روغن نارگیل و باور های اشتباه در مورد بی ضرر بودن آن در رژیم های غذایی !

240

روغن نارگیل و باور های اشتباه در مورد بی ضرر بودن این روغن در رژیم های غذایی  : انجمن بیماری های قلبی آمریکا اخیرا مقاله ای در مورد مضرات استفاده از روغن نارگیل ارائه داده است.

به گزارش سایت ایرانیان آمریکا در این مقاله آماده است اثر این روغن در LDL  بد خون هفت از هفت می باشد و در این تحقیق تفاوتی ما بین روغن نارگیل و روغن های مشابه که چربی بالا در خود دارند نیامده است.

در حقیقت در هنگام مصرف این روغن تفاوتی با زمانی که شما روغن هایی مانند کره ، روغن حیوانی یا پالم می کنید وجود ندارد و روغن نارگیل ۸۲% چربی اشباع شده در خود دارد و این در حالی است که در کرده ۶۳% در چربی حیوانی ۵۰% و در گوشت خوک ۳۹% چربی اشباع شده موجود می باشد.

همین چربی اشباع شده بیش از حد روغن نارگیل موجب وقوع بیماری های قلبی به دلیل بالا رفتن کلسترول خون می شود و انجمن بیماری های قلبی امریکا نیز به همین دلیل شدیدا توصیه می کنید از مصرف این روغن جلوگیری کنید .

محققان اذعان داشته اند که از اینکه مردم فکر می کنند روغن نارگیل سالم می باشد بسیار معتجب هستند زیرا این روغن تقریبا ۱۰۰% چرب می باشد.

دلیل این که این روغن در برخی از رژیم های لاغری وجود دارد وجود تری گلیسیرین کمتر نسبت به بقیه روغن ها است اما با این حال توصیه شده است که اگر استفاده از این روغن را برای تری گلیسرین کمتر در رژیم خود قرار می دهید به دلیل اینکه جذب کلسترول مضر بدن شما بالا نرود حتما به میزان ۶% در مجموع چربی مصرفی خود قرار دهید .

اما قبل از این که به صورت کلی این روغن ها را از زنجیره غذایی خود حذف کنید توجه داشته باشید که مصرف درست و به اندازه مواد غذایی در کنار هم میتواند به سلامتی بیشتر بدن شما کمک کند و این که شما به صورت کلی مواردی مثل شکر سفید روغن نارگیل آرد و خیلی چیزهای دیگر را به کلی از رژیم خود حذف کنید و به جای آنها از روغن های گیاهی یا روغن زیتون استفاده کنید یقینا ضامن سلامتی شما و جلوگیری از بیماری های قلبی نمی باشد .

ترجمه توسط سایت ایرانیان آمریکا

منبع : usatoday

نظرات بسته شده است، اما بازتاب و پینگ باز است.

error: Content is protected !!