سرطان سینه و بررسی مواردی که میتواند به جلوگیری از وقوع این بیماری کمک شایانی کند

204

سرطان سینه و بررسی مواردی که میتواند به جلوگیری از وقوع این بیماری کمک شایانی کند : امروزه یکی از شایع ترین عوامل مرگ و میر ابتلا به سرطان است.

به گزارش سایت ایرانیان آمریکا  یکی از شایع ترین انواع سرطان مخصوصا در خانوم ها سرطان سینه است که در ادامه مطلب به بررسی مواردی خواهیم پرداخت که با رعایت آنها می توانید از وقوع این بیماری جلوگیری کنید!

  1. راه بروید

شاید همیشه مطالبی مانند این را که ورزش کنید ، بدوید و فعالیت داشته باشید تا سالم باشید را همیشه شنیده باشید و این مطلبی کاملا درست است زیرا با داشتن تجرک روزانه می توانید سلامتی خود را تضمین کنید بر اساس تحقیقات انجام شده اگر در طول یک هفته ۳۰۰ ساعت تحرک داشته باشید خطر ابتلا به سرطان سینه را به شدت کاهش خواهید داد.

۲٫ خوردن فیبر

خوردن مداوم فیبر یکی از عواملی است که به کاهش خطر ابتلا به سرطان سینه کمک می کند و به طور معمول خانوم هایی که در دوران نوجوانی خود مقدار مشخصی از فیبر را به صورت روزانه مصرف میکنند نسبت به سایر افراد کمتر در خطر ابتلا به سرطان سینه قرار می گیرند و برای تامین فیبر مورد نیاز بدن میتوانید از میوه هایی همچون توت فرنگی ، سیب ، پرتغال ، موز یا حبوبات مختلف استفاده کنید.

۳٫ چربی غذا را کنترل کنید

درست است که باید فیبر مورد نیاز بدن را تامین کرد اما باید نسبت به چربی بیش از حد برخی مواد غذایی یا حتی میوه جات محتاط بود مواردی چون آواکادو ، زیتون ، بادام و … می تواند بیش از اندازه بدنتان چربی به شما انتقال دهد و این قضیه ممکن است ریسک ابتلا به سرطان سینه را افزایش دهد.

۴٫ مصرف الکل را کاهش دهید

اگر از ان دسته از افراد هستید که برای مستی کوتاهی عادت به خوردن مداوم الکل دارید باید بدانید در افرادی که به طور متوسط هفته ای یک بار الکل مصرف می کنند ۱۳% احتمال ابتلا به سرطان سینه بیشتر است و ممکن است آنها را در خطر جدی قرار دهد.

۵٫ مصرف سیگار

مصرف سیگار علاوه بر احتمال ابتلا به سرطان ریه یکی از عوامل اصلی در ابتلا به سرطان سینه است و مخصوصا افرادی که به مصرف زیاد سیگار عادت دارند این خطر ممکن است بیشتر از حالت عادی باشد.

ترجمه توسط سایت ایرانیان آمریکا

منبع : tiphero

 

نظرات بسته شده است، اما بازتاب و پینگ باز است.

error: Content is protected !!