توصیه های در مورد تحصیل و کار در آمریکا

315

برای تحصیل و کار در آمریکا بهتره شما ابتدا تصمیم بگیری که میخوای کدوم فیلد رو در آینده در دانشگاه ادامه بدی و تو این فاصله سعی کنی روی اون تمرکز کنی و کارت رو در اون زمینه در سطح پایین تر شروع کنی تا بتونی تجربه ای پیدا کنی و در دراز مدت هم برات مفید باشه .

توصیه های در مورد تحصیل و کار در آمریکا

در مورد مدرکت باید بگم که بحث قبولی مدرک در امریکا رو باید به دو بخش تفکیک کرد : بخش اول معتبر بودن برای دانشگاهه که تا حدودی حرف شما درسته و برخی جاها قبول ندارند ولی بخش دوم مربوط به بازار کاره که باید بگم اگر اون کاری که براش اپلای کردید رو بلد باشید میتونه تا حدود بسیار زیادی مشکل مدرک رو حل کنه چون واقعیت اینه که مهارت شما برای انجام کار برای هر شرکتی مهمه نه صرف مدرک ! بسیاری از افرادی که از همینجا فارغ التحصیل میشن هم در ابتدا مهارت خاصی که بدرد شرکتها بخوره ندارند و خیلی از شرکتها تمایل دارند که افراد با تجربه رو جذب کنند حتی به قیمت اینکه مهاجر بوده و یا تازه به اینجا اومده و هنوز هم با فرهنگشون اشنایی کامل نداره . برای همینه که میبینید که بعضا مهاجران که به اینجا میاند خیلی سریع رشد میکنند چون بسیاری از اونها ادمهای با سابقه ای در کشور خودشون بودند و تونستند این موضوع رو که از پس کار بر میان رو به اون شرکت خاص ثابت کنند.
در نهایت سابقه کاری، اینکه برای هر رشته ای در امریکا سابقه کاری بسیار با ارزش تر از مدرک تحصیلیه و جالبه که اینجا طبق استاندارد رزومه نویسی خودشون میگن اگر سابقه کار داری باید اونو در اوایل رزومه قرار بدی و مدرک و دانشگاه رو پایین تر و در انتهای رزومه بداری !
پس اگر قصد ادامه تحصیل و کار در آمریکا در بخش نفت و گاز رو دارید مهارت و تواناییتون رو در این بخش بالا ببرید و دوره های مربوطه برای اینکار و نرم افزاری مربوطه رو یاد بگیرید که وقتی اینجا اومدید بتونید گواهینامه اینجا رو بگیرید و در واقع فقط ازمون رو بدید و هزینه کلاس رو که سر سام اوره نپردازید .و اگر هم میخواید در کامپیوتر ادامه تحصیل بدید که بسیار هم فیلد خوبیه کلاسهای برنامه نویسی و دانش به روز کامپیوتر رو یاد بگیرید که اینجا با کمی مطالعه و کار بتونید به سادگی خودتون رو به سطح بازار کار امریکا برسونید . این موضوع برای همه ما صدق میکنه و برای همه رشته ها و گرایش ها میشه از همین الگو استفاده کرد.
یک مورد کلی دیگه، اینکه درسته که میشه فیلد رو عوض کرد ولی این رو هم در نظر بگیرید که اینکار میتونه هزینه زمانی و مادی زیادی داشته باشه و چند سالی شما رو از مسیرتون دور کنه چون شما ممکنه در یک کاری متوسط باشید و به شما در مصاحبه ها امتیاز خاصی نسبت به افراد تازه کار در این رشته بده و پتانسیل این رو داشته باشید که ظرف دو-سه سال آینده فرد متخصصی در این فیلد باشید ولی وقتی به یک کار کاملا متفاوت وارد میشید به اصطلاح اول ابتدایی هستید و علاوه بر اینکه در مسائل مالی و حقوق شما تاثیر گذاره زمان و انرژی زیادی رو نسبت به کاری که در حال حاضر تجربه ای در اون دارید از شما خواهد گرفت . البته این موضوع شاید برای کسانیکه تجربه بیشتراز ۳-۴ سال در زمینه خاص رو دارند بیشتر صدق میکنه وبرای سابقه کاری زیر دو سال شاید خیلی به چشم نیاد ولی این رو گفتم چون دیدم بیشتر کامنتها در مورد تغییر شغل برای افرادیه که سالها توی یک رشته خاص کار کردند و حالا میخوان وارد شاخه جدیدی بشن و بقول امریکایی Start from scratch کنند .پس قبل از هر چیز، موضوع زمان و هزینه اینکار رو در نظر بگیرید .

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

error: Content is protected !!