زنان سیگاری در تحقیقی گسترده مورد مطالعه قرار گرفتند و نتایج حیرت آور بودند!

 

زنان سیگاری در تحقیقی گسترده مورد مطالعه قرار گرفتند و نتایج حیرت آور بودند : تحقیقی که اخیرا انجام شد شاید یکی از جامع ترین تحقیق ها در مورد زنانی باشد که به مصرف سیگار عادت دارند!

به گزارش سایت ایرانیان آمریکا این تحقیق بر روی بیش از نیم میلیون زن انجام شده است که سیگار مصرف می کردند و بازه سنی آنها بین چهل تا هفتاد سال بوده است و این مقاله که در نشریه بیرتانیا منتشر شده است هفت سال به طول انجامید.

محققان بعد از مشاهده نتایج اظهار داشتند که این تحقیق باید زنگ خطر جدی برای زنان سیگاری باشد زیرا نتایج بسیار حیرت آور است.

razagi-final

این تحقیق عنوان داشته است زنان سیگاری اثر مشابهی نسبت به زنانی داشته اند که بیماری قندی یا فشار خون بالا دارند و این دسته از افراد نسبت به مردان در معرض بیماری قلبی بیشتری می باشند.

این تحقیق علاوه بر هشدار به این دسته افراد تاکید داشته است که پزشکان نیز باید در تشخیص بیماری زنانی که در خطر این بیماری هستند مهارت بیشتری کسب کنند .

در این تحقیق 5081 نفر هنگامی که اولین حمله قلبی خود را تجربه کردند در میانشان از هر سه نفر یک نفر به مصرف سیگار دچار بوده است.

اما همچنان مردان سه برابر زنان در معرض خطر بیماری هستند و زنان سیگاری سه برابر زنانی که سیگار مصرف نمیکنند در معرض بیماری های قلبی هستند و فشار خون بالا نیز بیشتر از مردان بر روی زنان تاثیر داشته است.

در پایان این مقاله محققان اعلام داشته اند که هنوز به دلایل قانع کننده ای دست نیافته اند که چرا جنسیت تاثیر مستقیمی بر روی این آمار دارند اما فرضیه هایی برای این اتفاق دارند که هنوز اثبات نشده است.

می توان به دلایل بیولوژیکی ، رژیم نا مناسب و سبک زندگی به عنوان اصلی ترین دلایل ابتلا به بیماری های قلبی اشاره کرد .

انتشار توسط سایت ایرانیان آمریکا

عضويت  در ایرانیان آمریکا

منبع :BBC

© 2018 تمام حقوق این وب‌سایت، بر اساس مقررات کپی‌رایت، برای سایت ایرانیان آمریکا محفوظ است.Iranians Of America LLC

razagi-final
x

Check Also

خرید وسایل

خرید وسایل استفاده شده ای که میتواند اشتباه بسیار بزرگی باشد!

  خرید وسایل استفاده شده ای که میتواند اشتباه بسیار بزرگی باشد : شاید خرید ...

error: Content is protected !!