شانس شما در اخذ بورسیه کشور آمریکا چقدر است؟

 

بورسیه های بسیاری از دانشگاه ها و برنامه های تحصیلی از سال دوم به متقاضیان خارجی اخذ بورسیه در آمریکا داده می شود.

هزینه های درمانی برای دانشجویان دانشگاه های آمریکا

هزینه های درمانی برای دانشجویان دانشگاه های آمریکا

در سال گذشته ۴۵ درصد هزینه های صرف شده در کشور آمریکا در بخش تحصیلات تکمیلی توسط دانشگاه ها و کالج های کشور آمریکا صورت گرفته است و این میزان تقریبا برابر ۴۹ درصد هزینه هایی است که توسط خانواده ها و افراد خواهان تحصیل واخذ بورسیه  در کشور آمریکا پرداخت گردیده است.

عضويت  در ایرانیان آمریکا
razagi-final

به صورت جزئی بیش از ۵۵ درصد دوره های کارشناسی ارشد در رشته های علوم کامپیوتر، ریاضی ،مهندسی توسط دولت بورسیه شده اند و حدود ۴۱ درصد دانشجویان رشته های علوم انسانی نیز از بورسیه های تحصیلی دولت آمریکا  بهره مند گردیدند.
این رقم در مقطع دکتری در رشته های مهندسی، ریاضی و علوم کامپیوتر به حدود ۸۲ درصد و در رشته های انسانی به ۵۲ درصد رسیده است.
دولت آمریکا سالیانه ۵۵ میلیارد برای تحقیقات دانشگاه ها و مراکز تحقیقاتی این کشور سرمایه گذاری می نماید.در آمریکا بیش از۱۰۰۰ دانشگاه به بیش از ۶/۲ میلیون نفر دانشجو در مقاطع فوق لیسانس و دکترا خدمت رسانی می نمایند که بیش از ۱۰ درصد این دانشجویان افراد خارجی مشغول به تحصیل در این کشور هستند.
بورسیه های بسیاری از دانشگاه ها و برنامه های تحصیلی از سال دوم به متقاضیان خارجی اخذ بورسیه در آمریکا داده می شود. در رشته هایی نظیر حقوق و بازرگانی و ارتباطات ، بیش از آنکه بورسیه به دانشجویان تعلق گیرد ، دانشگاه ها دانشجویان را به گرفتن وام از دولت تشویق می کنند.

منبع : آریانا پارس

© 2018 تمام حقوق این وب‌سایت، بر اساس مقررات کپی‌رایت، برای سایت ایرانیان آمریکا محفوظ است.Iranians Of America LLC

razagi-final

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

ایالت های پر جمعیت آمریکا

کدام شهر آمریکا مناسب زندگی برای ایرانیها میباشد؟

  هشدار پیش از خوانش نوشتار: درود بر دوستان و باشندگانی که این نوشتار را ...

error: Content is protected !!