راهپیمایی آستین در اعتراض به حقوق زنان صورت گرفت.

269

راهپیمایی آستین در اعتراض به حقوق زنان صورت گرفت : امروز سه راهپیمایی در شهر آستین و مرکز شهر در حمایت از حقوق زنان و خشونت های جنسی علیه زنان و برابری موقعیت اجتماعی برگزار شد که مخاطب بسیاری از مردم شخص رییس جمهور بود و به همین خاطر بسیاری از مردم این روز را روز مقاومت نام گذاری کردند.

به گزارش سایت ایرانیان آمریکا به نقل از kxan سال گذشته جنبشی همانند این جنبش در راستای احقاق حقوق زنان صورت گرفت که کم کم به سرتاسر خاک آمریکا کشیده شد و تنها در آستین ۵۰۰۰۰ نفر برای این راهپیمایی حاضر شدند.

اما در سال ۲۰۱۸ این راهپیمایی به صورت سه گانه خود را نمایش داد که اولی آن در ساعت ۱۰ صبح در نزدیکی شهرداری آستین با تجمع مردم شروع شد آنها رییس جمهور ترامپ را برای توجه و تجدید نظر در مورد خواسته آنها صدا کردند .

دومین گرهمایی که با عنوان  “Texas Handmaids Procession” نام داشت و با الهام از آخرین کتاب مارگارت آتوود با عنوان “The Handmaid’s Tale,” صورت میپذیرفت و هدف مردم بیشتر آن بود که اعضای کنگره صدای مردم معترض را بشنوند و به خواسته های آنها اهمیت قائل شوند .

سومین راهپیمایی و در واقع آخرین راهپیمایی از همایش و اعتراض مردم شهر آستین با عنوان “۴۵th Texas Roe v. Wade Rally,”  و بیشتر تحت تاثیر اتفاق اخیری بود که در یکی از دادگاه ها عالی آمریکا رخ داده بود.

این اتفاق در مورد این بود که زنان بعد از اینکه حامله شدند در مورد نگه داشتن بچه یا سقط جنین اختیار کامل دارند و این راهپیمایی نیز در ساعت یک بعد از ظهر آغاز شد.

نکته جالب در موردآخرین راهپیمایی آستین این بود که در خلال این مراسم برنامه های جانبی از قیل موسیقی و سخنرانی برای کسانی که در این راهپیمایی اعتراضی برای احقاق حقوق زنان شرکت کرده بودند برگزار شد.

 

ترجمه توسط سایت ایرانیان آمریکا

منبع :kxan

نظرات بسته شده است، اما بازتاب و پینگ باز است.

error: Content is protected !!