غذای تند و اتفاقی که در بدن شمابعد از صرف یک غذای تند می افتد !

 

غذای تند و اتفاقی که در بدن شمابعد از صرف یک غذای تند می افتد  : غذاهای اسپایسی و تند بخشی از فرهنگ خوراک بسیاری از کشور ها است و طرفداران زیادی نیز این نوع غذاها دارند.

به گزارش سایت ایرانیان آمریکا مصرف مواد غذایی تند همانند همه مواد غذایی دیگر اثرات مثبت و منفی مختلفی در بدن دارد که در ادامه این مطلب به برخی از آنها میپردازیم.

  1. خوب : طول عمر بیشتر

بر اساس تحقیقات دانشگاهی انجام شده اگر در طول هفته شش بار غذای بسیار تند مصرف کنید باعث می شود تا در یک بازه هفت ساله ۱۴% ریسک مرگ در آنها کمتر شود و در کسانی که دو بار در هفته غذای تند مصرف می کنند نیز این عدد به ۱۰% می رسد.

razagi-final

۲٫ بد : سوزش سر معده

اگر به مصرف تندی عادت ندارید و به آن حساس هستید معمولا بعد از استفاده از یک خوراکی تند احساس سوزش در سر دل خود می کنید این اتفاق در کسانی که رفلکس اسید معده دارند نیز بیشتر احساس می شود که چاره آن ماست یا خامه ترش است.

۳٫ خوب : کم کردن وزن

عضويت  در ایرانیان آمریکا

اگر به مصرف درست و متعادل غذاهای تند در رژیم غذایی خود اقدام کنید ممکن است باعث کاهش وزن شما شود بر اساس تحقیق محققان ماده capsaicin در فلفل می تواند باعث کاهش وزن در بدن شود .

۴٫بد : حس سوزش و آسیب به چشایی

معمولا بعد از استفاده از یک غذای تند احساس سوزش شدید بر روی زبان خود می کنید که حس بسیار بدی را برای اغلب افراد ایجاد می کند اما نگران نباشید این حس حتی اگر تند ترین فلفل دنیا را مصرف کرده باشید بعد از مدت کوتاهی از بین می رود.

۵٫ خوب : تقویت کننده قوای جنسی

فلفل نیز همانند بسیاری مواد دیگر می تواند کمک کننده به بر انگیختن قوای جنسی باشد و تاثیری همانند مصرف شکلات داشته باشد فقط یادتان نرود قبل از شروع کار دندان های خود را مسواک بزنید 🙂 .

۶٫ بد : افزایش تعرق در بدن

خوردن فلفل موجب افزایش تعرق بدن می شود و در برخی افراد این شبیه این است که یک نفر در سونا نشسته است و مداوم در حال عرق کردن است و این به حالت بدن آنها مرتبط است.

ترجمه توسط سایت ایرانیان آمریکا

© 2018 تمام حقوق این وب‌سایت، بر اساس مقررات کپی‌رایت، برای سایت ایرانیان آمریکا محفوظ است.Iranians Of America LLC

منبع : tiphero

razagi-final
دکمه بازگشت به بالا
error: Content is protected !!
بستن