فرم تحصیلی در آمریکا و اشتباهات رایج در پر کردن این فرم توسط اشخاص!

 

فرم تحصیلی در آمریکا و اشتباهات رایج در پر کردن این فرم توسط اشخاص : FAFSA یا فرم اظهار وضعیت مالی خانواده دانش آموزان در آمریکا یکی از مهم ترین و شاید سرنوشت ساز ترین فرم هایی که باشد که پر کردن آن از اهمیت بالایی بر خوردار است.

به گزارش سایت ایرانیان آمریکا این فرم به جهت تشخیص توانایی مالی و در آمد یک دانش آموز یا دانشجو پر می شود تا از طریق آن اموری مربوط به بورسیه های تحصیلی ، مدارس فدرال و وام های تحصیلی برای افراد تشخیص صلاحیت شود و تعلق یا عدم تعلق آن به محصلان مشخص شود.

در مقاله زیر به بررسی برخی اشتباهات پرداخته ایم که اغلب خانواده ها در هنگام پر کردن فرم تحصیلی در آمریکا دچار ان می شوند.

razagi-final

  1. پر کردن به موقع

معمولا این فرم در تاریخ اول اکتبر پر می شود اما باید توجه داشته باشید برای همه مراکز اینگونه نیست و برخی تاریخی زودتر را اعلام میکنند و به دلیل کمبود بورسیه ها بسیار مهم است که در اولین فرصت ممکن این فرم ها تکمیل و اراسال گردد.

۲٫ کد امنیت اجتماعی اشتباه

بسیاری از فرم های مرجوع شده با کد های امنیت اجتماعی اشتباه دانش آموز یا والدین پر شده اند پس در این زمینه دقت کنید و اگر شهروند آمریکا نیستید یا کد هنوز به شما داده نشده است کد ۰۰۰-۰۰-۰۰۰ پر کنند تا مشکلی به وجود نیاید.

۳٫ مدرسه مورد نظر در لیست شما نباشد

اگر قصد حضور در مدرسه مشخصی را دارید توجه داشته باشید حتما در لیست ۱۰ مدرسه ای که در اکانت خود به آن اشاره کرده اید اسم آن مدرسه وجود داشته باشد زیرا در غیر این صورت اطلاعات شما ارسال نمی شود.

عضويت  در ایرانیان آمریکا

۴٫ وارد کردن اسم اشتباه

هرگز از القاب یا اسم های دیگر برای خود یا والدینتان استفاده نکنید زیرا اسامی با اسناد دولتی تطابق داده می شود و در صورت مغایرت مشکل ایجاد میکند.

۵٫فرم را هر ساله پر نمیکنند

برای دریافت مزایای تحصیلی و بورسیه ها باید هر ساله فرم FAFSA را پر کنید.

۶٫وضعیت ازدواج والدین

یکی از موارد گیج کننده در این فرم همین مورد است اگر طلاق یا ازدواج مجددی برای والدین صورت گرفته است باید وضعیت تاهل در همان روز حاضر را درون سایت آپلود کنید.

۷٫عدم تطابق در آمد

توجه داشته باشید در بخش مالی وضعیت در آمدی فرم FAFSA باید با فرم IRS که مربوط به مالیت است هماهنگی داشته باشد و موارد در آن فرقی نکند.

۸٫سوالات زیادی خالی می ماند

توجه داشته باشید اگرچه نزدیک به ۱۰۰ سوال در این فرم وجود دارد و بسیار گیج کننده است اما نباید مقدار زیادی از آنها بی جواب بماند.

۹٫selective service

تمام دانش آموزان مذکر بین سنین ۱۸-۲۵ چه شهروند باشند چه خیر باید فرم ثبت شده selective service را انجام دهند.

۱۰٫ امضا نکردن فرم

یک فرم حتی اگر کامل هم پر شده باشد اما بدون جای امضا باشد پذیرفته نخواهد شد!

انتشار توسط سایت ایرانیان آمریکا

منبع : us news

© 2018 تمام حقوق این وب‌سایت، بر اساس مقررات کپی‌رایت، برای سایت ایرانیان آمریکا محفوظ است.Iranians Of America LLC

فرم تحصیلی در آمریکا

razagi-final
دکمه بازگشت به بالا
error: Content is protected !!
بستن