سیب زمینی سرخ کرده های مک دونالد، می تواند کچلی را مداوا کند

 

سیب زمینی سرخ کرده های مک دونالد، می تواند کچلی را مداوا کند .تحقیقات نشان می دهند که مواد شیمیایی موجود در سیب زمینی سرخ کرده های مک دونالد، می تواند کچلی را مداوا کند.دانشمندان ژاپنی به دارویی برای درمان کچلی دست پیدا کردند که در مواد شیمیایی که در سیب زمینی سرخ کرده های مک دونالد استفاده می شوند، وجود دارد.

به گزارش سایت ایرانیان آمریکا به نقل از News Week یک تیم تحقیقاتی سلول هاس بنیادی در دانشگاه ملی یوکوهاما، از یک روش ساده برای رشد موی موش ها استفاده کردند. با استفاده از هیدروکربن سیلیکونی “دی متی پلی سیلکسان” که همان ماده ی افزودنی به سیب زمینی سرخ کرده های مک دونالد برای جلوگیری از کف کردن در هنگام سرخ شدن است.

بر طبق این تحقیقات که پنجشنبه ی گذشته در مجله ی بیومتریک منتشر شد، دانشمندان موفق شدند برای اولین بار با استفاده از این روش، تعداد زیادی “غده ریشه مو” (HFG) کشت کنند. کاشت این فولیکول ها یا غدد ریشه ای مو هدف بسیار سختی در تحقیقات کاشت مو محسوب می شد.  دانشمندان می گویند استفاده از “دی متی پلی سیلکسان” برای رسیدن به این موفقیت بسیار ضروری بود.

razagi-final

پروفسور جانجی فوکودا از دانشگاه ملی یوکوهاما می گوید: کلید موفقیت ما در این تحقیقات کاشت مواد در لایه ی زیرین پوست بود. ما از اکسیژن نفوذپذیر دی متی پلی سیلکسان (PDMS) روی سطح محل کشت استفاده کردیم و این بسیار خوب جواب داد. این تکنیک به طور همزمان 5000 HFG به وجود آورد.  سپس این گروه تحقیقاتی بر روی 300 صفحه ی سوراخ دار این غده های ریشه مو یا HFG ها را کشت کردند و به بدن موش ها تزریق کردند.

این غده های ریشه  مو که بسیار کارآمد بودند و میتوانستند به عنوان ریشه  مو استفاده شوند، به موش های کچل تزریق شدند. پس از چند روز فوکودا و همکارانش گزارش دادند که موهای سیاه در مناطقی از پوست موش ها، که محیط های کشت مصنوعی روی آن ها پیوند خورده بود، مشاهده شده است.

او می گوید این روش ساده بسیار پر قدرت و امیدوار کننده است. ما امیدواریم که این روش به بهبود معالجه ی کچلی ژنتیکی “آنتروژنتیک آلوپیشا” کمک کند. در حقیقت ما برای تشکیل و ساخت این غدد ریشه ای مو از کراتونوسیت ها(سلول های پوستی که کراتین تولید می کنند) و سلول های غدد ریشه مو استفاده می کنیم.

عضويت  در ایرانیان آمریکا

در سال 2016، صنعت تولید داروهای ریزش مو در آمریکا 6 میلیارد دلار ثروت داشت.  این شامل کمپانی هایی می شد که تجهیزات بازسازی مو را تولید می کردند، مانند غدد پیوند مو و داروهای خوردنی و موضعی. مک دونالد به درخواست هفته نامه ها برای اظهار نظر در این رابطه پاسخ نداد.

© 2018 تمام حقوق این وب‌سایت، بر اساس مقررات کپی‌رایت، برای سایت ایرانیان آمریکا محفوظ است.Iranians Of America LLC

 

razagi-final
x

Check Also

اظهارنامه مالیاتی

چه افرادی را می توان به عنوان وابسته مالی در اظهارنامه مالیاتی و از تخفیف مالیاتی آن ها استفاده کرد؟

  اظهارنامه مالیاتی و اینکه چه افرادی را می توان به عنوان وابسته مالی (Dependent) ...

error: Content is protected !!