شرایط و زمان مناسب برای اقدام به گرفتن سیتیزنی آمريكا کی میباشد؟

35947439559110195

 شرایط درخواست سیتیزنی به جز موارد خواص به شرح ذیل میباشد؟ افرادی که با گرین کارت وارد آمریکا میشوند یا به نوبه ای قبل از ورود اپرووال خود را از از پیش دریافت می‌کنند,

شرایط و زمان مناسب برای اقدام به گرفتن سیتیزنی آمريكا کی میباشد؟

البته قابل ذكر است قبل هر اقدامي با اداره مهاجرت بايد تماس بگيريد تا نسبت به شرايط شما زمان و شرايط دقيق را به شما إعلام كنند اين مطلب فقط جنبه كليتي دارد . 

بعد از مدت ۴ سال و ۹ ماه میتوانند برای سیتیزنی اقدام کنند. شرایط لازم برای اقدام: ۱) حداقل سن ۱۸ سال ۲) از تاریخ صدور گرین کارت (اپرووال) ۴ سال و ۹ ماه بگیرد. نکته: افرادی که از طریق ازدواج با یک فرد سیتیزن وارد آمریکا شدند, بعد از ۲ سال و ۹ ماه میتوانند برای سیتیزنی اقدام کنند. ۳) حداقل ۳۰ ماه ( ۲/۵ سال ) را باید در آمریکا سپری کنید. ۴) بیشتر از ۶ ماه به طور مدام خارج از آمریکا سپری نکرده باشید مگر در موارد خواص که تا یک سال هم امکان پذیر خواهد بود. فرد متقاضی باید علاوه بر توانایی صحبت کردن به زبان انگلیسی باید از پس آزمونی که برای سیتیزنی در نظر گرفته شده بر آید. نکته۱: افراد واجد شرایط که سن بالایی دارند و پزشک متخصص برایشان گواهی برای عدم یادگیری زبان برایشان صادر کرده باشد از امتحان و صحبت کردن به زبان انگلیسی معاف میباشند. نکته۲: افراد بالای ۵۰ سال که ۲۰ سال در مجموع در آمریکا زندگی کرند میتوانند به زبان مادری خود به سوالات پاسخ دهند. نکته۳: افراد بالای ۵۵ سال که ۱۵ سال در مجموع در آمریکا زندگی کردند میتوانند به زبان مادری خود به سوالات پاسخ دهند.

عضويت  در ایرانیان آمریکا
sadaf-omidi

نويسنده : وارطان علايي 

© 2018 تمام حقوق این وب‌سایت، بر اساس مقررات کپی‌رایت، برای سایت ایرانیان آمریکا محفوظ است.

35947439559110195

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

مهاجرت به آمریکا

مهاجرت به آمریکا از طریق ویزاهای کاری و توضیحاتی در رابطه با آن

مهاجرت به آمریکا از طریق ویزاهای کاری و توضیحاتی در رابطه با آن .با توجه ...

google-site-verification: googlecce377d486895c51.html