حداکثر مقدار وام دانشجویی در آمریکا

490

حداکثر مقدار وام دانشجویی (استفورد) سوبسید دار و بدون سوبسید

مقدار کمک های مالی دیگری که دریافت کرده اید و مقدار هزینه های دانشجویی شما، می تواند وام دانشجویی سالانه شما را محدود سازد. مبلغ کل کمک دانشجویی به شما که شامل وام دانشجویی هم می شود، نمی تواند از هزینه های دانشجویی شما بیشتر شود، حتی اگر شما به سقف وام سالانه نرسیده باشید.

حداکثر مقدار وام دانشجویی در آمریکا

جدول زیر میزان حداکثر وام سالانه و مجموع/شغلی با سوبسید و بدون سوبسید را نشان می دهد.

دانشجوی کارشناسی تحت تکفل
دانشجوی کارشناسی تحت تکفلی که وام اضافی به والدین وی تعلق        نمی گیرد*

سقف بدهی مقطع بالاتر از کارشناسی، شامل وام دانشجویی دریافت شده در مقطع کارشناسی هم می شود.
* اگر درخواست والدین برای دریافت وام اضافی رد شود، خود بخود یک وام دانشجویی اضافی بدون سوبسید به دانشجوی تحت تکفل داده می شود. با این وجود، اگر والدین وام گیرنده نسبت به رای اعطای وام تقاضای تجدید نظر کنند و درخواست وام اضافی انها بعداً مورد پذیرش واقع شود، در اینصورت دانشجوی تحت تکفل دیگر واجد شرایط برای وام دانشجویی اضافی بدون سوبسید نمی باشد.

حداکثر وام دانشجویی برای گواهینامه معلمین ۱۲۵۰۰ دلار در سال می باشد.

طبق مقررات فدرال، صلاحیت دریافت وام بر اساس سقف وام سال پنجم مقطع کارشناسی می باشد، اگر چه ملزم به داشتن مدرک کارشناسی باشید و دانشکده تحصیلات تکمیلی دانشگاه ایالتی پنسیلوانیا به شما پذیرش داده باشد.

دانشجویان کارشناسی در حال فارق التحصیل شدن که به اندازه یک ترم وام دارند، نمی توانند حداکثر وام سالانه را دریافت کنند.

مقررات فدرال حکم می کند که دانشجوی سال آخر که برای یک ترم ثبت نام کرده و در همان سال تحصیلی فارق التحصیل می شود، وام دانشجویی برای وی تقسیم بندی شود.

حداکثر مدت صلاحیت دریافت وام دانشجویی سوبسید دار

دانشجویانی که اولین وام دانشجویی سوبسید دار خود را پس از اول جولای ۲۰۱۳ دریافت می کنند، مشمول محدودیت زمانی می شوند که نباید از ۱۵۰ درصد طول دوره تحصیلی شخص وام گیرنده تجاوز نماید. این محدودیت زمانی شامل وام بدون سوبسید و وام اضافی نمی شود.

مثالهایی از محدودیت زمانی وام سوبسید دار برای کسانی که برای اولین بار دریافت می کنند

دوره کارشناسی: ۱۵۰ درصد ۴ سال = ۶ سال؛ پس برای دوره کارشناسی حد اکثر ۶ سال

دوره کاردانی: ۱۵۰ درصد ۲ سال = ۳ سال ؛ پس برای دوره کاردانی حداکثر ۳ سال

به محض رسیدن به سقف دوره صلاحیت، شما همچنان می توانید وام بدون سوبسید دریافت کنید تا زمانیکه هنوز به سقف مجموع وام که در فهرست بالا مشاهده می کنید نرسیده باشید.

اگر شما دوره آموزشی خود را به دوره ای که طول آن متفاوت است تغییر دهید، سقف دوره صلاحیت شما می تواند تغییر کند. وام دانشجویی سوبسید دار که برای دوره آموزشی قبلی دریافت کرده اید در سقف دوره آموزشی کنونی شما لحاظ خواهد شد.

تفاوت وام دانشجویی سوبسید دار و بدون سوبسید

وام دانشجویی سوبسید دار: بهره این وام در حین تحصیل شما تا شش ماه پس از اینکه فارغ التحصیل شوید توسط دولت پرداخت می شود و شما تا این هنگام از بهره وام معاف هستید.

وام دانشجویی بدون سوبسید: از زمانی که وام به شما داده می شود بهره به آن تعلق می گیرد که شما مسؤل پرداخت آن هستید. البته تا شش ماه پس از خاتمه تحصیل ملزم به بازپرداخت وام تحصیلی نمی باشید اما در تمام مدت بهره به آن اضافه می شود.

 مترجم : انتونی علیزاده

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

error: Content is protected !!