عادت های نادرست و 10 عادت در نظافت، که باید فورا متوقف شوند!

 

عادت های نادرست و 10 عادت در نظافت، که باید فورا متوقف شوند! هر کسی عادت هایی در تمیزی دارد که نمیتوان گفت خیلی عالی هستند. شاید بتوانیم همه ی این عادت ها رو یکباره کنار بذاریم و از بین ببریم، اما ما فکر بهتری داریم، جایگزین کردن آن ها با عادت های بهتر.

وقتی که صحبت از روش ها و توصیه های تمیزکاری و نظافت می شود، بهترین کسی که می توان به سخنانش گوش داد، ملیسا میکر، نویسنده ی کتاب “فضایم را تمیز کن” است. همانطور که مشخص است، حتی این معلم تمیزی و نظافت، عادت های اشتباهی در نظافت دارد که به دنبال جایگزین کردن آن ها است. اینجا به چندتا از بدترین عادت های اون و جایگزین هاش اشاره می کنیم:

1. پرده ی حمام را نبندید:

razagi-final
sadaf-omidi

پس از یک دوش داغ و عالی، بسیار باید مراقب باشیم، زیرا بعد از دوش بهترین زمان برای اجتناب از رشد قارچ ها می باشد. اگر این دو کار را انجام ندهید، گویا از قارچ ها درخواست می کنید که در حمام رشد کنند. پس از خارج شدن کامل بخار آب، پرده ی حمام را بکشید و پادری حمام را بردارید. البته میدانم که شاید سخت باشد! اما هر وقت که شما از حمام خارج می شوید، چروک های پرده ی حمام و پادری، محل انباشته شدن آب و رشد باکتری می شوند و این به معنی رشد قارچ ها در محل است. درسته که کار کوچیکی به نظر میاد، اما راه حل بسیار خوبیه.

2. از سفید کننده برای تمیزی استفاده کنید:

تمیز کردن با سفید کننده رو خیلی از ما انجام می دهیم. کلا سفید کننده ها به دو دلیل استفاده می شوند. برای سفید کردن لباس ها (معمولا در خشکشویی ها) و برای ضد عفونی کردن. فقط پاشیدن سفید کننده روی چیزی به معنی ضد عفونی کردن همه جا و همه چیز در خانه ی شما نیست، زیرا آب و رطوبت می تواند در هر جایی و گوشه و کناری انباشته شود.

3. نگه داشتن مجله ها:

این کاری است که من خودم خیلی مرتکب آن می شوم. اگر شما در یک یا چندین مجله اشتراک دارید، احتمالا مثل من گرایش دارید که مجله ها را مدت زیادی پس از خواندن نگه دارید. خب همه میدونیم که این نوعی زباله هست، اما یک قانون کلی در این مورد به نظرم اینه: هر وقت که یه دونه مجله جدید گرفتی، قبلی رو که مونده بود رو بنداز دور. این شلختگی و در هم و برهم بودن رو به کمترین حد میرسونه. اگر نیازه که در آینده به صفحه ای از اون مجله رفرنس بدید، کافیه که اون صفحه رو پاره کنید و نگهش دارید، یا میتونید در یک جلد خالی، فقط صفحات جالب هر مجله رو جمع کنید.

4. استفاده ی بیش از اندازه از محصول بهداشتی:

عضويت  در ایرانیان آمریکا

اگر کسی کثیف به نظر برسد، آسانترین راه حل، استفاده ی بیشتر او از محصولات بهداشتی است، درست؟ اما همیشه این بهترین جواب نیست. وقتی شما بیش از اندازه مایع ظرفشویی یا پودر لباسشویی و مواد بهداشتی دیگر را میریزید، در حقیقت نیاز به شستن رو بیشتر می کنید. در این حالت شما باید آن لکه ی کثیفی را با همه  کف هایی که ایجاد می شوند بشویید.همیشه کمتر از مقداری که خودتان مایل هستید بریزید، و همیشه دستورالعمل ها را بر روی جعبه ی آن مطالعه کنید.

برای مشاهده ی بقیه ی عادت های بد ملیسا در تمیزی، و راه حل های جایگزین دیگر آن، ویدیوی زیر را نگاه کنید.

نظرات و پیشنهادات خودتون رو در رابطه با راه حل ها و جایگزین های بهتر، در قسمت پایین برایمان کامنت بگذارید.

ترجمه توسط سایت ایرانیان آمریکا

منبع : Tiphero

© 2018 تمام حقوق این وب‌سایت، بر اساس مقررات کپی‌رایت، برای سایت ایرانیان آمریکا محفوظ است.Iranians Of America LLC

x

Check Also

پیغام نژاد پرستانه

پیغام نژاد پرستانه از طرف یک مامور پلیس در هیستون خبر ساز شد!

  پیغام نژاد پرستانه از طرف یک مامور پلیس در هیستون در شبکه های اجتماعی ...

error: Content is protected !!