سکته مغزی و خوراکی هایی که احتمال بروز این مشکل در بدن را کاهش می دهند!

 

سکته مغزی و خوراکی هایی که احتمال بروز این مشکل در بدن را کاهش می دهند : یکی از بالاترین عوامل مرگ و میر در دنیای امروز سکته مغزی می باشد.

به گزارش سایت ایرانیان آمریکا در مقاله زیر به بررسی برخی از خوراکی ها میپردازیم که مصرف آنها ریسک سکته مغزی در شما را کاهش می دهد.

  1. کرم بروکلی

این گیاه نه تنها یکی از سبزیجات مورد علاقه بسیاری از افراد می باشد بلکه به دلیل منزیم فراوان در آن از ایجاد سکته مغزی نیز جلوگیری می کند.

razagi-final
sadaf-omidi

2. موز

جالب است بدانید پوتاسیم موجود در موز 24% ریسک سکته مغزی در افراد را کاهش می دهد. زیرا پتاسیم به دلیل تنظیم انسولین به ثابت شدن چرخش خون در بدن کمک می کند .

3. کدو تنبل

بهتر به جز هالووین در روزهای دیگر از کدو تنبل نیز استفاده کنید زیرا این گیاه سرشار از منیزیوم می باشد و بعد از مصرف آن یا تخمه آن تا 22% ریسک سکته مغزی را کاهش می دهید.

4. شیر کم چرب

شیر نوشیدنی است که برای بزرگسالان نیز مصرف دائم آن ضرروی است و دلیل اصلی آن این است که این ماده سرشار از منیزیوم ، کلسیوم و پتاسیوم است .

5.بلوبری

این میوه یک محصول کامل است و آنتی اکسیدان درون آن موجب حرکت درست خون در بدن می شود وقتی صحبت از آنتی اکسیدان در میوه ها می شود بلوبری حرف اول را می زند.

6. سیب زمینی شیرین

همانند بلوبری سیب زمینی شیرین نیز سرشار از آنتی اکسیدان است که از لخته شدن خون جلوگیری می کند و در نهایت ریسک سکته مغزی در انسان ها را کاهش می دهد.

7.لوبیای سیاه

شاید لوبیای سیاه چندان خوشمزه به نظر نیاید اما مسلما از جایگزین های آن بسیاری مفید تر می باشد و دلیل اصلی آن نیز منابع معدنی سرشار در این ماده می باشد.

8. سالمون

عضويت  در ایرانیان آمریکا

سالمون همانطور که یک غذای بسیار دلچسب است سرشار از امگا سه نیز می باشد که همین امر موجب این می شود که بین 6 تا 12 % از ابتلا به سکته مغزی جلوگیری کند.

9. شکلات سیاه

شاید باورتان نشود اما این شکلات نیز موجب جلوگیری از بروز این عارضه در بدن می شود.

ترجمه توسط سایت ایرانیان آمریکا

منبع : tiphero

© 2018 تمام حقوق این وب‌سایت، بر اساس مقررات کپی‌رایت، برای سایت ایرانیان آمریکا محفوظ است.Iranians Of America LLC

 

x

Check Also

پیغام نژاد پرستانه

پیغام نژاد پرستانه از طرف یک مامور پلیس در هیستون خبر ساز شد!

  پیغام نژاد پرستانه از طرف یک مامور پلیس در هیستون در شبکه های اجتماعی ...

error: Content is protected !!