سرطان نصف صورت این مرد را خورد!!!

 

سرطان نصف صورت شخصی را خورد! مردی بعد از دست گریبان شدن با سرطانی سخت و بی رحم با چهره دیگری از زندگی کردن رو به رو شد . او نصف صورت خود را از دست دادتیم مگرات 38 ساله متوجه شد به نوع نادری از سرطان به نام سرطان بافت نرم* (synovial sarcoma) مبتلا شده است.این بیماری موجب به وجود امدن توموری به اندازه یک گریپ فروت بر روی فک او شد.

پزشکان تلاش بسیار زیادی برای از بین بردن توده سرطانی از چهره وی کردند اما بدن وی تمام این درمان ها را پس زد.اما اکنون بعد از یک سال زندگی کردن با این توده گوشت اضافه، پزشک ارشد دکتر **Kongkrit Chaiyasate در مورد بیماری مک اطلاع پیدا کرد و قبول کرد در مراحل بهبود وی کمک کند.

وی در یک عمل خارق العاده از پوست پا و بازوی مک برای ترمیم سمت چپ صورت او استفاده کرد.تومور مک به اندازه یک توپ بیسبال شده بود.مک که گلف بازی قهاری هم هست میگویدانتظار میرود روند بهبودی من تا سال اینده طول بکشد. وی در ادامه افزود :

razagi-final
sadaf-omidi

((من بعد از عمل برداشتن تومور از صورتم بسیار زیاد افسرده شدم و به هیچ عنوان نمیتوانستم به این جریان که باید بدون نصفی از صورتم زندگی کنم کنار بیام اما بعد از ملاقات با دکتر Chaiyasate تمام این اندوه به امیدواری تبدیل شد.

تیم مگرات  قبل و بعد از سرطان بافت نرم!

تیم مگرات  قبل و بعد از سرطان بافت نرم!

صورت من در میان انبوهی از زخم های عمل قبلی فرو رفته بود که این روشهای بهبودی من را محدود میکرد اما ما ادامه دادیم و نتیجه خارق العاده بود.او با استفاده از پوست و عظلات پای چپ ، بازوی چپ من و پوسته ای از پیشانی من عمل پیوند را انجام داد که همین امر کمک شایانی در جهت بهبود من انجام داد. اگرچه در حال حاضر من نمیتوانم مایعات بنوشم ، نمیتوانم از طریق دهانم غذا بخورم و کلمات را بصورت دقیق بیان کنم اما کیفیت زندگی من بسیار زیاد بهبود بافته است.

مردمی هستند که به من خیره میشوند اغلب کودکان نمیتوانند مدل چهره من را هضم کنند اما من از بقیه مردم انتظار دیگری در مقابل انچه میبینند دارم.

ماجرای من بسیار طولانی و بعضا غیر قابل قبول برای اکثر مردم است اما من حمایت گروهی را در کنار خودم حس میکنم که هر روز باعث قوی تر شدن من میشوند.من دوران بسیار وحشتناکی را پشت سر گذاشتم اما اگه ان چیزی که من از سر گذراندم بتواند الهام بخش مردم برای قدردانی از انچه که به انها داده شده است باشد تمام این مشکلات که داشته ام بیهوده نخواهد بود.))

سرطان نصف صورت  این مرد را خورد!!!

مک گرات اولین شخصی بود که در فوریه 2014 بعد از تحمل درد بسیار شدید فک بیماری synovial sarcoma که نوع نادری از سرطان بافت نرم است در او تشخیص داده شد.

ام ار ای یه توده تومور به اندازه تخم مرغ را در وی تشخصی داد اما مک 18 ماه از انجام عمل جراحی سر باز زد و دنبال راهی جایگزین برای درمان بدون جراحی گشت.

متاسفانه بیماری وی در مقابل بسیاری درمان ها از جمله شیمی درمانی مقاوت نشان داد و تمور به رشد خود ادامه داد !

او در این باره میگوید :

((در اواخر می 2015 اندازه تومور دو برابر و شد من مجبور به عمل tracheotomy (بریدن نای) شدم تا بتوانم نفس بکشم همینطور برای تغذیه به من لوله تغذیه نصب کردند تا من بتوانم تغذیه کنم زیرا تومور تمام فضای خالی بین دهان من را پر کرده بود.

عضويت  در ایرانیان آمریکا

دوز بسیار بالایی از تشعشعات موجوب شد تومور شروع به از بین رفتن کند و بخش های مختلف آن و چروک هایش شروع به ریزش کردند و نهایتا من دوباره قادر به استفاده از زبانم شدم و حرف زدن را آغاز کردم و توانستم تکه های بسیار ریز غذا را بخورم .

بعد از اینکه تمور کاهش یافت و پرتو درمانی به پایان رسید چند هفته منتظر ماندم و آنها توانستند بقیه حجم اضافه را بردارند.

در اکتبر 2015 مک گرات در بیمارستانی که در ان هفت هفته بستری ماند پذیرش شد . او عمل اولیه برای برداشتن و ترمیم صورتش را که 30 ساعت به طول انجامید را در همین مدت انجام داد.

او میگوید :

قبل از عمل بدترین جریان ممکن را به من اطلاع دادند که در این عمل من باید گوش و چشم چپم را از دست بدهم. اما من باور نمیکردم که انجام این کار واقعا لازم باشد.

وقتی من بیدار شدم در شوک کامل به سر میبردم انها بخشی از صورت من و استخوان آن را برداشته بودند همچنین مجبور شدند بخشی از عضلات پشت من بخشی از ناحیه گردن و شانه من را هم نیز بردارند .

این برای این بود که آنها بتوانند ساختار استخوان من و بخش پوشاننده ان را ترمیم کنند و اگرچه بدن من درمان اول را قبول نکرد.

در نهایت مجبور به تخلیه ان بخش شدند و ان حفره پوشانده شد اما در طول زمان پوست پیوند زده شده شروع به چروک خورد کرد و من انواع عفونت های مختلف را تجربه کردم ..

بسیاری مواقع پیش امد که من نا امید و درمانده از پیدا کردن چیزی که با توصل به ان قدرت خود را برگردانم تصمیم به تسلیم در مقابل سرطان شدم .

در طول این سفر پر ماجرای بهبود یافتن مک گرات شاید برجسته ترین تصمیم او ترک جراح اصلی خود بود که با اغوش باز Chaiyasate (کسی که مک درموردش از طرف یک دوست چیز هایی شنیده بود ) در اپریل 2016 همراه شد.

او در اینباره میگوید :

من بسیار خوش شانس بودم که دکتر Chaiyasate در فاصله 12 مایلی منزل والدینم تدریس میکرد .

دکتر Chaiyasate انشان بسیار بشر دوستی هستند ایشان زندگی خود را وقف دیگران کردند  ایشان انسان بسیار با عاطفه و با احساس هستند و من واقعا احساس یک دوست واقعی نسبت به ایشان را دارم. او امید بسیار زیادی به من داد.

من درمجموع بیشتراز 20 عمل داشتم که پنج تای انها با دکتر Chaiyasate بود هیچ کدام از انها غیر موفقت امیز نبود.

حالا دکتر Chaiyasate از من خواسته تا یک سال استراحت کنم و ارامش و قدرتم را به دست اورم و از زندگی خود لذت ببرم تا بعد از خوابیدن ورم ها درمان بیشتر را ادامه دهیم.

من قطعا از هر فرصتی برای زندگی بهترین استفاده را می کنممک با نصفه صورت جدیدش بسیار شاد است .Chaiyasate در زمستان اینده درمان صورت را مک را با هدف کمک کردن به افزایش قدرت تکلم و بهبود تغذیه و نوشیدن ادامه خواهد داد.

او در ادامه میگوید : خانواده و دوستان من بسیار فوق العاده هستند آنها در هزینه های 40 تا  50 هزار دلاری که باید برای بهبود خود خرج میکردم کمک بسیار شایانی به من کردندمن از لحاظ بیمه ای که داشتم هم بسیار خوش شانس بودم چون تنها صورت حاسب 8 هفته اول من در بیمارستان چیزی در حدود 1.2 میلیون دلار بود.

اکنون من اعتماد به نفس کامل جهت صحبت در مورد داستان زندگی خود را بدست اورده ام و البته اگر سرگذشت من بتوانند سر مشق افراد دیگر برای زندگی شاد بشود به واقع در خواهم یافت که چرا من برای قدم گذاشتن در این سرنوشت انتخاب شده ام.

ترجمه: توسط سایت ایرانیان آمریکا 

منبع : نیویورک پست 

پاورقی :

* توده بدخیمی (سرطانی) که به داخل بافت نرم توسعه یافته است، سارکوم نامیده می شود. سارکوم اصطلاحی یونانی بوده و به معنی افزایش گوشت می باشد. سارکوم بافت نرم، انواع مختلفی دارد

**دکتر  Kongkrit Chaiyasate دارای دو برد تخصصی جراحی پلاستیک میباشد و در بیمارستان Beaumont میشیگان مشغول فعالیت می باشد

© 2018 تمام حقوق این وب‌سایت، بر اساس مقررات کپی‌رایت، برای سایت ایرانیان آمریکا محفوظ است.Iranians Of America LLC

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

مشمولان سربازی

مشمولان سربازی که در خارج از ایران به سر می برند آیا اجازه ورود به ایران را دارند؟

  مشمولان سربازی که در خارج از ایران به سر می برند آیا اجازه ورود ...

error: Content is protected !!