فروشگاه كاستكو و نكته هايي كه در موردش نميدانيد

 

فروشگاه كاستكو يكي از بزرگترين فروشگاهاي زنجيره اي آمريكا ميباشد كه بجز امريكا در بسياري از كشورهاي ديگر هم شعبه دارد . اما نكته مهم اين است كه در طراحي آن روانشناسي شده و كمتر كسي در موردش چيزي ميداند . در  اين مطلب كه توسط مجله آتش در كانادا تهيه شده يازده مورد جالب ان كه شما هيچوقت در موردش نشنيده أيد رو توضيح داده . مطمن هستم بعد از خواندن اين مطلب ايندفعه كه وارد اين فروشگاه بشويد با دقت كامل به اين نكته ها توجه ميكنيد .

۱اینجا یک مسیر مسابقه است. «مسیر مسابقه» یا racetrack با طراحی دقیق خود به گونهای تنظیم شده است که مشتریها بتوانند از جلوی همهی آیتمهای فروشگاه عبور کنند.

۲این فروشگاه یک بخش کامل را به موارد اضطراری اختصاص داده است که در آنجا میتوانید آیتمهایی مانند تابوت و ظرف مخصوص خاکستر مرده خریداری کنید.

razagi-final
sadaf-omidi

۳کاستکو ۵۰ درصد محصول بادام هندی کل جهان را خریداری میکند. بله، کاستکو در حقیقت نیمی از کل عرضهی بادام هندی را میخرد و هر هفته ۳۰۰,۰۰۰ دلار از آن را میفروشد.

۴کاستکو یکی از بزرگترین پیتزافروشیهای زنجیرهای آمریکاست. احتمالا کاستکو را به چشم یک پیتزافروشی زنجیرهای نگاه نکردهاید، اما فقط چندتایی پیتزافروشی زنجیرهای بزرگتر از کاستکو وجود دارد.

۵برندهای ارائه شده در کاستکو مدام در حال تغییرند، چون کاستکو از هر شرکتی که آن ماه بیش از بقیه تولید کرده باشد، خرید میکند.

۶ایدهی کاستکو روی یک دستمال سفره ترسیم شد. هنگامی که کاستکو به عنوان یک انبار فروشگاه تخفیفدار با نام «Price Club» شروع به کار کرد، سول پرایس، موسس آن، کل ایدهی فروشگاه را روی یک دستمال سفره کشید.

۷اینکه کاستکو تمامی خوراکیهای تازهی خود را در بخش انتهایی فروشگاهها نگهداری میکند دلیل دارد. به این خاطر است که پیش از رسیدن به بخش خواروبار، از جلوی بقیهی کالاها عبور کنید.

۸کیک پای سیب در فیلم American Pie از کاستکو خریداری شد.

۹کاستکو هاتداگ به اضافهی نوشیدنی را از سال ۱۹۸۳ تا به امروز به قیمت ۵ / ۱ دلار فروخته است. این قیمت از زمان افتتاح فروشگاه تغییر نکرده است.

فروشگاه كاستكو

عضويت  در ایرانیان آمریکا

۱۰هیچ تابلو یا نقشهای داخل کاستکو وجود ندارد. این کار از روی عمد است؛ برای آنکه شما ناگزیر شوید اطراف را نگاه کنید و در این ضمن آیتمهای جدید توجهتان را جلب کند.

۱۱بیشتر از ۹۰ درصد مشتریها هر سال عضویت خود را تمدید میکنند. این به معنای نرخ بسیار بالای وفاداری در میان مشتریهاست.

فروشگاه كاستكو

منبع : مجله آتش

© 2018 تمام حقوق این وب‌سایت، بر اساس مقررات کپی‌رایت، برای سایت ایرانیان آمریکا محفوظ است.Iranians Of America LLC

2 comments

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

پیغام نژاد پرستانه

پیغام نژاد پرستانه از طرف یک مامور پلیس در هیستون خبر ساز شد!

  پیغام نژاد پرستانه از طرف یک مامور پلیس در هیستون در شبکه های اجتماعی ...

error: Content is protected !!