شانس شما در اخذ بورسیه کشور آمریکا چقدر است؟

هزینه های درمانی برای دانشجویان دانشگاه های آمریکا
277

بورسیه های بسیاری از دانشگاه ها و برنامه های تحصیلی از سال دوم به متقاضیان خارجی اخذ بورسیه در آمریکا داده می شود.

هزینه های درمانی برای دانشجویان دانشگاه های آمریکا
هزینه های درمانی برای دانشجویان دانشگاه های آمریکا

در سال گذشته ۴۵ درصد هزینه های صرف شده در کشور آمریکا در بخش تحصیلات تکمیلی توسط دانشگاه ها و کالج های کشور آمریکا صورت گرفته است و این میزان تقریبا برابر ۴۹ درصد هزینه هایی است که توسط خانواده ها و افراد خواهان تحصیل واخذ بورسیه  در کشور آمریکا پرداخت گردیده است.

به صورت جزئی بیش از ۵۵ درصد دوره های کارشناسی ارشد در رشته های علوم کامپیوتر، ریاضی ،مهندسی توسط دولت بورسیه شده اند و حدود ۴۱ درصد دانشجویان رشته های علوم انسانی نیز از بورسیه های تحصیلی دولت آمریکا  بهره مند گردیدند.
این رقم در مقطع دکتری در رشته های مهندسی، ریاضی و علوم کامپیوتر به حدود ۸۲ درصد و در رشته های انسانی به ۵۲ درصد رسیده است.
دولت آمریکا سالیانه ۵۵ میلیارد برای تحقیقات دانشگاه ها و مراکز تحقیقاتی این کشور سرمایه گذاری می نماید.در آمریکا بیش از۱۰۰۰ دانشگاه به بیش از ۶/۲ میلیون نفر دانشجو در مقاطع فوق لیسانس و دکترا خدمت رسانی می نمایند که بیش از ۱۰ درصد این دانشجویان افراد خارجی مشغول به تحصیل در این کشور هستند.
بورسیه های بسیاری از دانشگاه ها و برنامه های تحصیلی از سال دوم به متقاضیان خارجی اخذ بورسیه در آمریکا داده می شود. در رشته هایی نظیر حقوق و بازرگانی و ارتباطات ، بیش از آنکه بورسیه به دانشجویان تعلق گیرد ، دانشگاه ها دانشجویان را به گرفتن وام از دولت تشویق می کنند.

منبع : آریانا پارس

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

error: Content is protected !!