روش های پیدا کردن کار در آمریکا

روش های پیدا کردن کار در آمریکا
593

روش های پیدا کردن کار در آمریکا
روش پیدا کردن کار در آمریکا با ایران با وجود شباهت ساختاری (عرضه و تقاضا) اما کمی متفاوت است
گفته های زیر تجربه های شخصی هستند و ممکن است روش های بهتری نیز وجود داشته باشد. پس اگر تجربه های موفقی دارید با دیگران همخوان کنید

روش های پیدا کردن کار در آمریکا
روش های پیدا کردن کار در آمریکا

اولین قدم برای پیدا کردن کار در آمریکا دانستن این نکته است که شغل های مشابه با شغل شما در اینجا چه عنوانی دارند. مثلا یک تایپیست ممکن است در اینجا تایپیست نامیده نشود. برای اینکار باید از سایت های جستجوی کار که در ارسال های بالا مثال زده شده کمک بگیرید. همچنین با جستجو در روزنامه های محلی می توانید این عناوین را پیدا کنید
قدم بعدی یافتن شرکت ها، موسسات و بنگاه هایی است که به شغل، تخصص و نیروی شما نیاز دارند. به عنوان مثال یک حسابدار می تواند در دامنه گسترده ای از شرکت ها و موسسات کار کند. اما یک پرستار فقط در بیمارستان ها و یا مراکز خدمات درمانی بهداشتی.
برای پیدا کردن این شرکت ها به سادگی می توانید در اینترنت جستجو کنید. آگهی های اینترنتی مربوط به این شرکت ها را به دو روش می توان پیدا کرد: ۱- در سایت های حستجوی کار و با استفاده از کلید واژه ها (مثلا عنوان شغلی خود) و ۲- با مراجعه به وب سایت شرکت ها و موسسات مرتبط. تقریبا همه شرکت ها در وبسایت خود دارای قسمتی برای استخدام (یا فرصت های شغلی) هستند. با مراجعه منظم به این قسمت ها می توانید از آگهی های جدید باخبر شوید.

سومین و مهمترین مرحله درخواست شغل است. درخواست شغل یا کاغذی است و یا اینترنتی.
در هر دو حالت روش درخواست مانند هم است. با کمی تفاوت.

برای درخواست شغل معمولا سه مولفه وجود دارد که باید ارسال شوند:
۱-فرم های مربوط به استخدام در شرکت آگهی دهنده
۲- رزومه شغلی (شامل سوابق کاری و تحصیلی و …)
۳- نامه درخواست معروف به Cover Letter
و در بعضی از زمینه های شغلی (مانند شغل های دانشگاهی و تحقیقاتی) ممکن است شما نیاز به ۴- توصیه نامه نیز داشته باشید. توصیه نامه را باید استاد راهنمای شما، استاد شما و یا رییس قبلی شما در محل استخدام قبلی برایتان بنویسد و به شرکت آگهی دهنده ارسال کند.

رزومه شغلی معمولا در دو یا سه صفحه نوشته می شود و شامل مشخصات شما، سوابق حرفه ای، سوابق تحصیلی، توانایی های حرفه ای، توانایی های فردی و گروهی و سایر مهارت ها می باشد. معمولا زبان و کامپیوتر در این رزومه جای ثابتی دارد. و به عنوان یک عرف در انتهای رزومه هم نام و نشانی و مشخصات تماس دو یا سه نفر معرف (استاد راهنما، رییس قبلی و یا دوستی که در حال حاضر در شرکت آگهی دهنده مشغول کار است) نوشته می شود.
رزومه باید خلاصه و موثر باشد. نمونه های رزومه برای شغل های مختلف در اینترنت فراوان است. بعدا چند نمونه را همینجا ارسال خواهم نمود.

نامه درخواست یا کاور لتر. اهمیتش اگر از رزومه بیشتر نباشد کمتر نیست. و به نظر شخصی من مهمتر از رزومه است.
در کاور لتر شما ضمن معرفی مختصر خود باید عنوان کنید: برای چه شغلی این نامه را می نویسید، چه توانایی های دارید که شما را برای شغل مورد نظر شایسته نشان می دهد و باید نشان دهید که چرا شما برای شغل مورد نظر بهترین گزینه هستید.
کاور لتر تکرار رزومه نیست! بلکه تفسیر و ترجمه آن است به نحوی که کارفرما با خواندن آن متقاعد شود شما بهترین فرد ممکن هستید. معمولا کاور لتر با درخواست شما برای یک مصاحبه حضوری پایان می یابد. باید نحوه پیگیری بعدی را نیز مشخص کنید. اینکه شما بعدا دوباره تماس می گیرید یا اینکه منتظر جواب آنها می مانید.
نمونه هایی از کاور لتر بعدا همینجا ارسال خواهم کرد.

نکات مهم دیگر:
– مبلغ حقوق درخواستی
– زمان تماس گرفتن
– نکات مهم برای مصاحبه
– دقت کردن به نکات ریز و مهم مربوط به نژاد و مذهب و جنسیت
درباره این نکات بعدا خواهم نوشت. از دوستانی که دارای تجربیاتی هستند نیز دعوت می کنم به گسترش تجربیات کمک کنند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

error: Content is protected !!