان حبس را کاهش می دهند.
بهرسوی امیدوارم برای هیچ هم وطنی این اتفاق رخ ندهد و دقت بفرمایید همه ما با ریختن زباله های درون ماشین به بیرون شامل تخلف کلاس C می شویم که جریمه اش می تواند تا 500 دلار باشد.

عضويت  در ایرانیان آمریکا

شاد و تندرست باشید
کاوش ایرانبان

© 2018 تمام حقوق این وب‌سایت، بر اساس مقررات کپی‌رایت، برای سایت ایرانیان آمریکا محفوظ است.Iranians Of America LLC

razagi-final
razagi-final

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

پاسپورت آمریکا

افزایش هزینه های پاسپورت آمریکا از دوم آوریل افزایش می یابد

  افزایش هزینه های پاسپورت آمریکا از دوم آوریل افزایش می یابد  .افزایش هزینه های ...

error: Content is protected !!