این تابستان ممکن است بدترین فصل برای کنه ها و حشرات در آمریکا باشد !

 

آمریکا همین طور که هوا در حال گرم شدن است، به این معنی است که شما موقعیت های بیشتری برای لذت بردن از بیرون دارید، اما دکتر ها در حال هشدار دادن به میلیون ها آمریکایی هستند تا مراقب خودشان در برابر حشرات کوچک باشند. آن ها می توانند حامل بیماری های لایم و نگرانی ها برای ساکنان شمال و شمال شرق آمریکا محدوده ی ایالت میشیگان تا ایالت مین. قسمتی از این محدوده نگران بیماری دیگری به اسم پواسان هستند. شما این اسم را زیاد خواهید شنید.

آیا این تابستان بدترین فصل برای این حشرات هست؟

به گزارش  سايت ايرانيان آمريكا به نقل ازسايت Huff Post اگر شما بچه دارید و قصد سفر به آن مناطق دارید خیلی مراقب باشید. اول این که جمعیت موش های سفید، همانند حشرات ( کنه ها) که روی گوزن می نشینند. با گرمایش زمین و زمستانی گرم تر از همیشه ، کنه ی پالوزا در بیرون منتظر شماست، مراقب باشید.

razagi-final
sadaf-omidi
این تابستان ممکن است بدترین فصل برای کنه ها و حشرات در آمریکا باشد

این تابستان ممکن است بدترین فصل برای کنه ها و حشرات در آمریکا باشد

بیماری پواسان چیست؟

ویروس پواسان یک ویروس معروف است، که عامل بروز ویروس مغزی در آمریکا و کانادا می باشد و علایم یک هفته بعد از قرارگیری در معرض ویروس ظاهر می شود. از جولای تا آپریل بهترین زمان برای رشدشان است و الان ما دقیقا در میانش هستیم. این ویروس جدید عواقب زیادی دارد. جمعیت کنه هایی که روی گوزن رشد می کنند در حال افزایش است.

این تابستان ممکن است بدترین فصل برای کنه ها و حشرات در آمریکا باشد

عضويت  در ایرانیان آمریکا

حشراتی که روی سگ های شما بعد از بیرون آمدنتان از پارک می بینید  فرق می کنند. شما چه توصیه ای دارید؟

کنه ای که روی گوزن می نشیند خیلی کوچک است. سگ ها می توانند این حشره و حتی بیماری لایم را نیز بگیرند. سعی بکنید لباس خوب بپوشید، داخل چمن های خیلی بلند نرید، شلوارتان را داخل جوراب هایتان بگزارید. از بیرون که برگشتید، حتما حمام بگیرید. آن ها احتمال قایم شدن دارند.

اگر پیدا کردید یکی از آن ها را موارد زیر را فورا انجام دهید:

مردم کارهای متفاوتی انجام می دهند، سوزاندن با کبریت، ریختن روغن روش، غیره. این کار ها را اصلا نکنید، به خاطر این که شما باکتری را به جریان خونتان هل می دهید.

بهترین کار این است که شما موچین خود را بردارید و به پوستتان تا جایی که می توانید نزدیک شوید.پشت و یا شکمش را نگیرید،  سر حشره را بگیرید و آرام و نجیبانه این حشره یا کنه را بیرون بکشید. بعد از کشیدن بیرون حشره یا کنه آن را داخل شیشه ی الکلی گذاشته و رویش چسب بزنید که نتواند در بیاید.

منبع : Huff Post

گروه ايرانيان آمريكا

مترجم : على گل صباغ

ويرايش : شهرام فقيه لو

© 2018 تمام حقوق این وب‌سایت، بر اساس مقررات کپی‌رایت، برای سایت ایرانیان آمریکا محفوظ است.Iranians Of America LLC

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

اظهارنامه مالیاتی

چه افرادی را می توان به عنوان وابسته مالی در اظهارنامه مالیاتی و از تخفیف مالیاتی آن ها استفاده کرد؟

  اظهارنامه مالیاتی و اینکه چه افرادی را می توان به عنوان وابسته مالی (Dependent) ...

error: Content is protected !!