دوستانی که به دنبال ساخت کردیت هیستوری یا بازسازی کردیت خود هستندبه نکات زیر توجه بفرمایید

 

کردیت هیستوری شما نشان می دهدکه شما چطور کردیتتان را در گذشته مدیریت کردید. به عبارتی انعکاسی هست از عادتهای کردیتی شما. اهمیت این هیستوری تا جایی هست که پایه و اساس کردیت لسکور شما را می سازد.اعطاء کنندگان کردیت با آنالیز کردن کردیت هیستوری شما ریسک وام دهی به شمارا ارزیابی می کنند. اگر اعطاء کنندگان کردیت قادربه چک کردن کردیت هیستوری شما از سه کردیت بیرو Experian, Equifax,  و TransUnion نباشند هیچ نوع کردیتی به شما ارائه نمی کنند و عملا دریافت کردیت کارت و وام برای شما امکان پذیر نخواهد بود. دوستانی که کردیت هیستوری کافی وقوی ندارند همگی به اهمیت ساخت کردیت واقف هستیم. در کشوری مثل آمریکا، زمانی که اقدام به اجاره یک آپارتمان می کنید، صاحبخانه کردیت هیستوری شما رو مرور می کند. حتی کارفرمایان قبل از ارائه پیشنهاد شغلی کردیت شما رو چک می کنند تا ببیندآیا در زمینه مسائل مالی فرد مسئولی هستید یا خیر، و همچنین شرکتهای بیمه, برق، گاز، و تلفن.

این هفته تاکتیکهایی دیگری غیر از تاکتیک کردیت کارت را در اختیارتون می گذارم که بتوانید با به کار گیری آن تاکتیکها نه تنها پروفایل کردیتی بسازید بلکه کردیت هیستوری فعلی خود را قویتر نمایید .

۱- گزارش مربوط به وامهای دانشجویی به کردیت بیروها ارسال می شود، پس پرداخت ماهیانه و به موقع وامهای دانشجویی می تواندکمک بزرگی به ساخت یک  کردیت هیستوری قوی باشد.

razagi-final
sadaf-omidi

۲- دریافت Installment Loans که شامل وام خانه، وامهای شخصی، و وام خرید خودرو می باشدو انجام پرداختهای ماهیانه، در موعد مقرر و بدون تاخیر راه دیگری برای ساخت کردیت است. در نظر داشته باشید که شما خیلی راحتر می توانید برای دریافت وام خورو واجد شرایط لازم باشید تا وام خرید خانه ویا وامهای شخصی.

۳- تاکتیک بعدی دریافت وام از سازمانهایی مثل Mission Asset Fund  و یا MAF ویا شرکاء غیر انتفاعی آن هست که این روزها خیلی متداول شدند. این سازمانها وامهایی را برای افرادی با درآمد پایین در نظر گرفتند که دریافت این نوع وامها و باز پرداخت مسئولانه اقساط در زمان مقرر کمک به ساخت کردیت می نماید.

جای تبلیغ شما اینجاس

۴- پرداخت به موقع اجاره خانه راه دیگری برای ساخت کریت هیستوری می باشد البته تحت شرایط خاصی. توجه داشته باشید که در شرایط معمول و نرمال پرداخت به موقع اجاره خانه و یا صورتحسابهای آب، برق وگاز در کردیت ریپورت شما منعکس نمی گردد ولی اگر هر کدام از این حسابها delinquent شوند یعنی پرداخت صورتحساب از طرف شما با تاخیر انجام شود و یا اصلا پرداختی صورت نگیرد، اطلاعات مربوطه به صورت آیتم منفی وارد ریپورت شما می شود. نکته مهم این است که تنها در صورت درخواست از سوی شما، و قبول درخواست از طرف صاحبخانه، گزارش پرداختهای مثبت و به موقع اجاره خانه  به کردیت بیرو ها ارسال می گرددو Experian اطلاعات را در کریت ریپورت شما منظور می نماید.

۵- اگر به دلیل نداشتن کردیت هیستوری کافی موفق به دریافت وام خودرو نشدید می توانید از فاینانس کمپانی بخواهید که   Extended View Score  شما را از Experian درخواست و مرور نماید. Extended View Score  شامل اطلاعاتی برگرفته از منابعی ماوراء کردیت ریپورت شما است که به فاینانس کمپانی کمک می کند که نه تنها قادر به شناسایی بهتر عادتهای کردیتی باشد و بلکه ریسک کردیتی شما را بهتر ارزیابی کند.
6-  دریافت Secured Loan تاکتیک دیگری برای ساخت کردیت هیستوری قوی است. Secured Loan نوع خاصی از وام هست که از طرف بانکها و Credit Unions به افرادی با کردیت کم یا بد کردیت ارائه می دهد که البته به نوعی کمک به این افراد هست برای ساخت ویا بازسازی کردیتشان.   Secured Loan شامل Credit Builder Loan و Passbook/CDLoans است که با ریسک پایین سیستمی شبیه به سیستم Secured Card دارند

عضويت  در ایرانیان آمریکا

به عبارتی شما از یک طرف مبلغ خاصی را در حساب بانکی دپازیت می کنید که به آن سود تعلق می گیردو از طرفی دپازیت انجام شده وثیقه یا Collateral میشود جهت دریافت وام ازبانک. البته در نظر داشته باشید که شما در ازاء وام دریافتی بهره می پردازید. به دو نکته مهم

در این رابطه توجه نمایید.

۱- بهره ای که بابت وام دریافت شده به بانک پرداخت می نمایید بیشتر از آن بهره ای هست که بابت پول دپازیت شده در حساب بانکی از بانک دریافت می کنید. در واقع بانک ازمحل تفاوت بین دو نرخ بهره دریافتی و پرداختی برای خود کسب درآمد می کند و در عین حال به شما کمک به ساخت کردیت هستوری می کند.

۲- قبل از دریافت این نوع خاص وام، اطمینان حاصل نمایید که lender یا بانک گزارش پرداختهای شما را به کردیت بیروها ارسال می نماید چون در صورت عدم ارسال اطلاعات به بیرو ها، دریافت این نوع وام کمکی به ساخت کردیت نمی کند.

دوستان عزیزمطالب ذکرشده فوق تنها بخشی از تاکتیکهای عملی ساخت کردیت هیستوری بود، در هفته های آینده راهکارهای بیشتری را در این رابطه در اختیارتان قرار خواهم داد. چنانچه سوال خاصی در زمینه امور کردیتی دارید لطفا به صفحه فیسبوک من Advanced Credit Therapy پیام خود را ارسال نمایید.

دوستان عزیز٫جهت حل مشگلات کردیتی و بالابردن کردیت اسکورخودبا من تماس بگیرید.

اگر با کردیت خود به مشکل خوردید میتوانید با خانم صدف امیدی با اطلاعات زیر تماس بگیرید .

کانال تلگرام

© 2018 تمام حقوق این وب‌سایت، بر اساس مقررات کپی‌رایت، برای سایت ایرانیان آمریکا محفوظ است.Iranians Of America LLC

Sadaf Omidy- Board Certified Credit Consultant
Email:  Omidy@AdvancedCreditTherapy.com
x

Check Also

کردیت

کردیت و محاسبات کردیت اسکور در حال تعمیرات اساسی

  کردیت و محاسبات کردیت اسکور در حال تعمیرات اساسی، با این تغیرات بزرگ که ممکن ...

error: Content is protected !!