شرایط و زمان مناسب برای اقدام به گرفتن سیتیزنی آمريكا کی میباشد؟

 

 شرایط درخواست سیتیزنی به جز موارد خواص به شرح ذیل میباشد؟ افرادی که با گرین کارت وارد آمریکا میشوند یا به نوبه ای قبل از ورود اپرووال خود را از از پیش دریافت می‌کنند,

شرایط و زمان مناسب برای اقدام به گرفتن سیتیزنی آمريكا کی میباشد؟

البته قابل ذكر است قبل هر اقدامي با اداره مهاجرت بايد تماس بگيريد تا نسبت به شرايط شما زمان و شرايط دقيق را به شما إعلام كنند اين مطلب فقط جنبه كليتي دارد . 

بعد از مدت ۴ سال و ۹ ماه میتوانند برای سیتیزنی اقدام کنند. شرایط لازم برای اقدام: ۱) حداقل سن ۱۸ سال ۲) از تاریخ صدور گرین کارت (اپرووال) ۴ سال و ۹ ماه بگیرد. نکته: افرادی که از طریق ازدواج با یک فرد سیتیزن وارد آمریکا شدند, بعد از ۲ سال و ۹ ماه میتوانند برای سیتیزنی اقدام کنند. ۳) حداقل ۳۰ ماه ( ۲/۵ سال ) را باید در آمریکا سپری کنید. ۴) بیشتر از ۶ ماه به طور مدام خارج از آمریکا سپری نکرده باشید مگر در موارد خواص که تا یک سال هم امکان پذیر خواهد بود. فرد متقاضی باید علاوه بر توانایی صحبت کردن به زبان انگلیسی باید از پس آزمونی که برای سیتیزنی در نظر گرفته شده بر آید. نکته۱: افراد واجد شرایط که سن بالایی دارند و پزشک متخصص برایشان گواهی برای عدم یادگیری زبان برایشان صادر کرده باشد از امتحان و صحبت کردن به زبان انگلیسی معاف میباشند. نکته۲: افراد بالای ۵۰ سال که ۲۰ سال در مجموع در آمریکا زندگی کرند میتوانند به زبان مادری خود به سوالات پاسخ دهند. نکته۳: افراد بالای ۵۵ سال که ۱۵ سال در مجموع در آمریکا زندگی کردند میتوانند به زبان مادری خود به سوالات پاسخ دهند.

عضويت  در ایرانیان آمریکا
razagi-final
sadaf-omidi

نويسنده : وارطان علايي 

© 2018 تمام حقوق این وب‌سایت، بر اساس مقررات کپی‌رایت، برای سایت ایرانیان آمریکا محفوظ است.Iranians Of America LLC

One comment

  1. ا درود بر شما.
    آیا پروسه چک امنیتی برای گرقتن شهروندی در امریکا برای ایرانیان به دلیل آمدن ترامپ طولانی تر شده؟ من در 08/03/2017 اقدام کردم. اما هنوز در سایت USCIS فقط نشون میده که پرونده شما دریافت شد و وقتی چند بار باهاشون تماس گرفتم و بهشون اطلاع دادم که کسانیکه از شهر من و همزمان با من اقدام کردند در نوبت مصاحبه هستند اما پرونده من هنوز پیام اولیه رو نشون میده. جواب همیشگی این بود که هنوز جواب چک امنیتی شما برنگشته.این مشکل برای چند تا از ایرونی های دیگه در ایالات دیگه هم که شرایط شبیه من رو دارند هست. امیدوارم شما یک پاسخی بدهید که من از از این کلافه گی بیام بیرون.
    ممنون

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

پاسپورت آمریکا

افزایش هزینه های پاسپورت آمریکا از دوم آوریل افزایش می یابد

  افزایش هزینه های پاسپورت آمریکا از دوم آوریل افزایش می یابد  .افزایش هزینه های ...

error: Content is protected !!