زنان سیگاری در تحقیقی گسترده مورد مطالعه قرار گرفتند و نتایج حیرت آور بودند!

270

زنان سیگاری در تحقیقی گسترده مورد مطالعه قرار گرفتند و نتایج حیرت آور بودند : تحقیقی که اخیرا انجام شد شاید یکی از جامع ترین تحقیق ها در مورد زنانی باشد که به مصرف سیگار عادت دارند!

به گزارش سایت ایرانیان آمریکا این تحقیق بر روی بیش از نیم میلیون زن انجام شده است که سیگار مصرف می کردند و بازه سنی آنها بین چهل تا هفتاد سال بوده است و این مقاله که در نشریه بیرتانیا منتشر شده است هفت سال به طول انجامید.

محققان بعد از مشاهده نتایج اظهار داشتند که این تحقیق باید زنگ خطر جدی برای زنان سیگاری باشد زیرا نتایج بسیار حیرت آور است.

این تحقیق عنوان داشته است زنان سیگاری اثر مشابهی نسبت به زنانی داشته اند که بیماری قندی یا فشار خون بالا دارند و این دسته از افراد نسبت به مردان در معرض بیماری قلبی بیشتری می باشند.

این تحقیق علاوه بر هشدار به این دسته افراد تاکید داشته است که پزشکان نیز باید در تشخیص بیماری زنانی که در خطر این بیماری هستند مهارت بیشتری کسب کنند .

در این تحقیق ۵۰۸۱ نفر هنگامی که اولین حمله قلبی خود را تجربه کردند در میانشان از هر سه نفر یک نفر به مصرف سیگار دچار بوده است.

اما همچنان مردان سه برابر زنان در معرض خطر بیماری هستند و زنان سیگاری سه برابر زنانی که سیگار مصرف نمیکنند در معرض بیماری های قلبی هستند و فشار خون بالا نیز بیشتر از مردان بر روی زنان تاثیر داشته است.

در پایان این مقاله محققان اعلام داشته اند که هنوز به دلایل قانع کننده ای دست نیافته اند که چرا جنسیت تاثیر مستقیمی بر روی این آمار دارند اما فرضیه هایی برای این اتفاق دارند که هنوز اثبات نشده است.

می توان به دلایل بیولوژیکی ، رژیم نا مناسب و سبک زندگی به عنوان اصلی ترین دلایل ابتلا به بیماری های قلبی اشاره کرد .

انتشار توسط سایت ایرانیان آمریکا

منبع :BBC

نظرات بسته شده است، اما بازتاب و پینگ باز است.

error: Content is protected !!