دکتر خیابانی دکتری که خود را شبیه بی خانمان ها میکند!!

161

دکتر خیابانی دکتری که خود را شبیه بی خانمان ها میکند!شاید دکتر شدن آرزوی خیلی از انسانها باشد زیرا بعد از اینکه آنها مدارج تحصیلی را طی کردند از جایگاه اجتماعی بسیار خوبی برخوردار خواهند شد و همیشه زندگی خوبی را خواهند داشت اما من دکتری را میشناسم که بعد از پایان تحصیلش بعضی از شب های هفته با پوشدن لباس های کهنه و کثیف به خیابان میرفت و مدت زیادی را در آنجا میگذراند! اما داستان از چه قرار است ؟

من واقعا شکه میشوم وقتی میبینم افرادی بیمار همینطور در گوشه ای از خیابان رها شده اند این واقعا مثل این میاند که شما در یک جهان دیگر هستید.

دکتر جیمی وترس  یا همان دکتر خیابانی کسی بود که از روی عمد خود را شبیه افراد خیابانی میکرد تا با حضور در کنار آنها به افرادی که مسلما توان پرداخت هیچ هزینه مالی را ندارند خدمات درمانی ارائه دهد . در واقع او تمام تلاشش را میکند به کسانی که هیچ وقت توان مراجعه به مطب وی را ندارند کمک کند.دکتر خیابانی در همین باره میگوید:

من واقعا شکه میشوم وقتی میبینم افرادی بیمار همینطور در گوشه ای از خیابان رها شده اند این واقعا مثل این میاند که شما در یک جهان دیگر هستید. پیر و جوان و بزرگ و کوچک همگی در خیابان با بیماری های مختلف رها شده اند حتی زنان و بچه هایی که تجربه خوشنت خانگی و یا تجاوز و غیره را داشته اند همگی به حال خود رها شده و اند و هرکدام از آنها سرگذشتی داشته اند.

بیخانه مان ها هزینه درمانی بسیار زیادی برای دولت دارند و اکثر آنها مدت زیادی در اتاق مراقبت نگه داری نمیشوند به همین دلیل بیماری آنها درمان نمیشود و به همین شکل در جامعه رها میشوند.
به مدت ۲۳ سال او در زیر پل ها گوشه خیابان و جاهای مختلف دیگر به درمان مردم مشغول بوده است .
او میگوید پدر وی نیز همچین کاری میکرده است و برای همین او یک پروژه یک نفره را در سر تا سر شهر برای درمان بیماران آغاز کرد.
در طول این مدت و از سال ۱۹۹۲ گروه وی توانشتند بیشتر از ده هزار شخص را کمک رسانی کنند و به بیش از ۱۲۰۰ نفر از آنها نیز کمک کردند که زیر یک سقف مستقر شوند.
وی همچنین فعالیت های این مجموعه را گسترش داد و توانست با ترفند ها ی مختلف توانست امتیازهای زیادی را برای بی خانمانان بگیرد که یکی از مهترین آنها گرفتن غذای عروسی های کنسل شده و توزیع آن بین بی خانمانان بوده است و همچنین داشتن یک ون سیار که به درمان در لحظه بیماران بی خانمان کمک زیادی میکرد.
در حال حاضر ایننی طرح در سطح بسیار وسیع جهانی در حال اجراست که توسط افراد مختلف پیگیری میشود به نوعی میتوان گفت که ویترس بان گذار درمان خیابانی بیماران بی خانمان است که میتوان گفت علاوه بر کمک به این افراد محروم به سلامت جامعه نیز کمک شایانی میکند.

ترجمه توسط سایت ایرانیان آمریکا

منبع : CNN

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

error: Content is protected !!