شهاب باران شدن آسمان آمریکا در آخر این هفته که یکی از زیبا ترین ها در سال های اخیر است!

 

شهاب باران شدن آسمان آمریکا در آخر این هفته یکی از زیبا ترین ها در سال های اخیر : دانشمندان پیش بینی می کنند یکی از بهترین بارش های شهاب سنگ در این سال آخر هفته اتفاق بیافتد.

به گزارش سایت ایرانیان آمریکا  The Perseids نام یک رشته بارور شهاب سنگ به همراه دسته ای از ستاره های دنباله دار است که ما بین تاریخ 10-13 آگوست در آسمان شب آمریکا قابل مشاهده خواهد بود.

این بارش شهاب سنگ بعد از اینکه صورت فلکی Perseus و باقی مانده ها آن از Switft-Tuttle به وجود آمدند نام گذاری شده است.

razagi-final

امسال شرایط و موقعیت های متعدد مناسبی برای رویت پدیده هایی از این دست فراهم خواهد شد که اول و آخر هر ماه با توجه به حالت آسمان و اینکه آسمان سیاه تر می شود موقعیت بسیار مناسب تری برای رویت این دست پدیده ها است و نکته قابل توجه دیگر در این ضمینه نزدیکی و فاصله به محل رخ داد است که در این ضمینه شرایط لازم برای این کشور مهیا است.

برای دید مناسب تر از این رویداد هوای منطقه خود را چک کنید که ابری نباشد و اگر بتوانید در یک موقعیت مناسب از این پدیده قرار بگیرید در هر ساعت بین 60-70 بارش را می توانید مشاهده کنید.

بر اساس نظر اختر شناسان این شهاب باران می تواند بهترین شهاب باران ستاره های دنباله دار در سال پیش رو باشد و به همین دلیل به علاقه مندان به آسمان شب توصیه می شود که به هیچ عنوان این رویداد را از دست ندهند بنا به توصیه آنها نیز بهترین راه برای پیدا کردن یک موقعت مناسب برای مشاهده این پدیده مراجعه به University of Colorado’s Atlas of Artificial Sky Brightness می باشد.

اگر ساکن آمریکا هستید و دوست دارید بقیه دوستان شما نیز از این رویداد با خبر شوند این مقاله را با آنها نیز به اشتراک بگذارید.

ترجمه توسط سایت ایرانیان آمریکا

عضويت  در ایرانیان آمریکا

منبع : TIPHERO

© 2018 تمام حقوق این وب‌سایت، بر اساس مقررات کپی‌رایت، برای سایت ایرانیان آمریکا محفوظ است.Iranians Of America LLC

razagi-final
x

Check Also

اظهارنامه مالیاتی

چه افرادی را می توان به عنوان وابسته مالی در اظهارنامه مالیاتی و از تخفیف مالیاتی آن ها استفاده کرد؟

  اظهارنامه مالیاتی و اینکه چه افرادی را می توان به عنوان وابسته مالی (Dependent) ...

error: Content is protected !!