در تگزاس دختری در مدرسه ای مورد اصابت گلوله قرار گرفت

در تگزاس
387

در تگزاس دختری در مدرسه ای مورد اصابت گلوله قرار گرفت .دختری که در مدرسه ای در تگزاس مورد اصابت گلوله قرار گرفته حالش خوب است. یک پسر متهم است. مقامات روز سه شنبه اعلام کردند: دختر پانزده ساله ای که در یک تیر اندازی در منطقه ی ایتالیا در تگزاس مجروح شده بود حالش خوب است، و یک پسر شانزده ساله متهم شده که به شدت به او حمله کرده است.

به گزارش سایت ایرانیان آمریکا به نقل از  kxan  لی جفری، سرپرست منطقه ی مدرسه ی ایندیپندنت در ایتالیا که به عیادت دختر در بیمارستان دالاس رفته بود در سخنانی به گزارشگران بیرون محوطه ی مدرسه گفت:”این یک نمایش عالی از قدرت این دختر است که توانسته از این اتفاق جان سالم به در ببرد.”

جفری در اظهاراتی خطاب به والدین و عموم مردم در روز سه شنبه بیان داشت: دختری که نام او پخش نشده است، دوشنبه صبح در دبیرستان منطقه ی ایتالیا در جنوب دالاس، چندین بار مورد شلیک گلوله قرار گرفته است.دادستانی منطقه ی الیس روز سه شنبه اعلام کرد: پسر نوجوانی که اندکی پس از تیر اندازی دستگیر شد متهم به دو مورد حمله ی شدید با استفاده از یک سلاح مرگبار شده است.

او در یک بازداشتگاه نوجوانان نگهداری می شد و یک دادگاه مقدماتی نوجوانان در روز چهارشنبه برای شنیدن مدعیات او برگزار می شود. پلیس نام متهم را منتشر نمی کند و مایکل تیلر رئیس پلیس بخش ایتالیا نظری در این رابطه نداد.ان مونتگومری دستیار دادستان منطقه، توضیحی در این رابطه که آیا پرونده ی این پسر در دادگاه نوجوانان باقی خواهد ماند یا اینکه دادستان او را یک متهم بالغ به حساب خواهد آورد ارائه نداد.

مونتگومری توضیح نداد که به چه دلیل مظنون به دو مورد حمله متهم شده است. جو فیتزجرالد مأمور اجرائیات کلانتری الیس کانتی هم نظری در این رابطه نداد.کاسی شوک، یک جوان ۱۷ ساله در مدرسه به آسوشیتدپرس گفت که “در حال رانندگی به سمت مدرسه بود که دید درب های مدرسه باز شدند و همه با داد و فریاد به بیرون مدرسه فرار می کردند”.
او میگوید بسیار عصبانی شد وقتی که فهمید متهم چه کسی بوده. به دلیل اینکه حداقل دو بار در مورد آن پسر به مسئولان مدرسه از قبیل معاونت شکایت کرده بود. او میگوید نشانه های بسیاری وجود داشته و این اتفاق می توانسته اجتناب پذیر باشد.او میگوید اولین بار وقتی که آن پسر ادعا کرد که یک “لیست ضربه” از دانش آموزان کلاس هشتم درست کرده و نام او نیز در آن لیست بوده به مسئولین مدرسه شکایت کرده است.

او میگوید پارسال، در یک کلاس این پسر عصبانی شد و چند قیچی را به سمت دوست من پرتاب کرد و یک کامپیوتر را به سمت دیوار پرت کرد. بعد از آن از کلاس اخراج شد و نهایتا دوباره اجازه ی حضور در کلاس پیدا کرد.تینا هیت که دخترش به این مدرسه می رفت به تلویزیون KDFW دالاس گفت که بعد از آنکه این پسر قیچی هایی را در حالت عصبانیت به سمت دخترش پرت کرده بود به مسئولین مدرسه شکایت کرده است.

جفری مکررا می گوید که او نمیتواند نظری در رابطه با اقدامات انضباطی دانش آموزان بدهد. او میگوید که “این ناحیه به قوانینی پایبند است که توسط آموزش و پرورش تگزاس ایجاد شده است. من مطمئنم که مدیران ما همیشه به درستی به قوانین آموزش و پرورش تگزاس استناد می کنند”.

در اظهارات روز سه شنبه ی او به والدین و عموم مردم گفت که “درک میکند که سوالات و نگرانی های زیادی وجود دارد”.جفری سه شنبه بعد از ظهر در یک کنفرانس خبری در یک کلیسا که کمتر از پنج دقیقه طول کشید گفت که مایل است تا جایی که امکان دارد به برخی نگرانی ها در این زمینه وجود پاسخ بدهد و همچنین به گفت و گو ها و گمانه زنی هایی که در مورد قوانین انضباطی دانش آموزان وجود دارد بپردازد.

او خاطر نشان کرد که هرچند می تواند به طور عمومی در رابطه با آئین نامه ها و روش های انضباطی صحبت کند اما قانون مسئولین منطقه را از سخن گفتن در رابطه با مسائل انضباطی دانش آموزان یا اتفاقات دیگر مربوط به ایشان منع کرده است.

شوک می گوید، دختری که در مدرسه مورد شلیک گلوله قرار گرفت، چند ماهی بود که به مدرسه ی آن ناحیه می رفت. او میگوید که دختر مختصرا با متهم قرار گذاشته اما چیز بیشتری در مورد او نمی داند.فیتزجرالد می گوید به عنوان بخشی از بازجویی ها مسئولین سوالاتی را مبنی بر هر گونه قرار ملاقاتی بین این دو نفر خواهند پرسید.
او میگوید مسئولین می‌دانند که تفنگی که در این تیر اندازی استفاده شده است از کجا تهیه شده است. اما این مسئله را به طور عمومی روشن نکرد.روز سه شنبه مدرسه دوباره بازگشایی شد. مامورین اداره ی فدرال الکل، تنباکو، سلاح های گرم و مواد منفجره قبل از آمدن دانش آموزان تمام ساختمان مدرسه را برای سلاح های گرم و مواد منفجره جست و جو کردند.

جفری گفت: که مامورین قانون در طول روز در محوطه ی مدرسه خواهند بود. این تضمینی از طرف ما برای دانش آموزانمان خواهد بود.ایتالیا شهری با جمعیتی بالغ بر ۲۰۰۰ نفر است که خودش را “بزرگترین شهر کوچک تگزاس” معرفی میکند و در ۴۰ مایلی (۶۵ کیلومتری) جنوب دالاس قرار دارد.

نظرات بسته شده است، اما بازتاب و پینگ باز است.

error: Content is protected !!